Nepropadejme deziluzi, vláda může brzy padnout, vyzývá Národní proud

Velká část obyvatel má z největší protestní akce zemědělců, kterou zažila v pondělí Praha, smíšené pocity. Uvedl to v nejnovějším vysílání iniciativy Národní proud její hlavní představitel, publicista Václav Hrabák. Vyzval ale, aby veřejnost nepropadala deziluzi, a zopakoval, že řešením je změna volebního systému.

»Bohužel nedošlo k žádným blokádám ani rozmetání hnoje, takže velká část obyvatel má z celé akce smíšené pocity. Přitom v zemích, které jsou lídry Evropské unie, jako v Německu, Francii, Holandsku, Španělsku jsou totální blokády hlavních měst proti likvidaci hospodářství Evropskou unií na denním pořádku,« řekl Hrabák. »To ale neznamená, že máme propadat deziluzi. Víme, že v našem národě to tak zkrátka je. A proto je o to víc potřeba na tom společně pracovat. Věřím, že ‚Nám zemědělcům‘ již došlo, že pokud chceme skutečně prospěch nás všech, pak heslo budoucí stávky nemůže zůstat u ‚My zemědělci‘, ale měli bychom ho změnit na ‚My všichni‘. Pokud v tom budeme my všichni společně, pak se Rakušanovo gestapo přidá na stranu lidí. A věřím, že příští akce zemědělců bude mnohem razantnější,« přeje si Hrabák.

V Evropě se podle něj masové protesty skutečně šíří. »Jen v našich zaprodaných médiích se o tom nesmí mluvit, a tak většinová společnost zůstává v klidu. Avšak v brzké době pravděpodobně prounijní vlády některých evropských zemí padnou a budou vystřídány národní opozicí. Fiala se svojí partou tak ztratí jeden ze základních pilířů své moci o který se tak zoufale opírá. Současně Spojené státy se začínají otřásat ve svých základech, protože některé státy v čele s Texasem začínají vypovídat poslušnost svému senilnímu prezidentovi, a i kdyby se v USA nerozhořela občanská válka, rozhodně se americký deepstate bude muset víc věnovat vnitrostátní politice než vysávání a likvidaci naší země pomocí svých nastrčených poskoků. A tak další chlebodárci naší loutkové vlády možná velmi brzy zavřou kohoutky a protože na ničem jiném než na podpoře ze zahraničí naše vláda nestojí, tak velmi brzy může přijít její konec. A proto je možné, že i u nás se mohou skutečně masové protesty rozhořet, protože dobu jakékoliv krize současná vláda neschopných poskoků nemůže ustát. Proto je potřeba se nenechat odradit, ale naopak pokračovat, protože ten správný čas může přijít velmi brzy,« věří hlavní iniciátor iniciativy Národní proud.

Ta si dala za hlavní cíl změnit volební systém a místo zprofanovaných politických stran volit zástupce napřímo a mít i možnost je v případě pochybení odvolat. »Právě volba konkrétních lidí je záruka toho, že každý sám za sebe bude podle svých zkušeností, znalostí a morálky posuzovat jednotlivé aspekty problémů státního řízení. Nyní se to dělá tak, že lobbista přijde s kufříkem za účetním nějaké strany, spolu s penězy mu předá i podklady od odborníků a členové strany pak zvedají ruce podle toho, co jim manažer strany přikáže,« kritizoval Hrabák a nabídl konkrétní realizaci projektu. »Změnit volební systém tak, abychom nevolili strany, ale lidi, není vůbec složité. Současný stranický volební systém není sám vůbec jednoduchý, pro přepočítávání hlasů na poslance se používají složité matematické metody. V případě volebního systému, kde by se volili lidi jednoduše, stačí při volební účasti 5 milionů lidí pro zvolení jednoho poslance 25 000 hlasů. V tomto systému je pak pouze nutné vyřešit to, že když někoho zvolí například dvojnásobek lidí, než je potřeba, tedy bude ho volit 50 000 lidí, tak aby se na zvolení tohoto člověka každému odečetla pouze polovina hlasu a s druhou polovinou pak mohl naložit pro volbu dalšího člověka. To lze řešit různými variantami, ale celou problematiku nelze vysvětlit jen několika větami. O detailech je nutné vést celospolečenskou debatu, nicméně hlavní princip volby konkrétních lidí je ten nejdůležitější. A při současných technických možnostech poměrné odečtení části hlasu není žádný problém,« vypočetl publicista.

Téma volebního systému bude jedním z témat, ke kterému hodlá Národní proud vysílat diskusní pořad. »Jak jsme avizovali, od března již začínáme pořádat veřejná setkání po celé republice. V pátek 1. března začínáme veřejným setkáním v centru Prahy od 18 hodin, 15. března v Karlových Varech a po Velikonocích budeme pokračovat v dalších městech. Na našem webu narodniproud.cz budeme zveřejňovat konkrétní časy a místa setkání. Všichni kdo chtějí společně debatovat a nebo se i aktivně zapojit, jste vřele zváni,« zakončil Hrabák. Více se dozvíte zde.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Petr Kojzar

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy