Home Názory OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Comedy band v Kyjevě (Polsku)?!

OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Comedy band v Kyjevě (Polsku)?!

FOTO - archiv Davida Tygra Ploce

Oni to dokázali. Opět máme z čeho žít. Máme tu nejlepší vládu, na kterou můžeme být hrdi. Všichni jsou obdařeni mimořádnou inteligencí, sociálním cítěním, ale i nezdolnou odvahou. Odvahou, bez které by přeci nemohli navštívit válkou ničený Kyjev, zabojovat za zájmy českých občanů a s únavou ve tváři se po statečném boji vrátit zpět do své milované vlasti. Třeba je za mnoho let podobným způsobem budou popisovat učebnice dějepisu, protože historii píšou ti, kdo hrdiny věší. MY ALE VÍME, CO JSOU ZAČ!

Pojďme se tedy na jejich záslužné činy podívat trochu reálněji. Spekulace o časových možnostech našeho ukrajinského premiéra se už objevily po jeho první návštěvě, a tak se tedy nebudeme podrobněji zamýšlet nad tím, jakým superrychlým vlakem dokázali dorazit do místa, ve kterém se bojuje, a vrátit se bez úhony okamžitě zpět. Nad čím se ale musíme zamyslet, je právě to hromadné nasazení ve stylu SPOLU. Fiala zřejmě musel ukázat kolegovi z herecké branže své nejbližší oddané spoluherce slavné komediální výše jmenované skupiny SPOLU. Tento efektivní comedy band tedy dorazil v plné síle. Ale proč?

Přijeli na místo určení, aby zahráli divákům další srdcervoucí představení, které určitě pobavilo mnoho lidí. Ministr vnitra se zcela jistě pochlubil svou vlajkovou koláží, za kterou sklidil mnoho trestních oznámení po celé České republice. A určitě ujistil komika o tom, že má zatím stotisícový dav protestující proti vládě plně pod kontrolou. Pochvalu za to, že modrožlutých bylo 30. 10. na Václavském náměstí méně oproti probuzeným 28. 10., však určitě nedostal.

A budu se opět ptát. Informoval Rakušan Voloďu o tom, jak se u nás jeho lidé chovají? Na sociálních sítích se objevují informace i videa o bojovném chování ukrajinských uprchlíků v naší zemi. Nejspíš si vše vyjasnili, protože jsme připraveni přijmout další milion obyvatel Ukrajiny. A protože mám (a nejen já) oči otevřené, tak sleduji, že u nás již dlouho nejsou pouze ženy a děti, ale poslední dobou vidím hlavně muže. Věkový odhad tak mezi 20-30 lety. No zřejmě jsou osvobozeni od povinnosti bránit Ukrajinu. Nebo za ní bojují u nás. Tak uvidíme, až přijedou další mladí muži, ale náš pan Rakušan si se vším poradí.

A proč dorazil na místo určení ministr zdravotnictví Válek? Myslím, že jeho jméno je zárukou znalostí všeho kolem »válek«, a proto udělal určitě dobrý dojem. A když naše kachnička ukáže, že je schopna poskytnout každému dalšímu příchozímu několik očkovacích dávek zdarma, nadstandardní péči oproti českým občanům, musí být ukrajinský komik nadšený.

Comedy band se vrací s nadšením a výrazem silné únavy po tuhém boji. Dokázali to! Budeme se dál zadlužovat a přijímat mladé muže až do poslední koruny a posledního občana ČR. A někteří to stále nechápou…  Nevadilo nám, že odjeli, ale jsme smutní z toho, že se vrátili. Pokud by tam zůstali, došlo by určitě k okamžitému nadšení a oživení nejen národa, ale i ekonomiky.

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here