ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: EU na lopatách hrobníků

Současný český sociolog Petr Hampl, který se nikdy nenechal zlákat pozlátkem populárních protestních názorů, ale vše zkoumá a popisuje do hloubky problémů, říká, že v současnosti, nejenom u nás, ale i v celém tak zvaném demokratickém světě, nevládnou vlády, ale jakási neuchopitelná šedá struktura.

Kdybychom se snažili rozklíčovat onu šedou strukturu (a teď už se pouštím do vlastních úvah), tak bychom nalezli několik vrstev. První vrstvou je strach postavit se proti všeobecnému, právě vládnoucímu, názoru. A dokonce lidé, kteří by měli být těmi kormidelníky, kteří by měli loď, neboli stát, vést do bezpečných vod, ačkoliv vědí, že všeobecně vládnoucí názor je zhoubný, tak se bojí proti tomu svým rozhodováním postavit. Takže jsou ve vleku něčeho, s čím vnitřně nesouhlasí a ze zbabělosti to podporují. Tak funguje vlastně hlasování v Evropském parlamentu.

Europoslanec, generál Blaško, mi povídal, že občas hovoří s poslanci, kteří v osobních rozhovorech kritizují vše, co se v Bruselu ukuchtí, že to považují za čiré šílenství, ale tito lidé, zvláště z lidovecké frakce, nakonec hlasují pro ony šílenosti.

Další vrstvou jsou globální firmy a banky, které jsou faktickými vládci západních společností. Vlády jsou mnohdy pouze vykonavateli jejich vůle. Zde se musím ovšem zastavit, že někdy se jejich vůle fakticky obrátí proti nim samotným. Zabrousím do historie. Německý kapitál podporoval ruského revolucionáře Vladimira Iljiče Lenina a americký Lva Trockého s cílem rozbít jediný globálně silný slovanský stát – Rusko.

Opak se ovšem stal realitou. Po Leninově smrti nastoupil Stalin a ten se svou příslovečnou tvrdostí nejenom že nedopustil rozbití Ruska, ale naopak po porážce Hitlerovského Německa rozšířil toto impérium ještě o své středně a východoevropské satelity.

Totéž se stalo v Německu před nástupem nacismu. Velký kapitál podporoval Hitlera s cílem, aby v Německu nenastoupila levice. Hitler se však odvděčil protižidovskými Norimberskými zákony, rozpoutáním světové války a vybudováním vyhlazovacích koncentračních táborů.

Ale pojďme k současnosti. V Evropské unii nevládne v podstatě ani Evropská komise, ani Evropská rada, ale velká armáda většinou mladých úředníků a úřednic, kteří a které připravují podklady pro jednotlivé komisaře. To je hmota čtyř tisíc hlav, které ve své podstatě mají ty »jedině správné« názory. A každý správný názor dokáže takový úředník dovést do byrokratické dokonalosti, která ovšem v žádném případě není ve shodě s praxí.

A vykonavatelem této vlády šedé struktury jsou jednotlivé národní vlády a parlamenty. A i kdyby si nějaká vláda postavila hlavu a chtěla jednat podle zdravého rozumu, tak nad vládami jsou ještě globální banky, které tento všeobecně převládající názor aplikují na poskytování úvěrů firmám. A když se nějaká firma fakticky postaví proti všeobecně vládnoucímu názoru, tak ji banky zničí. Proto je velmi nebezpečné volit někoho, kdo je fakticky na globálních bankách závislý ve svém podnikání.

Jak to změnit? Musí se změnit všeobecně převládající názor v Bruselu. Jak? Ve volbách do Evropského parlamentu. Je nutné, aby se razantně změnilo složení europoslanců tak, aby tam byli napříště odvážní lidé a ne zbabělci, nebo mladí blouznivci. Sebevražedný Green Deal, který dusí firmy také prostřednictvím emisních povolenek, je hrobník Evropské unie. V blízké budoucnosti bude hrozit zkáza středním a malým farmářům, protože budou muset dokládat jakési ekovysvědčení pro své produkty, jinak jim prodejní řetězce nevezmou jejich zboží do prodeje. Všechno, co nás dusí a bude dusit ještě více, pochází z Bruselu. Tak si to, vážení, uvědomte!

Petr Hannig, předseda Rozumných v Alianci za nezávislost EU

Související články

8 KOMENTÁŘŮ

  1. Máte pravdu, vlády mnohdy pouze konají to, co chtějí banky. Příklad? Naše reforma důchodů, omílaná dvě desetiletí v médiích. V roce 2012 nám na NÁTLAK bankovní lobby vnutil ministr financí Kalousek PENZIJNÍ reformu ve prospěch bank (je již zrušená). Kalousek měl totiž na výběr – mezi DŮCHODOVOU reformou řešící demografický problém a PENZIJNÍ reformou čistě ve prospěch bank a jejich penzijních fondů. Jaká je aktuální situace? To, co nám v současné době vnucuje M. Jurečka je opět PENZIJNÍ reforma ve prospěch bankovní lobby. Bankéři tentokrát nebudou tunelovat odvody sociálního pojištění klientů penzijních fondů (20 miliard korun/rok), ale rovnou státní pokladnu. Přitom PENZIJNÍ reforma neřeší žádný z problémů státního důchodového systému, jen uspíší jeho bankrot, stejně jako bankrot státní pokladny. Podrobnosti v kapitolách Hrobníci národů a hrobníci rodin (vzhledem k titulku článku), a Integrované reformy, důchodová a sociální pro ČR + Důvodová zpráva k integrovaným reformám v knize Ekonomům to myslí černobíle.

  2. Zlatá slova.
    Nejde jen o Grean Deal pro Evropu, je potřeba se podívat na všechny zákony původem z Bruselu, které byly pod pohrůžkou sankcí implementovány do českých zákonů a případně je zrušit, a to i se zpětnou platností, jako přijaté v rozporu s demokratickými principy, kterými jsou čeští zákonodárci povinni se držet. Díky takovým zákonům a nařízením sice daňoví poplatníci financují armády úředníků, ekologů, a dalších profesí na ministerstvech zemědělství či životního prostředí, živících se nesmyslným zakreslováním do mapy ČR druhu a stáří každého stromu v lesích, vytyčováním různých ploch s přesností na metr čtvereční, nebo ploch s různými evropskými dotacemi, všechny tyto nesmysly asi vyžadují zákony tvořené evropskou komisí. Daňoví poplatníci jsou nuceni financovat nepřetržité žvanění o ekologii, udržitelnosti všeho, vytváří se tak zdání, že je vše pod kontrolou, přitom levá ruka neví co dělá pravá ruka a lesy ničí kůrovec, kterého tabulky a mapky nezastaví, a zemědělskou půdu v nejcennějších a nejúrodnějších oblastech ČR zabírají nadnárodní koncerny i firmy podnikavých zastupitelů, navzdory všem opatřením na ochranu zemědělské půdy, a to pomocí územních plánů (bez nichž by nebyly evropské dotace), které si dnes nechávají vypracovat obce dokonce bez vědomí územně plánovacích orgánů vyšších územně správních celků. Při tom ignorují vlastnická práva občanů k pozemkům takovým způsobem, že postiženým vlastníkům ani nedají na vědomí, že jejich soukromý pozemek je již v územním plánu pozemkem veřejným. Soudruzi z 50. let minulého století proti nim byli naprostí žabaři. A takovým evropským legislativním bordelem si necháváme zaneřádit již tak dost špatné domácí zákony. A lidé proti těmto zákonům nemají zastání ani odvolání. Kolik že jsme to dostali od EU peněz na dotacích? Škody jsou nesčíslněkrát vyšší. Bohužel Ti, kteří od roku 1989, nebo i z dřívějška neumí nic, než parazitovat na svých spoluobčanech, působit jen škody kam se podívají, ty je marné oslovovat, aby volili uváženě. Budou volit parazity, jako jsou sami.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy