Home Domácí Ministryně Černochová se má omluvit za prokázanou veřejně sdělenou nepravdu

Ministryně Černochová se má omluvit za prokázanou veřejně sdělenou nepravdu

Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslav Vodička se obrátil na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) otevřeným dopisem, ve kterém ji žádá o omluvu za její slova v pořadu Reportéři ČT ze dne 9. května. Dopis byl paní ministryni obrany zaslán poštou.

»Paní ministryně, pro pořad Reportéři ČT… jste uvedla, že ČSBS neodsoudil invazi Ruska na Ukrajinu těmito slovy:

‚…Agresor a válečný zločinec Putin vraždí nevinné civilisty a tento Svaz, Svaz českých bojovníků za svobodu, k tomu mlčí, neřekl k tomu jediné slovo…‘« začíná otevřený dopis.

Vodička v něm dále označil veřejné tvrzení ministryně za nepravdivé, protože vydal odsuzující prohlášení již v odpoledních hodinách 24. února hned po prvních zprávách o invazi v ČT. Dále v otevřeném dopise pomocí dvou příloh dokládá, že prohlášení bylo rozesláno do médií, do Poslanecké sněmovny, na ministerstvo obrany i na poslanecký mejl ministryně. »Dne 27. února jsem z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky obdržel poděkování za můj odsuzující postoj k invazi Ruska na Ukrajinu. To bylo následně schváleno kolektivními orgány ČSBS, nejprve Výkonným výborem ÚV ČSBS a poté plénem Ústředního výboru ČSBS dne 1. března a opět rozesláno a zveřejněno,« napsal dále Vodička v dopise.

Takto brzo, již 24. února, reagoval Vodička podle svých slov v otevřeném dopise mj. i proto, že za vyslovený nesouhlas s okupací Československa pěti armádami tehdejší Varšavské smlouvy v srpnu 1968 byl propuštěn z armády a následně rehabilitován a zpět přijat až po roce 1990.

»Vzhledem k výše uvedeném Vás tímto vyzývám k veřejné omluvě. Vaším veřejným sdělením neodpovídajícím výše uvedené prokázané skutečnosti, jste neprávem jako veřejný činitel odsoudila všechny členy ČSBS, včetně žijících veteránů II. světové války, kteří jsou členy ČSBS a invazi Ruska na Ukrajinu odsoudili spolu se mnou a potvrdili to i na jednáních Svazu. Při besedách s nimi slýchám, že se ke členům ČSBS a celému ČSBS chováte negativně, podobně jako totalitní kádrováci do roku 1989, což odsuzuji,« uzavřel otevřený dopis předseda ČSBS.

(zmk)

4 KOMENTÁŘE

    • Kdo kauzu sleduje ví, že tady něco neklape. ČSOB nedostal státní příspěvek, přičemž argumentace zněla, že se tak děje z důvodů neodsouzení ruské agrese. To proběhlo všemi běžnými médii. Připadá vám logická časová osa: 24.února – Vodička píše prohlášení ČSOB, 9.května ( po více než dvou měsících) Černochová kritizuje „nevyjádření“ ČSOB k agresi, 15. června web ipotaL24.cz téměř čtyři (!) měsíce poté zveřejní faksimile prohlášení ČSOB. Pokud to připadá někomu normální, je to jeho věc…

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here