Home Domácí iportaL24.cz připravil poradnu občanům. Ptejte se!

iportaL24.cz připravil poradnu občanům. Ptejte se!

KOLÁŽ - iportaL24/Jindřiška Brucknerová

Jistě jste si všimli na našem webu textu ve žlutém rámečku: »iportaL24.cz radí občanům. Ptejte se, naši odborníci vám odpoví. Máme odborníky na finance, dopravu, právo a bydlení. Dotazy posílejte na adresu poradna@iportal24.cz«. Co to znamená?

Sestavili jsme tým odborníků na čtyři vybraná témata – Bydlení – Ing. Milan Taraba, předseda SON ČR; Doprava – Ing. Mgr. Josef Nekvapil; Finance – Dr. Otakar Zmítko, CSc.; Právo – Mgr. Luděk Růžička, advokát. Po zveřejnění citovaného textu se nám sešly první dotazy.

Romana Belicu zajímalo, zda se ho týká »Milostivé léto«. Odborník iportaL24.cz na finance v odpovědi vysvětlil, kdy akce probíhá, dle jakých podmínek a kde získat informace. Tazatele ale pravděpodobně potěšil jen z poloviny, protože na jednu část jeho otázky musel odpovědět záporně.

Petr Vedřina si pravděpodobně všiml, že třeba v Berouně dle volby.cz na kandidátce Pirátů Michael Karafiát a Pavlína Kešnerová mají uvedena jako trvalá bydliště Praskolesy a Králův Dvůr. Proto ho napadlo se zeptat, za jakých podmínek se lze přihlásit k trvalému pobytu a naopak za jakých může majitel nemovitosti někoho »odhlásit«. Odborník iportaL24.cz na bydlení vysvětlil, že nájemce může bydlet, s kýmkoliv uzná za vhodné, má však vůči pronajímateli jasné povinnosti a jak má postupovat majitel nemovitosti, není-li spokojen s nájemcem.

Nejvíce naše čtenáře asi zajímá doprava – alespoň podle toho, že na toto téma přišly již dva dotazy. Jana Mečouna zřejmě zlobí tramvaje, autobusy a trolejbusy, Filipa Straku zase autosedačky. Odborník iportaL24.cz na dopravu prvnímu vysvětlil, na co si má dávat pozor pokud je chodec, ale i v případě, že by byl řidič zmiňovaných prostředků hromadné dopravy – to se z dotazu nepoznalo. Druhý tazatel po přečtení odpovědi už asi nikoho bez autosedačky nesveze.

A dotaz už přišel i na poslední téma. Jiří D. asi očekává nepěkné dědictví a zajímá se, co by nastalo v případě nedostavení se k notáři. Odborník iportaL24.cz na právo varuje, že by lidé neměli tato jednání podceňovat, protože by se pak mohli divit, co nastane.

Chcete vědět více? Přečtěte si jednotlivé dotazy a odpovědi v rubrice Poradna.

Máte sami nějaký dotaz? Neváhejte ho poslat na adresu poradna@iportal24.cz.

(red)

Předchozí článekVyprodaný Eden uvidí Ronalda a českou snahu o zisk záchranářské jistoty
Další článekTuzemští zaměstnanci jsou častými oběťmi podvodných e-mailových útoků

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here