Home Zahraničí Při srážce vlaků v Chorvatsku zemřeli tři lidé, 11 bylo zraněno

Při srážce vlaků v Chorvatsku zemřeli tři lidé, 11 bylo zraněno

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Páteční srážka osobního a nákladního vlaku ve středním Chorvatsku si vyžádala tři mrtvé a 11 lidí bylo zraněno, potvrdil dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. Mezi zraněnými jsou podle něj také cizinci a není vyloučeno, že budou ráno nalezeny další oběti.

Ke srážce došlo v pátek kolem 21.30 SELČ poblíž města Novska, nedaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, oznámila policie v prohlášení.

»Byl to obrovský náraz,« řekl premiér Plenković, který na místo neštěstí dorazil s dalšími vládními představiteli. Potvrdil, že byla nalezena tři těla, ale nevyloučil, že záchranáři ráno objeví další oběti. »Je noc, je tma, v tuto chvíli nevíme, zda není obětí víc,« poznamenal. Zranění byli hospitalizováni. Někteří z nich jsou podle premiéra ve vážném stavu, ale nejsou v ohrožení života.

Příčina nehody se vyšetřuje. Podle úřadů oba vlaky po srážce vykolejily. Chorvatská média dříve informovala, že osobní vlak narazil do zastaveného nákladního vlaku. V osobním vlaku místní linky podle premiéra cestovalo 13 lidí, v nákladním vlaku byl pouze strojvedoucí.

(jb, čtk)