Home Zahraničí Obamová bere za hodinový projev dvakrát tolik, než je Bidenův roční plat

Obamová bere za hodinový projev dvakrát tolik, než je Bidenův roční plat

FOTO - pixabay

Michelle Obamová si za hodinový projev na technologickém veletrhu v jihoněmeckém Mnichově v pondělí vyinkasovala téměř 700 000 eur, zjistil DailyMail.com.

Devětapadesátiletá Michelle si za projev na akci pro začínající podnikatele, která se konala v rámci každoročního pivního festivalu Oktoberfest, vyzvedla závratnou částku, uvedly dva zdroje blízké organizátorům konference.

Podle webových stránek akce měla bývalá právnička promluvit k přibližně 5000 účastníků o tom, jak »překonat pochybnosti o sobě samém a zároveň diskutovat o důležitosti inkluzivity a rozmanitosti«.

Absolventka Harvardu dostane za své vystoupení na třídenním milostném setkání evropských podnikatelů 700 000 eur, což je něco přes 17 milionů korun. Organizátoři uvedli, že Obamová »rok co rok« obsazuje přední příčky v žebříčku osob, které si účastníci přejí.

»Opravdu se snažili, aby ji dostali,« řekl jeden z lidí blízkých týmu, který stojí za každoročním fórem »Bits and Pretzels«. »Je to jeden z nejvyšších honorářů, které kdy zaplatili.« Tato částka je téměř dvojnásobkem toho, co Biden vydělá za rok ve funkci prezidenta.

Axios již dříve uvedl, že Michelle Obamovou bylo možné objednat za 200 000 dolarů, zatímco její manžel stál 400 000 dolarů. 

Michelle Obamová byla první dámou Spojených států od ledna 2009 do ledna 2017, kdy její manžel Barack zastával dvě po sobě jdoucí období funkci prezidenta.

V posledních měsících se o ní hovořilo jako o možné alternativě k 80letému Joe Bidenovi, pokud by se rozhodl odstoupit z prezidentského klání v roce 2024 kvůli obavám o své kognitivní schopnosti.

Například texaský senátor Ted Cruz věří, že se Obamová navzdory jejímu popírání chystá kandidovat. »Tady je scénář, který je podle mě možná nejpravděpodobnější a nejnebezpečnější,« řekl ve svém podcastu. »V srpnu 2024 demokratičtí lídři odhodí Joea Bidena a přivedou Michelle Obamovou.«

(cik)

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here