Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Kopou si vlastní hrob

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Kopou si vlastní hrob

Po dlouhé době jsem se díval na pořad »Máte slovo«. Tentokrát byl o imigraci. Na jedné straně názory rozumných lidí, kteří si uvědomují, že do jeden a půl litrové plastové lahve se nevejde hektolitr, a na druhé obhajoba vládní politiky, týkající se tohoto problému. Velice zasvěcený popis situace ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska v emotivním projevu Alexandera Tomského. Anglie už zásluhou imigračních vrstev obyvatelstva není to, co bývala, a situace se rozhodně nevyvíjí pozitivním směrem. Naopak na proimigrační straně studia Roman Máca, analytik think – tanku Evropské hodnoty a pracovník institutu pro bezpečnost. Ten by přece měl v první řadě dbát o bezpečnost Evropy a jejích hodnot.

Musel zaregistrovat ty agresivní demonstrace, kde se podpalovala auta, malovaly se hákové kříže a nápisy Jude na podniky židovských majitelů v Berlíně. A kdo to všechno páchal? Imigranti z muslimských zemí. Mladíci z rodin imigrantů, nebo druhé a třetí generace imigrantů rodin, jejichž původ pochází ze zemí, kde je státním náboženstvím islám.

Imigrace z těchto zemí je bezpečnostní problém. Bohužel je pravdou, že ti, kterých se bude nevábná budoucnost Evropy týkat nejvíc, mladí lidé, si nejenom závažnost situace neuvědomují, ale naopak přilévají olej do ohně svou podporou neziskovek, které převážejí z Afriky imigranty na Evropskou pevninu, či nově i Kanárské ostrovy. A jakmile jsou ty miliony v EU, už je odtud vůbec nikdo nedostane. Státy jejich původu je zpět nechtějí.

Když politiku státu projevenou podepsáním migračního paktu ministrem vnitra Rakušanem obhajují lidé, kteří jsou státem placeni, to se dá chápat. Zpívají píseň těch, co je platí. Ale když to obhajuje někdo, kdo kritizuje nás, kteří si myslíme, že je nutné imigraci zastavit jakýmkoliv způsobem, jinak se stále vratší lodička s názvem Evropa bez milosti potopí, to člověk chápe těžce. Přece na každé lodi je něco, čemuž se říká pravidla bezpečného zatížení, aby se do plavidla nenahrnula přes okraje voda, která ho nakonec pošle ke dnu. A Evropa už není schopna dalšího zatížení nekonečného proudu nových a nových mas imigrantů.

Už jsem to psal, že je nutné změnit některé zákony a úmluvy. Například Ženevskou úmluvu o uprchlících. Byla psána v jiné době a v naprosto odlišné situaci. Německo by si mělo uvědomit, že musí změnit některé své zákony, které přímo vybízejí imigranty k překonávání překážek za skvělým sociálním systémem, který nedělá rozdíl mezi těmi, co sociální systém financovali, a těmi, kteří se přijíždějí na něm přiživit.

V pořadu Máte slovo mladá, zřejmě lidskoprávní aktivistka, kritizovala ty, co nemají podle ní srdce a nechtějí ty chudé, byť třeba i ekonomické migranty, přijímat. A doslova říkala, že by nedělala rozdíl mezi politickými a ekonomickými migranty. Alexander Tomský jí marně vysvětloval: »Podívejte se na atlas. Obrovská Afrika a Asie a malinká Evropa. A ty stovky milionů lidí, co by chtěli žít v Evropě. To přece Evropa neunese a zhroutí se.« Ne, mladá aktivistka na to vůbec neslyšela. A mě jímá hrůza z toho, jak tito mladí lidé budou volit do Evropského parlamentu. Piráty u nás a Zelené v západní Evropě.

Myslím si, že by si lidé měli uvědomit, že je asi nutné dát tentokrát přednost těm starším, zkušeným. Ti se za tu nevědomou generaci mladých, opitých nejenom pozitivním přístupem k migraci, ale sebevražedným Green Dealem, budou asi zasazovat lépe. Neboť ti mladí, bez životních zkušeností, si kopou svůj vlastní hrob.

I když musím přiznat, že existují výjimky. Do EU bude kandidovat Aliance za nezávislost ČR, kde na druhém místě bude osmadvacetiletý RNDr. Jan Sedláček, který, kdyby byl pozván, by stál, co se týká imigrace, na té straně barikády jako Alexander Tomský.

Petr Hannig, předseda pol. str. Rozumní, bývalý prezidentský kandidát

10 KOMENTÁŘE

 1. Přeji Vám hezký den,
  problém ČR je tak veliký a ČR si hrob kopala celých 30 let. Teď do něho již padá. Privatizace je staletí známá věc, že nejde pouze o rozložení ekonomiky, ale celé společnosti. Za socialismu bylo všechno všech. Dnes je stát rozložen na tisíce společností a majitelů. Tím pádem, uskutečnit nějakou změnu je milionkráte těžší, nežli v roce 1989. Změna v tomto státě, by musela vypadat stejně, jako v roce 1948, poté, by mohlo ke změně dojít, ale je problém, kdo se zaručí o funkčnost a provozu tohoto státu. Mladá generace nechce pracovat a je zde spousty cizinců, kteří berou nejen práci, ale ubírají finance ze státní pokladny. Za posledních 30 let, ČR přišla o biliardy a to nechápavosti a otevření dveří všem podvodníkům, pasákům a překupníkům, kteří měli finance a mohli nakupovat majetky za pár haléřů. Poté prodávat za miliony a stát má holou prdel.

  S pozdravem
  Milan Tejchman

 2. „Když ilegálně zavítáte do Íránu, skončíte bez časového omezení ve vězení. Když ilegálně vkročíte do Afghánistánu, smí vás místní policista bez varování zastřelit. Když ilegálně přijedete do Saúdské Arábie, budete věznění několik roků (od tří do patnácti, podle tamního práva). Když ilegálně přejdete čínské hranice, je velmi pravděpodobné, že o vás už nikdy nikdo neuslyší. Jestliže bez povolení přejdete hranice Venezuely, jste automaticky považován za špióna a podle toho se k vám budou tamní autority chovat. Při ilegálním překročení hranic Kuby skončíte ve vězení dokonce i bez soudu.
  Australská vláda rozhodla, že nepřijímá žádné uprchlíky z lodí. Prostě ty lodě vrací nazpět a lidem nepovolí ani jen vystoupit. Když už se některé lodi podaří obelstít pobřežní stráž a přistát, jsou lidé z ní internováni ve sběrném táboře na Papui – Nové Guinei. A mají tři možné volby (žádnou jinou). Buď budou žít ve sběrném táboře, tedy za plotem nadosmrti, nebo se dobrovolně vrátí do země, odkud přišli, nebo budou souhlasit s přesunem do státu Guinea, který se australskému státu za úplatu zavázal, že všechny takové uprchlíky od něho přijme.
  Když však ilegálně přijdete do států Evropské unie, především tedy do Německa, Rakouska, Anglie, Francie či Švédska, Česka nebo Slovenska dostanete: číslo a kartu sociálního pojištění, mobilní telefon bez nutnosti platit útratu za volání, placený nájem, bezplatnou zdravotní péči, peníze (kapesné) bez potřeby prokazovat účel jejich použití, bezplatný jazykový kurz jazyka daného státu, volné lístky na autobusovou, železniční a lodní dopravu, příplatky na děti, bezplatné právní zástupce na ochranu proti nezákonnému vykázání ze země, právo, aby za vámi směli přijet rodinní příslušníci. Jinými slovy řečeno – ilegálním migrantům se dostává nesrovnatelně více práv než domorodcům, notabene bez jakýchkoli povinnosti vůči státu.«

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here