Nejcennější část korunovačních klenotů v Německu! »Zaprodali naši zemi,« kritizuje Národní proud

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ve spolupráci s prezidentem Petrem Pavlem nechala odvézt do sousedního Německa zlatý korunovační kříž Karla IV., a to v souvislosti s výročím okupace Československa nacistickými vojsky. Uvedl to v nejnovějším vysílání iniciativy Národní proud, která usiluje o zrušení systému politických stran, její hlavní představitel, publicista Václav Hrabák.

»Arogantní vládnoucí garnitura v čele s pětikoalicí a Petrem Pavlem likviduje naší zem lidsky, hospodářsky, ohrožuje její bezpečnost a zavírá do vězení ty, kteří se jí znelíbí. Mohli bychom si myslet, že již nic horšího našemu národu a státu dělat nemůže, ale opak je pravdou. Aby naši zem pokořila se vším všudy, nechala odvézt do sousedního Německa nejcennější součást korunovačních klenotů – zlatý korunovační kříž Karla IV.,« uvedl Hrabák na videu.

Zlatý korunovační kříž, známý také jako Zemský kříž Českého království, patří spolu se svatováclavskou královskou korunou ke dvěma nejcennějším státním artefaktům. Korunovační kříž spolu se svatováclavskou korunou jsou dva nejdůležitější předměty na kterých Karel IV. stavěl státnost naší země. Podle odborníků je tento kříž dokonce cennější než svatováclavská koruna a z hlediska náboženského je to úplně nejvzácnější církevní předmět České republiky a možná i celé Evropy.

Čtěte také: Nepropadejme deziluzi, vláda může brzy padnout, vyzývá Národní proud

»Tento zlatý korunovační kříž by tak jako královská koruna neměli vůbec opouštět Pražský hrad, natož Českou republiku. Ani nacisté za druhé světové války si nedovolili něco takového udělat, a to kradli cennosti z celé Evropy. O Heydrichovi se traduje, že si na hlavu nasadil svatováclavskou korunu, i když podle některých historiků to není pravda. Ať tak či tak, přesto se k ní choval s respektem a úctou a ani ho nenapadlo ji odvézt z Prahy.
Nyní však sám Petr Pavel zahájil výstavu v německých Drážďanech 15. března, tedy v den výročí německé okupace, na které je vystavován tento český královský korunovační kříž spolu s velkou částí svatovítského pokladu. Tato výstava má trvat až do 8. září, tedy více než půl roku bude tento královský korunovační kříž nejen mimo Pražský hrad, ale i mimo naší zemi,«
kritizuje Hrabák.

Český královský korunovační kříž, který byl v Praze používán jen při výjimečných událostech, tedy například při korunovacích, nebo v roce 2020, kdy s ním celebroval kardinál Duka při velkopátečním obřadu, aby lidi povzbudil během koronavirové krize. Tento kříž je v křesťanském světě unikátní tím, že obsahuje soubor nejcennějších relikvií. Obsahuje například dřevo z kříže, na kterém byl Kristus ukřižován, část hřebu, část houby či dva trny z Kristovy koruny. Dále obsahuje ostatky nejvýznamnějších světců, například sv. Jana Křtitele nebo sv. Anny, matky Panny Marie. »Karel IV. osobně shromáždil tyto nejcennější artefakty křesťanského světa a uložil je do tohoto kříže, aby ochraňovaly naší zem, aby náš stát byl ochraňován těmi nejsilnějšími silami, které křesťanský svět zná. A nyní ti, kteří mají sloužit naší zemi, nechají tento nejcennější předmět, na kterém stojí naše státnost, odvézt mimo hranice státu do sousedního německého provinčního města, a jeho vystavování osobně zahájí nejvyšší představitel naší země právě v den výročí německé okupace. Akt odvezení korunovačního kříže mimo české území není jen vlastizrádný, ale i svatokrádežný. Pražský hrad, srdce naší vlasti, nyní bude více než půl roku bez naší nejvýznamnější státní památky a současně bez ochrany našich nejdůležitějších křesťanských relikvií. K tomuto kříži se v dřívějších dobách každý rok pořádaly krátce po Velikonocích masové celonárodní poutě. A tímto aktem se celý tento duchovní odkaz narušuje,« zlobí se Hrabák.

»Drzost, se kterou vláda spolu s prezidentem zachází s našimi nejcennějšími státními symboly nemůže zůstat bez odpovědi. Věřím, že tento akt nestoudnosti napomůže k tomu, že se lidé této země proberou ze spánku a tolerance této vlastizrádné vlády, což přiblíží její pád. Také věřím, že lidé naší země se zasadí o bezpečný návrat korunovačního kříže tam kam patří, tedy do srdce naší vlasti, a že se zasadí o to, aby tam již natrvalo a bezpečně zůstal. A nakonec také věřím, že to umocní proces, jenž ukončí v naší zemi existenci systému, který umožňuje vládnout oligarchicko-mafiánským strukturám. A tedy, že učiní natrvalo přítrž podobným nestoudným činům vládních představitelů,« dodal Hrabák.

Čtěte také: Systém je zkorumpovaný, musíme ho změnit, plánuje Václav Hrabák z Národního proudu

Národní proud plynně navazuje na iniciativy Zachraňme náš stát a Stávkový výbor. Již v úvodním prohlášení představitelé NP uvedli, že »odmítají systém politických stran, který způsobil postupnou destrukci naší země, a chtějí takovou změnu politického systému, díky níž budou přímo voleni důvěryhodné osobnosti s morální integritou, jež bude možné při neplnění svých povinností odvolat, a kteří budou aktivně pracovat na co nejrychlejším ukončení loutkové pětikoaliční vlády a nastolení vlády nové, která se bude odborně a s péčí řádného hospodáře starat o naše společné věci.«

(pk)

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

  1. Takovou kravinu dokáže opravdu udělat jen málo kdo. Co takhle to začít vyvážet na jarmarky? Podle mého názoru je to totální zneucteni a maximální nezodpovednosti.

  2. Válečný zločinec Pavel je protinárodní darebák a ksindl non plus ultra.
    Od korunovačních klenotů je potřeba sedm klíčů, takže Pavel má ve své protinárodní činnosti pomahače.
    Pavel už předvedl svůj vztah k tomuto národu a státu, když v Terezíně prohlásil, že naši předkové páchali nacistické zločiny. Pavel není prezident tohoto národa a naší vlasti. Pavel je válečný zločinec, který podněcuje válečný požár na Ukrajině a za naše peníze tam dodává naše zbraně, na jejichž pořízení nemá žádný podíl.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy