Home Domácí Propukla velmi nebezpečná nemoc. Šíří se pandemie pravdy, láká strana PRO

Propukla velmi nebezpečná nemoc. Šíří se pandemie pravdy, láká strana PRO

FOTO - stranapro.cz

Demonstrace svolaná stranou PRO (Právo Respekt Odbornost) na 11. březen na pražské Václavské náměstí začíná získávat konkrétní obrysy. Dá se očkávat, že se oblíbené místo zaplní nejen »pod koněm«, ale v celé své délce a šíři. Pořadatelé mluví o tom, že se bude »šířit pandemie pravdy«.

Leták zvoucí na akci působí originálně a nápaditě. Naráží na pandemii covid-19, kterou se většina z pořadatelů snažila už tehdy vykládat jinak, než bylo v mainstreamu zvykem. Nyní jde ale o obrazné přirovnání. »WHO varuje, v České republice propukla velmi nebezpečná pandemie! Nakažených každým dnem přibývá! Očkování v podobě každodenní dávky televizních zpráv ztrácí účinnost! Nemoc se projevuje zvláštními, společensky nebezpečnými příznaky. Nakažený jedinec trpí například tím, že upřednostňuje mírové řešení konfliktu před válkou, prosperitu před bídou (především tou morální) a svobodu slova před korigováním informací. Za zvlášť alarmující však WHO považuje schopnost nakaženého jedince používat vlastní rozum. Nemocný se nebojí plurality názorů a svobodné diskuse, což může v nejhorším případě vést i k pravdě,« uvádí se na letáku k pražské demonstraci.

Připojena je i kolonka: »Kdo vás nakazí«. Mezi těmi, kdo onu nákazu pravdou mají na Václavském náměstí šířit, jsou mj. předseda strany PRO Jindřich Rajchl, senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, profesor Jiří Beran, blogger Vidlák či odborník na zdravotní právo Ondřej Dostál.

Strana PRO se zúčastnila i většiny demonstrací, které se konaly v minulém roce pod hlavičkou Česká republika na 1. místě. Sama zorganizovala úspěšnou akci v září na Staroměstském náměstí. Nyní bije nejvíce na poplach.

»Za chudnutí obyvatel této země i celé této země nemůžou bývalý premiér Andrej ani ruský prezident Vladimir Putin či covid-19, ale hlavně sebedestruktivní energetická politika Evropské unie, kterou bezmyšlenkovitě prosazuje česká vláda. Válka na Ukrajině není válkou naší, na Ukrajině se nebojuje za Českou republiku. Jak řekl Scott Ritter, je to válka NATO proti Rusku, kdy NATO dodává zbraně a Ukrajina krev. Takzvaný boj proti dezinformacím není nic jiného, než honosným názvem pro zavedení tvrdé cenzury a potlačování všech oponentních názorů, které jsou proti současné vládě v éteru. Naše požadavky by se daly shrnout třemi prostými slovy: PROSPERITA – MÍR – SVOBODA,« řekl Rajchl na únorové tiskové konferenci.

Chystaná akce nese název »Česko proti bídě« a strana PRO od první chvíle přispívá na autobusy z celé ČR, jejichž podíl se stále navyšuje. I České dráhy přidávají nové spoje. »Demonstrace podle mě musí být založeny na koncepční a dlouhodobé práci. A jsem přesvědčen, že to je přesně to, co naše strana PRO dělá. Dlouhodobě vytváříme odborné skupiny, navrhujeme řešení, snažíme se mluvit s vládou – jenže bez podpory lidí to nepůjde. Věříme, že tu podporu máme, jen zatím nebyla tak vidět. A právě celonárodní setkání dne 11. března na Václavském náměstí by mělo být prvním krokem k tomu, aby se to změnilo. Máme připraveny i další kroky, o kterých budeme informovat. Věřím skutečně v poctivou, dlouhodobou, koncepční práci. A demonstrace a jiné projevy veřejného nesouhlasu s vládní politikou jsou nesporně její součástí,« uvedl nedávno v rozhovoru pro iportaL24.cz 1. místopředseda PRO Tomáš Nielsen.

Strana PRO navíc vyzvala předsedu vlády Petra Fialu (ODS), aby osobně příští sobotu na Václavském náměstí vystoupil. »Vážený pane předsedo vlády, dne 7. února 2023 jsme Vám dopisem, doručeným na Úřad vlády České republiky, zaslali seznam požadavků, které považujeme za nezbytné první kroky pro postupné obnovení principů demokratického právního státu a pro svobodný, prosperující a mírový život v České republice. Současně jsme vyjádřili připravenost k otevřenému dialogu a požádali Vás, abyste nás k projednání uvedených požadavků přijal nejpozději do 28. února 2023. S politováním musíme konstatovat, že k dnešnímu dni jsme od Vás neobdrželi žádnou reakci. Vzhledem k tomu, že v demokratických právních státech patří vedení otevřeného dialogu vlády s opozicí a s občany vlastní země k naprostým základům politické kultury, věříme, že nezůstanete i nadále k naší nabídce přezíravě netečný a naše upřímně míněné pozvání k dialogu přijmete. Jsme přesvědčeni, že celonárodní setkání svolané na den 11. března 2023 od 14.00 hodin na Václavské náměstí v Praze pod názvem Česko proti bídě bude pro Vás vhodnou platformou, kde budete moci veřejně vystoupit a vysvětlit postoj vlády České republiky k tématům, která jsme v našich požadavcích otevřeli, tedy k tématům ochrany svobody slova, energetické, mezinárodní a bezpečnostní politiky České republiky. Očekáváme Vaše sdělení, zda toto pozvání přijmete. Z organizačních důvodů Vás žádáme o potvrzení Vaší účasti nejpozději do 10. března 2023,« píše se v dopise podepsaném předsedou strany Rajchlem.

Deziformace proti »dezinformátorovi«

Před čtyřmi dny Rajchlova strana spustila akci pro ty, kteří se nemohou naší akce Česko proti bídě zúčastnit osobně. »Byť se 11. 3. na Václaváku bude počítat každý jeden účastník, a proto snažně žádáme každého, kdo jen trochu může, aby do Prahy dorazil, chápeme, že některým lidem to jejich zdravotní stav či pracovní povinnosti prostě nedovolí. Pro všechny tyto skupiny souznící s našimi požadavky, jež budeme prezentovat na celonárodním setkání Česko proti bídě nabízíme možnost vyjádřit svou podporu zasláním vzkazu ve formě prosté SMS na níže uvedené telefonní číslo. S ohledem na očekávané množství zpráv asi nebudeme schopni všechny přečíst, nicméně i zde bude klíčový především jejich počet, jenž samozřejmě 11. 3. oznámíme. Alespoň touto formou budete příští sobotu s námi, a i Váš »hlas« se bude počítat. Naším cílem je totiž ukázat, kolik je v naší zemi lidí, jež se nenechají zmanipulovat mainstreamovou propagandou a jsou připraveni se otevřeně postavit za budoucnost svých dětí a naší krásné České republiky. Psát můžete kdykoliv od této chvíle až do 11.3. 13.00,« uvedl Rajchl na sociální síti.

Následně začalo kolovat internetem, ať lidé neposílají na uvedené číslo 775 177 479 žádné SMS, neboť jim pak přijde »tučné« vyúčtování. S dodatkem »Rajchl se odkopal«. I to šéf PRO okomentoval na Facebooku: »Není sladšího pocitu, než když lidé, kteří vás tři roky nálepkují jako dezinformátora, začnou cíleně šířit dezinformaci v zoufalé snaze vás poškodit. Jejich dětinský pokus dokazuje jednak to, že jim na pravdě ani trochu nezáleží, neboť se neštítí sáhnout ke lži, kdykoliv se jim to hodí, a jednak potvrzuje, jak neskutečně se nás bojí. I přes jejich vylhaný patetický útok chodí na naše telefonní číslo 775177479 tisíce sms denně. Lidé totiž moc dobře vědí, co za svou textovku zaslanou na toto číslo dostanou – je to otevřené přihlášení se k odporu proti bídě prostupující politické vedení naší země a pocit, že budou 11. 3. na Václaváku s námi, i když tam osobně přijít z nejrůznějších důvodů nemohou. Přesto bych na přiloženém obrázku jeden pravdivý výrok nalezl – konkrétně tvrzení, že jsem se odkopal. Pokud je tím míněno to, že už bez obav nazývám to, co se u nás děje pravými jmény – tedy ožebračování lidí, tichá či dokonce zcela otevřená tolerance propagace ukrajinského nacismu v naší zemi, pošlapání práva a individuálních svobod v naší zemi a koloniální vztah Bruselu vůči naší zemi, pak jsem se skutečně plně odkopal. Už nehodlám mlčet a schovávat se za politicky korektní a zjemnělé výrazy. Ani jeden den,« napsal Rajchl a dodal: »Naše vláda je sebrankou bezskrupulózních lhářů devastujících naši zem. Díky ní vládne v České republice bída. A my se jí 11. 3. postavíme! Všem jejich nohsledům a patolízalům v čele s mainstreamovými žurnalisty navzdory.«

(pk)

6 KOMENTÁŘE

Comments are closed.