Home Domácí Jako ve fotbale. Prezidentští kandidáti v duelech speciálně pro sázkaře

Jako ve fotbale. Prezidentští kandidáti v duelech speciálně pro sázkaře

KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Favoritem prezidentských voleb je generál Petr Pavel. Již jsme o tom psali a bookmakeři Fortuny na tom ani po týdnu nic nezměnili. První kolo ale podle nich vyhraje expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Možnost sázení je však originálnější. Sázková kancelář Fortuna nabízí i »souboj dvojic«. Jako ve fotbale nebo v hokeji. Či spíše v tenise, protože jde o jméno jednotlivce. Je to prosté – můžete si vsadit, kdo z vybrané dvojice kandidátů získá v prvním kole více hlasů. Pojďme si probrat osm takových »duelů«, jež najdete v nabídce kurzů na ifortuna.cz.

Andrej Babiš – Petr Pavel (1,37:1 x 2,85:1)

Babiš porazí Pavla? V prvním kole ano. Alespoň podle bookmakerů. Ono se to dá i předpokládat, protože je pravděpodobné, že mezi kandidáty podporovanými současnou vládou (Petr Pavel a Danuše Nerudová) se budou hlasi rozmělňovat. Samozřejmě je stále řeč pouze o prvním kole. Takže – pokud vsadíte na expremiéra a ten získá více hlasů než generál, berete 1,37násobek vkladu, v momentě, kdy zvolíte druhou variantu a uspějete, inkasujete za každou korunu 2,85 Kč.

Andrej Babiš – Danuše Nerudová (1,27:1 x 3,41:1)

Typově identická sázková dvojice jako v předchozím případě. Jen s tím rozdílem, že pro první kolo je ex-rektorka brněnské Mendelovy univerzity ještě větším outsiderem v pomyslném mači s Babišem než Pavel. Pokud byste zvolili tento typ sázky na Nerudovou a ona skutečně v prvním kole získala více hlasů než lídr hnutí ANO, pak vyinkasujete dokonce 3,41 koruny za jednu vsazenou. Máte zbytečný milion? Pak najednou můžete mít na účtě skoro tři a půl »melounu«…

Petr Pavel – Danuše Nerudová (1,78:1 x 1,93:1)

Tohle je asi nejdůležitější souboj, pokud přistoupíme na onu reálnou optiku »duelů«. Dá se předpokládat, že lepší z dvojice Pavel-Nerudová vyzve Babiše ve druhém kole, a tam bude favoritem. Potvrzuje se, že i nadcházející prezidentské volby budou ve znamení »pro a proti«. Před pěti lety to bylo Zeman vs. Antizeman, nyní Babiš vs. Antibabiš. A kdo z obou »Antibabišů« je favoritem? Petr Pavel. Kurz na jeho hlasovací výhru nad Nerudovou momentálně činí 1,78:1, u bývalé rektorky je to 1,93:1.

Pavel Fischer – Marek Hilšer (1,47:1 x 2,49:1)

Kdybychom se na tuto dvojici měli podívat fotbalovou či hokejovou terminologií, asi bychom mohli napsat, že jde o »derby«. Oba pánové kandidovali do nejvyšší ústavní funkce v ČR již před pěti lety, oba se následně stali senátory a oba se znovu pokusí o dobytí Hradu i nyní. A stejně jako v roce 2018 to vypadá, že Fischer ani Hilšer nepropadnou, ale ani nedosáhnou na pomyslný Olymp. Kdo z vyrovnané dvojice získá v prvním kole přímé volby více hlasů? Podle kurzů ve Fortuně to až tak vyrovnané není. Fischer je favoritem, a to relativně výrazným…

Andrej Babiš – Pavel Fischer (1,02:1 x 9,75:1)

Tahle sázka je jen pro otrlé. Když dáte své peníze na Fischera na úkor Babiše při tomto miniduelu, je to, jako byste sázeli, že fotbalová Slavia doma prohraje s posledními Pardubicemi. Ale zase – kdyby to vyšlo, za jednu korunu budete inkasovat bezmála desetinásobek!

Andrej Babiš – Marek Hilšer (1,01:1 x 11,00:1)

V tomhle případě je to v bleděmodrém varianta předešlého souboje, nebo rádoby-souboje, chcete-li. Jen s tím rozdílem, že už pokulhává i srovnání se Slavií a Pardubicemi. Kurz 1,01:1 na Babiše se sázkařům ani nevyplatí. To je, jako když byste sázeli on-line a Slavia vedla nad soupeřem z východu Čech v 90. minutě 1:0, přesto byste tipovali její prohru.

Pavel Fischer – Josef Středula (1,34:1 x 2,99:1)

Šéf odborů Josef Středula byl ještě před nějakými třemi měsíci pasován, když ne na jednoho z favoritů prezidentských voleb, tak určitě na černého koně. Nepřesvědčivá účast na říjnové demonstraci ČMKOS ale naznačila, že to bude mít u voličů moc těžké. A i v porovnání s Pavlem Fischerem mu v dalším z minisoubojů bookmakeři Fortuny nedávají moc šancí.

Marek Hilšer – Josef Středula (1,70:1 x 2,00:1)

Senátor Hilšer vs. odborový předák Středula? Tady už je to vyrovnanější. Alespoň dle kurzů. Za jednu korunu vsazenou na Hilšera získáte v případě jeho pomyslného triumfu nad Středulou 1,70 Kč, u Středuly svůj vklad přesně zdvojnásobíte. Ale dodejme, že kurzy se neustále vyvíjí. Jejich aktuální podobu můžete sledovat pravidelně zde.

(pk)

Předchozí článekLídři západoafrických zemí se dohodli na vytvoření regionální ozbrojené složky
Další článekProdej zbraní loni ve světě dále rostl