Neuvěřitelných devět gólů. Sparta v Davosu jako tornádo!

Hokejisté pražské Sparty mají formu jako řemen! Deset výher z jedenácti v domácí extralize přetavili v další dvě na prestižním Spengler Cupu. Dnes navíc stříleli jak u Verdunu. Domácí Davos zvolali 9:2 a mají jistotu pátečního semifinále nejstaršího klubového turnaje světa. V něm nastoupí v 15.10 proti lepšímu ze souboje švédského Örebra s Kanadou. Čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky se zaskvěl obránce Michal Kempný, v dresu švýcarského celku se brankově prosadil reprezentant Matěj Stránský.

Pražané tak navázali na úvodní výhru nad Kanadou (3:2). Tón udal hned po 83 sekundách od úvodního buly prvním úspěšným zakončením večera Kempný. V 11. minutě zvýšil povedenou tečí Safin. Sparťané drželi od té chvíle před více než sedmi tisíci diváků ve vyprodaném hledišti taktovku zápasu pevně ve svých rukou a měli i další šance, brankář Senn ale držel Davos nad vodou.

Když sedm sekund před přestávkou snížil Stránský, šance domácích ještě o něco vzrostly, ale pouze dočasně. Ve druhém dějství totiž přišla smršť v podání Sparty. Hned v úvodu sice pykal za faul Přibyl, ale v oslabení vrátil hostům dvoubrankový náskok Kempný. V 26. minutě na něj navázal Buchtele, a když se v 33. minutě v rozmezí 43 sekund prosadili Horák a David Vitouch, bylo rozhodnuto.

Nedlouho po začátku třetí třetiny si zahrála první přesilovku v utkání i Sparta a kapitán Řepík trestal – 7:1. Dvě minuty nato se zapsal mezi střelce také Dvořáček, když skóroval nekompromisně ranou bez přípravy. V 55. minutě využil i druhou početní výhodu Pražanů Horák, v samém závěru už jen zkorigoval Ambühl.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Cattini:

HC Davos – HC Sparta Praha 2:9 (1:2, 0:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 20. M. Stránský (Fora, Corvi), 60. Ambühl (Saarela, Nygren) – 2. Kempný (E. Thorell), 11. Safin (Moravčík, D. Vitouch), 22. Kempný (Sobotka, Horák), 26. Buchtele (D. Vitouch, Kempný), 33. Horák (Tomášek, E. Thorell), 33. D. Vitouch (M. Jandus, Buchtele), 45. Řepík (Tomášek, Kempný), 47. Dvořáček (Konečný, G. Thorell), 55. Horák (Přibyl, G. Thorell). Rozhodčí: Lemelin (USA), Štolc – Atlmann, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7080 (vyprodáno).

Sestava Sparty: Jakub Kovář – M. Jandus, Mikliš, T. Tomek, Kempný, Krutil, Moravčík, Böhm – Řepík, Sobotka, Přibyl – Tomášek, Horák, E. Thorell – Safin, D. Vitouch, Buchtele – Dvořáček, G. Thorell, Konečný – M. Vitouch. Trenéři: Hořava a Wallson.

1.Sparta Praha2200012:46
2.HC Davos210014:103
3.Kanada200023:50

Skupina Torriani:

HC Ambri-Piotta – IFK Helsinky 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Branky: 33. a 57. Kneubuehler (na první M. Špaček), 6. Pestoni, 11. McMillan, 23. Chlapík (M. Špaček), 42. M. Špaček (Chlapík), 54. Heim – 23. Motin, 30. Rantakari, 44. Nättinen.