Home Pel mel Kultura Richard Sacher: V pořadu »Prostřeno! Special« jsem hrál divadlo!

Richard Sacher: V pořadu »Prostřeno! Special« jsem hrál divadlo!

Novinář, spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher byl tento týden – hned po prezidentských kandidátech – nejhledanější osobou na českém internetu. Zastínil dokonce i Vladimira Putina, Miloše Zemana nebo třeba Agátu Hanychovou. Důvodem byla jeho kontroverzní účast v pořadu Prostřeno! Special na TV Prima. Richard se před kamerou choval egocentricky a neomaleně, výsledkem byla vysoká sledovanost a obrovský zájem médií. Požádali jsme ho o rozhovor, ve kterém nám vše objasnil.

Proč jste se před kamerou prezentoval úplně jinak, než jak jsme vás do té doby znali?

Můj styl účinkování v pořadu Prostřeno! Special byl mnou vymyšlenou arogantní rolí. Od chvíle, kdy jsem přivítal zpěváka Jara Smejkala ve dveřích a lekl se ho, jsem až do poslední vteřiny natáčení hrál divadlo. A to i včetně vyhrocených hádek a nevydařeného karaoke. Sám za sebe jsem byl pouze ve svém medailonku a taky během vaření.

Co vás vedlo k tomu, že jste ze sebe udělal neomaleného prudiče?

Intelektuální humor bohužel nepřipadal v úvahu, musel jsem zvolit jinou cestu. Štáb o ničem nevěděl. Každý den jsem navíc měnil strategii svého chování, abych nebyl jednoduše předvídatelný. Jaro Smejkal a Monika Binias mi často skvěle nahrávali na smeč. Sámer Issa jenom občas a Marie Pojkarová se téměř nezapojovala. Mimo jiné i proto, že v podstatě neslyší na jedno ucho poté, co ji shodil ze schodů její expřítel.

Bylo pro vás těžké hrát takovou roli?

Ne. Negativní role, v nichž mohu improvizovat, mě vyloženě baví. Před lety jsem hrál ve videoklipu zpěvačky Evy Melicharové, vyfasoval jsem roli feťáka a báječně jsem si to užíval. Přestože jsem nikdy nebral tvrdé drogy, můj výkon byl přesvědčivý hned na první klapku.

Vraťme se k pořadu Prostřeno! Special. Původně jste avizoval, že tam budete sám za sebe, aby vás diváci lépe poznali…

To jsem zprvu zamýšlel, ale později jsem se – vzhledem k nejrůznějším okolnostem – rozhodl jinak a nikomu jsem to neřekl.

Čekal jste tak obrovskou vlnu zájmu?

Potvrdilo se mi to, co už jsem dávno věděl. Když zrealizujete projekt, který je seriózní a ryze intelektuální, zaujme to nízké procento lidí. Ale jakmile ze sebe začnete dělat magora, stane se z vás známá osoba během několika málo hodin. Je to smutné, ale je to tak. Vlastně jsem jen nastavil zrcadlo dnešní povrchní době.

Spoustu lidí u obrazovek jste vyloženě štval…

Pobavilo mě a zároveň vyděsilo, kolik diváků vzalo moje vystupování smrtelně vážně. Mnozí se přímo rozčilovali a posílali mi nenávistné či výhrůžné vzkazy. Dokonce i přátelé mi psali esemesky, že mě v televizi absolutně nepoznávají. Prý se takto v civilu nechovám, co to má tedy znamenat?! Nemohl jsem jim odepsat, že záměrně hraju roli hulváta, jehož chování je častokrát vysloveně za hranou.

Pochválil vás sem tam někdo?

Spousta diváků naopak prokoukla, že to celé hraju. Některým moje chování imponovalo. Hodně ohlasů bylo o tom, že kdybych nepředváděl to, co jste viděli na obrazovce, byla by tam strašná nuda.

Zejména páteční díl byl emočně hodně vypjatý. Co následovalo vzápětí?

Jakmile skončilo natáčení, padnul jsem vyčerpáním. Bylo to neuvěřitelně psychicky náročné. Dva dny jsem jen ležel v posteli a koukal do stropu. Nebyl jsem schopen ani vyběhnout do krámu pro rohlíky. Vydal jsem ze sebe snad veškerou energii.

Šel byste do pořadu Prostřeno! Special znovu?

Možná ano, ale ne hned. A chtělo by to úplně jiné obsazení, ideálně sportovce, komiky a podobně. Bavilo by mě být za srandistu. Hlavně už žádné hádky a naschvály, jenom legrace a zase legrace.

Třeba z vás časem bude seriálový herec!

Jeden divák mi v průběhu vysílání napsal, že pokud jsem to v pořadu Prostřeno! Special skutečně hrál, měl bych dostat Oscara. Tak teď pevně doufám, že mě nominují a že tam místo mě nedají Toma Cruise nebo Meryl Streepovou. To by mě vážně mrzelo (smích)!

Martin Kalous

FOTO – Prostřeno! Special a archiv Richarda Sachera

8 KOMENTÁŘE

  1. On je známý v Brně jako gay prostitut. Prý si kupoval muže. Nic vlastně neumí a touží jen a jen po slávě. On je opravdu nemocný člověk.

Comments are closed.