Mužem roku je třiadvacetiletý student z Hostivic František Knobloch

AKTUALIZOVÁNO

Mužem roku 2023 se stal František Knobloch, třiadvacetiletý student a holistický poradce Elite Medical z Hostivic. Českou republiku bude reprezentovat na prestižní mezinárodní soutěži Mister Global. Na druhém místě skončil 26letý zubní lékař z Prahy Alexandros Panayi, který pojede na soutěž Mister International, a třetí příčku obsadil 22letý administrativní pracovník ze Znojma Rostislav Procházka, na něhož čeká mezinárodní klání nazvané Man of the World. Rozhodlo se o tom dnes v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

»Jsem teď nejrozzářenější, co jsem kdy byl. Cítím se skvěle,« řekl Knobloch novinářům. »V momentě, kdy vyhlásili třetí a druhé místo, přiznávám, že jsem docela začal věřit a tušit, že první bych mohl být já,« dodal vítěz.

Večerem, který vysílala v přímém přenosu na sociální síti CNN Prima News, »stylově« moderovala »domácí« dvojice Lenka Špillarová a Karel Voříšek. Zvláště druhý jmenovaný pobavil publikum několika výroky či pohotovými reakcemi, ovšem na výzvu své kolegyně, aby rovněž předvedl svou vyrýsovanou postavu jako dvanáctka přítomných finalistů reagoval negativně. Prý si vše schová na Primu pro Hlavní zprávy

Soutěžící se utkali o přízeň poroty ve třech disciplínách. Tou první byl rozhovor s patrony. Mezi nimi se to skvělo známými osobnostmi, počínaje Kateřinou Macháčkovou, přes Jitku Kocurovou, Šárku Vaňkovou, Michaelu Dolinovou či Janu Fabiánovou, až třeba po stále neuvěřitelně mladě vypadající Veroniku Žilkovou a Saskii Burešovou. Největší potlesk vzbudila dvojice Jitka Sedláčková a muž s číslem 1 Jan Černohorský. Herečka se zeptala, jak by mladý finalista dokázal oslovit ženu v letech, jako je ona. A dostalo se jí mj. odpovědi, že má pěkný make-up, ale i to pod ním. Sedláčková na to odpověděla: »Nechval ženě knír, ani když jí sluší.« A moderátor Voříšek se pozastavil nad tím, že chválit ženě make-up je vskutku mistrovský kousek…

Originální byla i Žilková, jež se finalisty s číslem 12 Františka Knoblocha zeptala, jak to s ním, coby nezadaným, dopadne po soutěži. Narážela na to, že »missky« končívají po finále nejčastěji v náručí hokejistů a fotbalistů. »Která si asi vybere takového krasavce?« zeptala se populární herečka. A dostalo se jí odpovědi: »Každá!«

Dále se finalisté dnes představili ve volné disciplíně. Tentokrát nešlo jen o zpěv a tanec, jak bývá tradicí podobných akcí, ovšem vystoupení byla mnohem originálnější. Nechyběl fotbalový trénink, humorné scénky, box či přehlídka toho, že šampaňské lze otevírat nožem, mačetou, ale i obyčejnou lžící.

Nejvíce se ale publikum – a především to dámské – těšilo na přehlídku všech dvanácti finalistů ve spodním prádle. V rámci ní zazpívala své hity, včetně legendárního Když se načančám, Heidi Janků. Kromě ní ozdobili celý večer svými písněmi Gabriel Grillotti, Natálie Grossová, Petr Kotvald, Dáša Zázvůrková, Leona Machálková, Michaela Pecháčková, Jitka Zelenková, Jan Bendig, Marian Vojtko a další. Do poroty zasedli mj. Zuzana Bubílková, Lucie Junk, Jana Bobošíková, Kateřina Kornová, Barbora Mottlová, Bára Fišerová, Veronika Žilková, Saskia Burešová, někdejší Muž roku Matyáš Hložek, nejkrásnější muž planety Dominik Chabr, Jitka Kocurová, starosta města Náchod Jan Birke, poslankyně a exministryně financí Alena Schillerová, zdravotní expertka Soňa Marková či šéfredaktor deníku iportaL24.cz Petr Kojzar.

Soutěž Muž roku, která je do značné míry obdobou populárních soutěží Miss, se uskutečnila již po čtyřiadvacáté a tentokrát se do ní přihlásilo přes 850 zájemců. Od podnikatelů, přes studenty, sportovce, až po lékaře či dokonce obchodní ředitele. »Před tím čtvrtstoletím jsem viděl, že tady jsou soutěže dívek a žen všech názvů, ale pro muž nic podobného nebylo. Tak jsem vymyslel Muže roku a jsem rád, že z toho vznikla taková tradice. S letošním ročníkem jsem moc a moc spokojený,« uvedl pro iportaL24.cz prezident soutěže a náchodský patriot David Novotný. »Jsem rád, že se Náchod vždy jeden víkend stane centrem naší republiky, a to díky právě Davidovi,« uvedl starosta Birke. Zítra bude následovat v Městském divadle Dr. Josefa Čížka tematicky odlišná soutěž – Anděl mezi zdravotníky. Jedním z mediálních partnerů bude, stejně jako dnes, také internetový deník iportaL24.cz.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Marcela Špičková

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy