Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Je nutné vyměnit ty šílence za rozumné bytosti!

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Je nutné vyměnit ty šílence za rozumné bytosti!

To, co vychází z Evropského parlamentu, je naprosto šílené, ale závazné. A lidé, alespoň u nás, si za to mohou sami. K volbám do EU chodí skutečně mizivé procento voličů, ačkoliv i tyto volby mají na naše občany velký vliv. To, co Evropský parlament schválí, musí být tzv. implementováno do našich zákonů. A má to bezprostřední vliv na nás.

Lidé, musíte chodit volit i do EP. Podívejte se, jaká byla volební účast při posledních evropských volbách. Pouhých 28 %. A kdo nelenil, aby se do EP dostal. Piráti skoro 14 % (3 poslanci), koalice TOP 09 a STAN skoro 12 % (3 poslanci). Jejich voliči vědí přesně, o co jde. Kdežto ti, jejichž životy rozhodování EP ničí, zůstávají doma, protože bohužel opět ve své nevědomosti nechodí k evropským volbám, právě tak, jako k volbám do Senátu, protože Senát neuznávají a z EU chtějí vystoupit.

Co znamená to, co bylo nedávno v EP schváleno? Uhlíkovou daň na veškeré nemovitosti v EU podle jejich energetického štítku. Čili pokud máte nevhodný energetický štítek na domě, chalupě, chatě, tak budete platit nové uhlíkové daně. Čím nižší tzv. energetická třída nemovitosti, tím vyšší daně.

Bude uvalena i uhlíková daň (emisní povolenky) na veškerou dopravu, kromě motorových vlaků. Co to bude znamenat. Ta daň se promítne do všech cen zboží, včetně základních potravin.

Další ranou pro český průmysl a potažmo i pro všechny občany ČR je nová emisní norma, tzv. Euro 7, pro spalovací motory. To by znamenalo likvidaci výroby automobilů v ČR. Navrhovaná norma má mimo jiné snížit zplodiny oxidů dusíku a pevných částic vypouštěných do ovzduší. Stejné požadavky budou muset splňovat jak benzinová a dieselová auta, tak i vozy s hybridním nebo elektrickým pohonem.

Kromě výfuků se bude norma vztahovat i na brzdy a pneumatiky. Vozy mají mít navíc čidla, která emise umožní kdykoliv zkontrolovat.

Evropský parlament schválil, že od roku 2035 (uvědomte si, to je za pouhých 12 let) všechna auta prodávaná v EU budou muset mít nulové emise. To znamená, už ani hybridy, ale čistě elektrická auta. Obyčejný člověk už nebude mít peníze na zakoupení nového auta. Navíc ještě před tím datem nastane zdražení malých aut. A od roku 2027 rozšíření emisních povolenek na rodiny, které vlastní auta na spalovací motory.

Toto všechno schválil EP. Toto všechno schvalují mladí europoslanci z Pirátské strany a o něco starší někteří poslanci za TOP 09 a STAN, kteří reprezentují ČR v Evropském parlamentu. Při takto důležitém hlasování pro naši republiku chyběly některé europoslankyně za ANO, což považuji také za nezodpovědné. Nakonec jsem vždy psal, že se výrazně liší rétorika ANO u nás s praxí některých žen, které reprezentují ANO v EU. Myslím si, že i ANO by mělo v příštích volbách do EU dbát na to, aby nejenom mělo nejvíc europoslanců ze všech stran a hnutí z ČR, ale aby to byli i takoví lidé, kteří budou kopat za naši republiku.

A ještě něco, když občas vidíte někoho z různých zemí, který za pultíkem Evropského parlamentu mluví rozumně, tak je to starší člověk, na kterého bučí ostatní europoslanci, kteří jsou většinou mladí. Takže, zase omyl lidí, kteří píší, že EU je odkladiště starých bývalých politiků. Je to právě naopak. To všechno, co se v EU děje, je výsledkem mylných cílů generace, která nemá životní zkušenosti a žene se do poddanství, kdy veškerá populace v EU bude nevolníky těch nejbohatších.

Petr Hannig, předseda Rozumných a bývalý prezidentský kandidát

31 KOMENTÁŘE

 1. Pravdu měl Dr. Sládek, když říkal, že: ne NATO… ne EU… že kupónová privatisace je podvod. Pane doktore, vraťte se!

  • Pro dr Sládka jsem sehnal 2 tisíce podpisů na svých koncertech pro založení jeho Republikánů. Čili v podstatě byl jsem zakladatelem jeho strany, ačkoliv jsem nebyl členem, protože jsem v tu dobu velmi úspěšně podnikal a neměl jsem čas na politiku.

 2. Zdravím..chtěl bych se přidat ,no ono všichni z opozice říkaji, že je třeba ,musíme atd…ale nikdo nenapiše jak to udělat,aby byla vláda odstraněna.Při většině hlasu u pětikoalice to je skoro nemožné,musely by se udělat obrovské manifestace ve všech městech a ne jen klidné,ale dle mne …hodně lidi má ještě hodně peněz a nevadi jim co se děje a někteři ba s něma souhlasi, takže si myslim,že asi budeme čekát až do dalších voleb

 3. Proč tak komplikovaně? Nestačilo by jen odejít z Evropské unie?
  A o tom přece čeští europoslanci vůbec nemohou rozhodovat.

 4. Co myslíte? Kdo vychovává každou generaci duševně, morálně, reprodukčně, evolučně neschopnější lidi. Muži(kteří byli vyhnáni a nebo se nechali vyhnat od výchovy dětí)? Nebo to jsou ženy, a jejich státní pasáci(justice, policie, politici, mimovládky atd)?

 5. Místo toho, abychom pádu SSSR využili k opětnému připojení Podkarpatské Rusi, jsme se k 1.1.1993 rozdělili a tím oslabili tak, že skutečnou samostatnost, suverenitu a svrchovnost jsme neustáli. Padli jsme do područí, jsme kolonií Západu řízeného USA prostřednictvím NATO a volíme tak, že o svou svrchovanost ani neusilujeme. Země byla rozkradena a zdevastována ku prospěchu Západu, Rusko na tom nemá žádný podíl. Až dojdou Ukrajinci, nahradí je ve válce s Ruskem Češi, Slováci, Poláci a Bulhaři. Pro Evropu jsme otroci – Slávové a Evropa a USA si pohlídají, abychom se nestali jejich konkurenty a zůstali jen odbytištěm jejich brakového zboží. K tomu si unás vybudovaki nivé české elity, které nás k tomu tlačí a nedělají to zadarmo, z našich elit se stal nástroj našeho zotročení. Kde jsou naše skutečné elity? Jsou to Vrábel, Reichl, Ševčík, P. Hampl, P. Drulák a další, ale neumějí se dohodnout a nejpíš skončí jako „desinformátoři“ v kriminálech nastupující globalistické, progresivistické, neoliberální, hybridní a neomarxistické totality. USA nám již nepomohou, místo demokracie tam vládnou ryze byrokratické nejmohutnější korporace v čele s BLAK ROCK s jediným cílem – navyšovat hodnotu svých akcií a majetků. Volby teď nebudou, a tak pokud nenastoupíme ve statísícových počtech na Václavák, upadneme do té nastupující totality až po uši a na mnoho let, oni se už z minulých totalit poučili, jak totalitu s vládou oligarchií udržet možná navždy.

  • Perfektně pravdivě napsané. Smutné čtení, ale je to přesně tak, pokud nenastoupíme na Václavák, budeme doslova v prdeli. Je to smutné čtení, ale nalijme si konečně čistého vína.

    • Volby v Česku už sotva kdy něco změní:
     Hlasoval jsem minulý měsíc »nezbaběle« pro p. Velkouzenáře z Felvidéku – a stejně si na Hrad dřepne gen. Navoněnej rozvědčík z Pentagonu.

  • A proč bychom měli nějakou Rus připojovat k Československu? Je to stejně jako Bělorusko, Ukrajina, Rusko součást ruského světa.
   Obyvatelé Československa to neměli v roce 89 v rukou, nerozhodovali o tom, co se bude nebo nebude dít. Jenom někteří z nich dělali někomu křoví. Návrat zpět do kapitalismu, deindustrializace, rozbití silných států na malé slabé státečky, přerozdělení sfér vlivu, to všechno bylo rozhodnutí velmocí.
   Nastoupit ve statisícových počtech na Václavák? Oni rádi vykřikují o „cvakání závěrů pušek“ a oni by neváhali. Během války Západu proti Libyi většina Libyjců demonstrovala svou podporu vládě. Je to ovšem vůbec nezajímalo, dál pokračovali v agresi.

 6. Pouze hlupáci si myslí, že o tom, jaká tu budou v roce 2035 jezdit auta se rozhoduje kdesi v EP. Ani náhodou. Jsou to automobilky, které pokud chtějí přežít v ostrém celosvětovém konkurenčním boji, musí přejít na elektromobilitu ještě dříve než v roce 2035. Evropské automobilky začínají ztrácet a pokud chtějí uspět s americkou Teslou, Rivianem, čínským firmami BYD, NIO atd musí přechod na elektromobilitu urychlit a naopak vývoj a výrobu spalovacích motorů co nejdříve ukončit. To není o žádných emisích. To je čistě konkurenční souboj kdo z koho, při kterém hrozí řadě evropských automobilek akutně hrozba zániku.

  • Ale kdepak. Automobilky se podřizují politickému tlaku (navíc nesmyslnému), neřídí se tím, co chtějí zákazníci. Ti o žádný zánik spalovacích motorů nestojí. Takže žádný „svobodný trh“, ale státně-monopolní kapitalismus, jak jsme si o něm v občanské nauce říkali už v 80. letech. Někde nahoře bylo rozhodnuto, že ne vodík, ne bezuhlíková paliva, ale elektromobilita.

 7. Je třeba šílence vyměnit za normální lidi. Jenže problém je v tom, že současný systém označovaný jako „demokratický“ (ovšem s demokracií má společného asi tolik jako žumpa s léčivou vodou v Lurdech) neumožňuje tuto výměnu. A to i za předpokladu, že by nebyly podvody ve volbách a triky které bijí do očí čím dál víc.

  Zkusme si to vysvětlit na jednoduchém příkladu…….je 100 lidí (z toho 98 nestraníků kteří jsou z možnosti být zvoleni současným systémem protiprávně prakticky vyloučeni. Pouze dva lidé jsou straníci kteří si uzurpují právo o všem ve státě a jinde rozhodovat). Těm sto lidem patří stát s jeho majetkem. Ovšem pouze ti dva straníci si můžou nekontrolovaně prosazovat zákony jaké se jim osobně hodí. Mají k tomu dokonce sebou schválenou imunitu. Referendum které by ukázalo vůli 98 nestraníků neexistuje, anebo záleží na libovůli dvou samozvaných straníků kteří ho dle svých soukromých zájmů povolí nebo zakážou. Těch 98 nestraníků musí platit státní účty, náklady které svévolně nasekají dva straníci. Jak by fungovala firma nebo domácnost kde by dva majitelé libovolně a nekontrolovaně kradli a 98 spolumajitelů muselo jen se skřípěním zubů platit nekonečné účty bez šance tomu zabránit???? Přesně v tomhle stavu věcí jsme. Díky tomuhle systému se do čela státu už 30 let dostávají takové zoufalé existence Klausem a jeho rabovací sektou ODS počínaje přes TOP Kalousky až po dnešní Fialy, Pekarové dvojsvetrové, Černochové, Jurečky, Vystrčily Rakušany a podobné existence kterým by rozumný člověk nesvěřil ani provoz veřejných záchodků na hlavním nádraží. POTŘEBUJEME ŠVÝCARSKÝ REFERENDOVÝ SYSTÉM KDE 98 NESTRANÍKŮ MŮŽE KONTROLOVAT TY DVA STRANÍKY. Bez tohoto se nehneme z místa a můžeme se jen stále hrozit, co výše zmínění bezmozci s IQ bedny kytu zase vypotí za hovadinu. Není zvláštní že právě referendové Švýcarsko nemusí řešit žádné politické šílence jako zbytek světa?????? Možná nás můžou inspirovat tyhle stránky na které českoňská hnojovize ani jiný mainstream nikdy neupozorní…… obcanskyparlament.webnode.cz

  • Švýcarský systém je téměř dokonalý. Bohužel, mohlo to být i u nás. Ale předáci 90tých let se tetelili jak jim mocní vládci světa poklepávali na ramena a stavěli jim busty v jejich zákonodárných sborech a tak jsme se přes sliby o neutralitě ocitli na druhé straně barikády, místo té, na které jsme byli předtím. Mohli jsme se jako Švýcaři teď dívat na to ukrajinské drama pěkně z výšky a ne být do toho jakkoli zatahováni.

 8. Připadá mi to jako cílená likvidace zdravého rozumu
  a logiky při vytváření dalšího života ve společném soužití
  s EU.Mám pochybnosti o zdravém rozumu aktérů tohoto dění.
  Doufám,že to skončí a příjde k vedení zdravý selský rozum
  který nás vyvede z tohoto likvidačního procesu…

  • Pokud budeme volit stále systémem menší zlo, hlavně aby hlas nepropadl, tak budeme zabředávat neustále hloub a hloub do bahna.

 9. Jen se chystají okrást důchodce ať vláda a úřednici na vládě dají každý měsíc 10000 z platu nebo mohou ze státního rozpočtu nalit do duchodcoveho fondu 5 miliard stejně ho rozkradla ODS při spalovacích motorech bych chtěl vědět jak budou jezdit tanky ,lesní technika , letadla a pod toto mohl navrhnout jen šílenec. K Ukrajině tam bojuje Rusko proti Americe na území Ukrajiny a Amerika do toho zatáhla Evropu.

  • To mě také napadlo. Jako budou ty tanky, které se posílají na Ukrajinu jezdit na elektrický pohon. Celá ta elektromobilita je jedna velká debilita.

 10. Existuje jediné možné řešení : europosranci, kteří hlasují pro nesmysly škodící jejich vlastní zemi , jsou vlastizrádci, pro které zná dnešní zákoník jediný možný trest : doživotní vězení bez možnosti propuštění (samozřejmě spojené s nucenou těžkou prací bez jakékoliv úlevy), zabavení veškerého majetku. Pokud by zde vládl rozumný diktátor, byli by tito vlastizrádci pro výstrahu popraveni, ale v naší zemi , kde je prezidentem zvolen „gumák“, většinu v parlamentu mají prospěcháři, šílenci a fašisté z progermánské TOP09 mluvící o sobě jako o „demokratech“, toto není možné. Vezměme si příklad z dějin, zopakujme první pražskou defenestraci.

 11. Staří lidé volit nechodí, protože si říkají že,už jim je to jedno. Že volby jsou jen hra na oblbnutí obyvatelstva.
  Mladí lidé se dívají na nás důchodce, jako duševně méněcenné. Už teď musí vidět, co jim ta fialová vláda připravuje. No asi musí obyvatelé padnout na hubu, aby zjistili, koho volili.

  • Mýlíte se, mladí lidé vůbec to nebezpečí nevnímají. Vůbec nepociťují, jak se jim smyčka kolem krku utahuje. Až bude utažená, bude pozdě.

  • To dělají staří lidé velkou chybu. Dotýká se jich to nesmírně. Nikdy nevědí, jak dlouho budou žít a mohou se při volební apatii a ignorování voleb dožít skutečně věcí, na které radši ani nemyslet. Staří lidé mají nejsilnější volební aparát, přes dva miliony důchodců. Jenže se nesmějí nechat zastrašovat mladými příbuznými, jako že neuvidí vnoučata a pod. Chci vidět, kam ta vnoučata budou dávat, když budou chtít si někam večer vyrazit a dědeček s babičkou jim řeknou tůdle. Pohlídejte si je sami, nebo si najměte baby sitter. A budou zákony (jak jsou v USA, Norsku a pod.), za zanechání dítěte bez dozoru odebrání dítěte do péče státu.

  • Jelikož jsem žil i na západě, tak jsem ani vteřinu nepomyslel, že EU pod vedením západních státu bude mít byť jen špetku rozumu. Proto jsem pro vstup do EU nehlasoval.

Comments are closed.