ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Lesk a bída vlastenecké scény i levice

Kritizovat vládu nemá cenu, protože ta se o svůj negativní obraz postará dostatečně sama. Ale je třeba se podívat tam, kam mohla vláda věcí tvých, občane, se navrátit, ale nestane se tak.

Tak nejdříve k nám, vlastencům. Už téměř rok se neustále mluví o spojování vlasteneckých sil. Toho se chopila Aliance za nezávislost ČR – proti přijetí eura!, ve které půjde společně šest stran a hnutí a pod těmito křídly ještě dvě strany, jejichž činnost byla právě na začátku ledna pozastavena. Čili původně to bylo skutečně oznámených osm stran, ale Aliance za nezávislost se od těch pozastavených neodvrací a umožňuje jejich osobnostem kandidovat pod značkou některé z oněch šesti stran. Zároveň tato Aliance dala možnost kandidovat několika zapsaným vlasteneckým spolkům, které samostatně kandidovat nemohou, neboť nemají status politických stran či hnutí.

Ale vidíme, že další mimoparlamentní vlastenecké strany či hnutí, které byly Aliancí osloveny, podle seznamu na oficiálních stránkách udhpsh – Úřadu pro dohled nad hospodařením stran a hnutí (dejte si před to www a na konec cz, protože odkazy na jiné servery zde nefungují, a dostanete se tam), kandidují samy. Referendum – Hlas lidu, či Švýcarská demokracie.

A to se ještě přidá k samostatným kandidaturám pro volby do Europarlamentu pravicové PRO a Svobodní a snad i nová Vrábelova strana Plán Česká republika na 1. místě. A vůbec ten seznam nemusí být úplný. Takže na vlastenecké scéně bída, nepočítaje v to SPD, které se spojilo s Trikolorou, ovšem jejich lídr Petr Mach se v rozhovoru pro CNN Prima News vyjádřil, že rozhodně nechce vystupovat z NATO. Takový postoj by se asi nelíbil voličům a fandům SPD. Pro SPD je štěstím, že jejich voličstvo se spíše profiluje na debatách s Vítem Rakušanem a dělá mu tím nevědomky reklamu, než aby se dívalo na politické debaty. Aby to nakonec nebylo podobné, jako když za ANO v Europarlamentu fungovala Dita Charamzová, která hlasovala zcela opačně, než byla rétorika hnutí ANO a předsedy Babiše, směřovaná k domácímu publiku.

A teď, co se děje na levici. Sám voják v širém poli, Lubomír Zaorálek, bojuje jako lev, ale za ním v SOCDEM pusto prázdno. Popil jsem onehdá kávu s panem bývalým ministrem kultury a někdejším skvělým dramaturgem Ostravského televizního studia, kde jsem v osmdesátých letech často natáčel se svou kapelou Maximum Petra Hanniga, ať už to bylo se zpívajícím bubeníkem Vítězslavem Vávrou, s pohledným Stanislavem Procházkou mladším, s Lucií Bílou či Jakubem Smolíkem. Řekl mi, takové aktivní lidi, jako jste Vy, bychom u nás potřebovali jako sůl. Ale situace je taková, že v té originální sociální demokracii skutečně, kromě Lubomíra Zaorálka, nikoho nevidět, až na Vladimíra Špidlu, který chce přijmout euro a mluví o tom v televizi, což si dokážu představit, že rozhodně nechce 90 % potenciálních levicových voličů.

Komunisté si nabrali do čela své kandidátní listiny přeběhlíky od pravicového Rajchlova PRO 2022. Ondřeje Dostála, který byl ještě před PRO u Pirátů, Jana Skalického, který je zastupitelem v Děčíně za ANO, a ještě zdravotní sestru, která pracovala, či ještě pracuje ve Spojeném království v Londýně, Petru Rédovou, tvář antivaxerské scény v minulých letech.

Protože se v našem malém rybníčku nic neutají, tak tento příliv z původně Rajchlovy stáje si prý nepřál kandidovat pod značkou KSČM. Myslím si, že to je chyba, protože právě v této době, kdy jsou lidi naštváni na vládu, a senioři na to, jak je jim odebírána zákonná valorizace, by tato značka měla zcela odlišný efekt, než doposud. Navíc jsem slyšel, že na volitelných místech tam nesmí být nikdo starší, což se mi zdá poněkud nepatřičné, když se tato kandidátka chce obracet k seniorům.

A tak si možná mnohý starý komunista, který musel 34 let snášet různé ústrky, a přesto nepřevlékl kabát, řekne, to už stačilo a dá svůj hlas v sobotu na scéně vynořené levicové ČSSD, kteroužto opuštěnou značku zvedla z prachu nepřehlédnutelná Jana Volfová, bývalá předsedkyně sociálně demokratických žen, a na uvolněný trůn usedl též nepřehlédnutelný Jiří Paroubek. Ostatně byl to právě on, který zrušil poplatky u lékaře. Takže levice jako trám. Bývalý předseda vlády už má také svůj věk, takže bude spíše rozumět seniorům. Ale musím dodat, ne tak jako já, který ve svých článcích za seniory ve velkých věcech, ale i v maličkostech, bojuje jako lev. Ostatně bojuji jako senior sám za sebe. Prostě zvláště v době digitalizace tomu ti do padesáti let nemohou porozumět. To, co dělá problémy starším lidem, se zdá těm mladším zcela jednoduché. A přátelé, není to věc inteligence. Je to věc úcty ke generacím, které vybudovaly to, z čeho teď tady všichni ještě žijí. Ostatně v Rakousku nesmí být digitalizace na úkor těch dříve narozeným. A to je ostatně jedním z bodů programu Aliance za nezávislost ČR – proti přijetí eura!

Petr Hannig, předseda Rozumných, Aliance za nezávislost ČR – proti přijetí eura!

Související články

8 KOMENTÁŘŮ

 1. Jak říkal Miloš Zeman, hodně slimáčků a málo kapustičky, což přesně vystihuje ambice šéfů těchto odpadlíků.

  • Josef, zase ses střelil do vlastní nohy; hodně slimáků a málo kapusty je u Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla, kteří tuto nešťastnou zem drancují sami, nebo ji nechávají drancovat cizáky a vlastní obyvatele státu nechávají padat na držku.
   Fialu a Rychetského Pětikoalici a Pavla je třeba vypráskat od koryt. Jo a Josef, jsem proruský.

 2. Pane Hannigu, pěkně jste popsal to panoptikum všech možných pidistran a hnutí, vedených vysloužilými několikrát recyklovanými osobami s nenaplněnými politickými ambicemi. Je srandovní, jak se všichni perou (Konečná, Rajchl, Paroubek…), aby se mohli zvěčnit na selfíčku se Zemanem a mnoho to vypovídá hlavně o jejich charakterech.
  „Běžný“ senior, kterého chcete oslovit, se v tom všem nemůže orientovat a tak to nakonec hodí vlastenecky Japonci nebo Slovákovi.
  Jsem senior, pravicový volič, fanoušek digitalizace. Baví mě sledovat nemohoucnost všech těch levicových uskupení, které se derou po hřbetech seniorů do parlamentu. Ten svůj jim ale nenastavím.

  • Gratulujte si, že jste fanoušek digitalizace. Jenže, nezdá se Vám, že jste poměrně bezohledný. Já sám také ve svém věku 78 let lecčemus z digitalizace rozumím, ale mám pochopení pro těch 95% lidí, kteří celý život nejenom pracovali, ale také tvořili velká díla a přesto digitalizaci nerozumí. Takže mějte ohled na ty ostatní. Nejsou to hloupí lidé, jak si Vy myslíte. Pouze mají tzv. analogické myšlení. Ostatně v hudbě, kde jsem skutečně profesionál se vracíme od digitálního myšlení opět zpět k analogovému a světe div se, lidé, ačkoliv to vlastně nevědí, ale dávají přednost (i mladí), tomu poctivému, vytvořenému klasickými metodami. Např. Obliba vinylů.

 3. Ona je levice a levice. Proč komunisté vytvořili svoji stranu na úkor ČSSD? To stále platí a až to pochopí tzv. osmašedesátníci ,tak snad bude lépe.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy