Home Pel mel Kultura Režisér Bastardů končí s filmařinou: Jsem unavený, půjdu do penze

Režisér Bastardů končí s filmařinou: Jsem unavený, půjdu do penze

Tomáš Magnusek s Jiřím Kajínkem, který rovněž dorazil na premiéru čtvrtých Bastardů.

Čtvrtým dílem ze série filmů Bastardi se režisér, scenárista a herec Tomáš Magnusek rozloučil s filmařským světem. Premiéra posledního dílu Bastardů tak přilákala do kina ve Slovanském domě nejen herce filmové série, ale také řadu hostů.

»Kvůli covidu to bylo docela těžké natáčení. Rok jsme to připravovali, rok jsme natáčeli a rok dodělávali. Drtivá většina dětských herců z jedničky jsou tady v sále, jsou o deset let starší. Někteří jsou rozumní, někteří divočejší, mají už rodiny a děti a hlásí se k nám,« uvedl režisér Magnusek, který si roli učitele ozkoušel i v reálu. »Teď jsem učil rok na soukromém gymnáziu. To byli zase jiní žáci, než v Bastardech,« řekl náchodský patriot.

Bastardi bylo 14 let života režiséra Magnuska a toto byla jeho poslední premiéra. »Patnáctého ledna před čtrnácti lety jsme podepsali smlouvu na Bastardy a 16. ledna se mi narodila dcera. Byl jsem zadlužený, hlídal jsem malého synka. Bylo to velice složité období. A teď tu stojím a premiéruji čtyřku Bastardů,« uvedl po premiéře dojatý Magnusek a dodal: »Dotočím seriál Společně sami, a pokud seženu peníze, natočím film Ležáky. Pak půjdu jako režisér, producent a scenárista v jedné osobě do filmařské penze. Fakt už nechci dělat víc funkcí najednou,« usmíval se režisér Magnusek. »Chybět mi to nebude. Jsem unavený,« tvrdí.

V jeho novém filmu, který ode dneška může v kinech vidět i veřejnost, exceluje Zdeněk Godla. »Já tam hraji postavu Ivana, jsem spolužák učitele Majera, kterého hraje Tomáš Magnusek a chci po něm, aby mi pomohl založit školu pro romské děti,« nastínil Godla a hned zavzpomínal na svoje školní léta. Přiznal, že tam kam chodil do školy on, to bylo horší než v Bastardech. »Chodil jsem do zvláštní školy a pak zvláštní internátní školy, to byla snad nejhorší škola na Chomutovsku. Tam to byl samý darebák. Přes týden jsme byli zavření na internátě a chodili do školy a na víkend jsme jezdili domů. A když vidím film Bastardi, tak se mi to všechno vrací. Někdy vidím i sám sebe. Byl jsem drzý parchant, třeba z učebnice jsem si vytrhl stánku, protože jsem nechtěl tahat školní tašku. Dneska si říkám, že jsem to tehdy někde podělal, protože jsem mohl mít lepší školu a vše by bylo jinak,« líčil Godla.

S režisérem Magnuskem to byla na filmu Bastardi: Reparát první spolupráce a hned si sedli. Před kamerou dovede být Godla sám sebou. »Svoji práci před kamerou si užívám. Když zrovna netočím, dělám stavební práce, rekonstrukce bytů a práci u filmu beru jako zábavu a také si vydělám nějaké peníze navíc,« usmíval se Zdeněk Godla a zdůraznil, že i když pro něj práce u filmu splněným snem, zůstává stát pevně nohama na zemi.

Slavnostní premiéry filmu Bastardi: Reparát se zúčastnili i další tvůrci a herci například Jiří Krampol, Zdeněk Godla, Gabriela Gašpárová, Natálie Grossová, Igor Bareš, rapper Raego, Eva Čížkovská, Nikola Ďuricová, Adam Kajumi, André Tatarka, Petr Reif a další.

(mac)

FOTO – Herminapress/Magnusfilm

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here