Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Co kdyby skuteční sociální demokraté opuštěnou značku ČSSD...

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Co kdyby skuteční sociální demokraté opuštěnou značku ČSSD zvedli ze země?

Proběhl sjezd sociálních demokratů, který znamená, že značka ČSSD je vlastně volná. Současní významní členové strany mají už minimum společného s étosem strany, kterou přivedl Miloš Zeman hlavním vchodem do Strakovy akademie a Jiří Paroubek ji o deset let pozvedl z popela. Rozhodli, že se změní nejenom logo, ale i název strany. Všichni ti Petříčkové rozhodli, že Česká strana sociálně demokratická, včetně zkratky ČSSD, je zastaralé haraburdí, a že je třeba současnost uchopit pevně do dlaní. Přejmenovali stranu na Sociální demokracii, která bude používat zkratku SOCDEM. Pod stůl spadly i růže, ať již rudé, či oranžové.

Tak se původně strana pracujících stala stranou současné moderny. Nevím, jak SOCDEM řeší genderové otázky, nebo Green Deal, s vražednou politikou vedoucí k zrušení automobilky v Mladé Boleslavi, či jejímu přesunu do zemí, kde ještě používají zdravý rozum. Její koketování se Stranou zelených však dává tušit, jak je asi řešit bude.

Jak jsem se dočetl, tuto novou SOCDEM chce podporovat miliardář, který podporoval ve volbách i strany nyní vládnoucí koalice a nynějšího hradního pána. A jak znám uvažování těchto od přízemních starostí o holé přežití odtržených vyvolených, tak asi bude touto zmodernizovanou stranou propagováno zrušení koruny a přijetí měny euro, zavedení digitální měny, kterou se zhmotní možnost kontrolovat, na co lidé vydávají peníze, jaké jsou jejich majetkové poměry a další a další věci, jako je třeba nepodmíněný základní příjem (ideální pro závislé na drogách), které pomalu přivedou lidi k otroctví, tak jak to předpověděl ve svém dystopickém díle »1984« George Orwell.

Přečetl jsem si, že starý sociální demokrat a bývalý táta odborářů, Zdeněk Škromach, velmi hlasitě nesouhlasil se změnou názvu i zkratky. Že na to sjezd neměl od členské základny zadání. Nejsem sociální demokrat, ani jsem jím nikdy nebyl, i když můj otec za první republiky ano, ale jak se na různých akcích s těmi starými »socany« potkávám, tak si myslím, že Škromach má pravdu.

A navíc, takto »Petříčkovsky« koncipovaná sociální demokracie vyhovuje spíše velkoměstskému mladému člověku, který má ovšem možnost volit ještě více městsky orientované Piráty s nádechem anarchismu, který je vždy pro mladé lákavý.

Existuje však dost velká vrstva levicových voličů, kteří jsou konzervativní, vyznávají tradiční rodinu, a jsou to i mladí lidé, řemeslníci či dělníci. Ti trochu starší z nějakého historického důvodu nechtějí volit komunisty. Jsou to třeba i dávní rockeři, kteří by se za to styděli před svými kamarády. Ti tuto nově nalakovanou SOCDEM s podporou miliardáře volit nebudou. SPD už jim také nevoní. Jako dlouholetá parlamentní strana, která za své už téměř 12leté (včetně Úsvitu) sezení v malostranských lavicích, pro ně nic, kromě řečí, neudělala,

Láká je Jindřich Rajchl a jeho PRO, jenže to je v podstatě pravicová strana, která nechce vystoupit z EU ani z NATO.

Takže, levicoví politici. Praví »socani«. Zvedněte ze země osvědčenou značku ČSSD. Máte volného lídra par excelence, Jiřího Paroubka, který už jednou ze Špidlovských a Grossovských 7 % vyzvedl Českou stranu sociálně demokratickou ke krásným 32 %, než jej srazila Kubicova zpráva. Nebýt jí, tak by se tato nejstarší česká strana nepotácela před poslaneckými dveřmi a nekoketovala s mizernými 3 % preferencí. Mimochodem, poslouchal jsem v neděli 11. 6. u Xavera TV Davida Ratha. Brilantní projev se vtipem. Škoda, že již nechce dělat politiku. Ale těch šikovných osobností, které by mohly levicovým étosem zvednout zaprášenou značku ČSSD a znovu ji dovést, i bez miliardářských peněz, hlavním vchodem do Poslanecké sněmovny, je stále dost.

Petr Hannig, předseda pol. str. Rozumní a bývalý prezidentský kandidát

6 KOMENTÁŘE

  1. Dobře napsaný článek, hodně pravdy, ale pokud budeme volit ty strany, které podporuje ten samý člověk, který podporuje současné strany, tak se nezmění vůbec nic. To by museli mít socani jiného liedra a prostě nenechat se podporovat stejnými sponzory. Volila jsem SPD, už několikrát, ale jen mluví. V současnosti podporuji PRO. Jsou to právníci, mají kolem sebe odborníky s je za nimi vidět práce.

      • K obsahu článku nic nemám. Pouze mně napadlo, při pohledu na podpis“ Petr Hannig, předseda pol. str. Rozumní a bývalý prezidentský kandidát“, když jste předseda to , co jsem napsal jako otázku. To se nesmím zeptat? Takže jste neodpověděl, tedy asi už strana Rozumní neexistuje. 🙁

        • samozřejmě existuje a bude s plnými kandidatnimi listinami v koalici s jinými vlasteneckými stranami do všech druhů voleb

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here