Ježíškova pošta z Božího Daru letos odeslala 313 kilogramů dopisů

Vánoční Ježíškova pošta z Božího Daru letos rozeslala 313 kilogramů zásilek do celého světa. Tradice razítkování vánoční pošty, zasílané z nejvýše položeného města v Česku, trvá od roku 1994. Letošním motivem razítka byl dětský palčák, symbol zimních radovánek, informovala Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar.

»V letošním roce jsme orazítkovali 313 kilogramů poštovních zásilek. Pro lepší představu to znamená denně zhruba 9000 kusů. V letošním roce se v této zodpovědné činnosti střídalo pět pracovnic Infocentra. Nejdříve jsme se zaměřili na všechny zásilky došlé do konce listopadu. Pak jsme již razítkovali aktuálně došlou vánoční poštu,« uvedla Tautermannová.

Mezi nejčastějšími přáními letos dominovalo zdraví, ale také klid a mír. Děti psaly Ježíškovi žádosti o konkrétní vánoční dárky pro sebe i svoje blízké. »Žádný dopis, žádná pohlednice nejsou pro nás obyčejné, protože skrývají upřímná přání a mají udělat radost jejich příjemcům,« uvedla pracovnice.

Každoročně v Božím Daru ručně orazítkují desetitisíce vánočních pohledů, dopisů a přání. Loni jich bylo 332 kilogramů, v roce 2016 rekordních 386 kilogramů. Nejvíc je jich adresováno do České republiky a do sousedních zemí. Putují ale i do vzdálenějších destinací, jako je USA, Japonsko, Čína či Nový Zéland.

Pošta Partner je na Božím Daru otevřena celoročně. Vánoční přání můžou lidé vhodit do Ježíškovy schránky osobně nebo zaslat během letního výletu na Boží Dar, ale vánočním razítkem pracovníci Ježíškovy pošty opatří zásilku opět až od 1. do 23. prosince příštího roku.

(čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy