Protivládní scéna? Tříštění sil neprospívá věci, říká šéfka Trikolory

Čím více nových hnutí a stran bude na politické scéně, tím je menší šance na úspěch. Uvedla to šéfka Trikolory Zuzana Majerová na webových stránkách strany.

Protestní hnutí podle ní mají svůj potenciál, ale platí zde nepřímá úměra. »Čím více protestních hnutí, tím menší šance na úspěch. Čím rozdrobenější je opozice, tím větší mají strany současné vládní koalice šanci, aby si udržely moc,« uvedla Majerová.

To, že subjekty zastupující nespokojené občany téměř nespojují své síly, podle ní není vina Trikolory. »Právě Trikolora v posledních letech opakovaně předvedla, že se umí dohodnout a spojit síly s podobně směřujícími politickými subjekty. Ve sněmovních volbách 2021 jsme kandidovali společně se Svobodnými a Soukromníky a na naší kandidátce se také objevili lidé z Manifestu a Strany nezávislosti ČR. V komunálních a senátních volbách 2022 jsme úzce spolupracovali s SPD. V prezidentských volbách jsme v prvním kole otevřeně podpořili kandidáta SPD a ve druhém kandidáta ANO. Zrovna v těchto dnech jsme poslali dopis Andreji Babišovi a Tomio Okamurovi, ve kterém je vyzýváme k větší spolupráci opozičních parlamentních i neparlamentních stran,« řekla Majerová.

Její někteří členové se připojili k nově vzniklé straně PRO, která stojí za úspěšnou demonstrací 11. března na Václavském náměstí. Trikolora uvedla, že akci plně podporuje, a zároveň zkritizovala prezidenta Petra Pavla, který účastníky celonárodního setkání Česko proti bídě obvinil ze sympatií s Ruskem. »Tato nařčení jsou nejenom hloupá, ale především vylhaná. Je to nebezpečný trend, že svým politickým protivníkům podsouvají myšlenky a činy, které nezastávají a nedělají, a to vše s úmyslem tak nějak předem je diskvalifikovat v politické soutěži. Celé je to hodně jinak. To, že nejsme vyloženě proukrajinští, k čemuž z historie dávné i nedávné existuje dostatek důvodů, ještě neznamená, že jsme proruští. My jsme, a teď hovořím konkrétně za Trikoloru, především pročeští. Co je politika? Hájení zájmů. Čeští politici mají na prvním místě hájit zájmy českých občanů, nikoli zájmy Washingtonu, Bruselu, Moskvy, Kyjeva či kohokoli jiného,« řekla Majerová, jejíž strana se účastnila většiny protestních akcí pořádaných v minulém roce organizátory Ladislavem Vrábelem či Jiřím Havlem.

Zakladatelem strany Trikolora je Václav Klaus mladší. Šéf strany PRO Jindřich Rajchl v lednu loňského roku neúspěšně kandidoval na šéfa Trikolory právě proti Majerové. Další protivládní demonstrace na Václavském náměstí je naplánována na 16. dubna.

(pk)

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Po ovoci poznáš strom a Majerovou podle skutků. Bývalá členka ODS, dodnes výrazně pravicová se důsledně vyhýbá použít slovíčka KSČM. K replice na článek. Zatím nic nenaznačuje, že by se spojila, či jen dílčím způsobem spolupracovala s KSČM. Její silné ego ji však nutí ke spolupráci s jinými, ale jen ve svůj prospěch. Jinak článek OK.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy