Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Mladí politici a političky jsou nebezpečím

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Mladí politici a političky jsou nebezpečím

Zcela souhlasím s názorem papeže Františka. Papež František vyjádřil ve středu politování nad smrtí dcery ruského ideologa Alexandra Dugina Darji Duginové, v jejímž autě v sobotu vybuchla nastražená bomba.

Hlava katolické církve ji při generální audienci označila za nevinnou oběť války: »Myslím na tu ubohou dívku, kterou zabila bomba pod sedadlem auta v Moskvě. Nevinní platí za válku,« řekl papež. »Tolik nevinných, kteří platí za šílenství všech stran.« Jak hluboce lidský přístup, který je v příkrém rozporu se slovy naší ministryně obrany. Vždy jsem si myslel, že ženy by mohly do politiky přinést mírnost. Bohužel, pravý opak je v této době pravdou.

Dvě světové osobnosti, podle mého názoru, zastávají neutrální stanovisko k této válce. Právě papež František (85 let) a Henry Kissinger (99 let). Můj názor je shodný s těmito moudrými muži. Věk, pokud člověk není nemocný Alzheimerovou chorobou, přináší moudrá rozhodování. Kdyby bylo Zelenskému více, nebo kdyby byl prezidentem Ukrajiny někdo podstatně starší než on, už by válka dávno skončila. Evropa by se nepropadala do problémů, které nedokážeme dohlédnout, a Putin by, dle mého názoru, mohl nějak s pomocí mezinárodního společenství takových kapacit, jako ony dvě osobnosti, vycouvat z války.

Pročpak ji asi stále ještě nenazval válkou? Nepřišlo vám to na mysl? Protože prostě válku nesmí prohrát. Ale speciální vojenskou operaci může přehodnotit. Ovšem za určitých podmínek. Například zrušení jazykového zákona na Ukrajině, který diskriminuje jinojazyčné občany a to nejenom Rusy, ale i Maďary. Proto ten velice rezervovaný přístup Orbána k Zelenskému. Jakkoliv nesouhlasím s názorem prezidenta Zemana, že je třeba na Ukrajinu posílat zbraně, tak v jednom má pravdu. Že by Putin nejraději z toho velkého »maléru« vycouval. A protože hradní pán už neříká všechno na rovinu, tak jako dřív, tak ten malér nepojmenoval. Ale moudří, po přečtení těchto mých slov, pochopí.

Myslím si, že mladí politici a političky v této době jsou velikým nebezpečím pro celý svět. Uvědomil si vůbec někdo, že Hitlerovi, když nastoupil do kancléřského úřadu, bylo pouhých 43 let. Chvíli jej držel na uzdě starý prezident Hindenburg, ale po jeho smrti už kult mládí a rasové nenávisti v Německu zvítězil a svět se řítil do propasti.

A nyní u nás? Jeden z nejmladších senátorů by nejraději zacílil na Moskvu atomovku. Naše, poměrně mladá ministryně obrany schvaluje politický atentát, další mladá předsedkyně strany TOP 09, neřeší to, jak pomoci lidem v nastávajícím nepředvídatelně těžkém zimním období, ale doporučuje jim, aby si navlékli teplé svetry. Jakoby to lidé nevěděli sami, že když jim vypnou nebo dramaticky sníží v panelácích teplotu pod únosnou mez, že jim nic jiného nezbyde, než si na sebe vzít teplé oblečení i bytech. A mladý ministr zahraničí za Piráty přilévá benzín do ohně, kde se dá, tak silnou protiruskou rétorikou, že kdyby přece jenom Rusko pokračovalo v dosavadních dodávkách plynu do EU, tak se může lehce stát, že si dá podmínku, že tento plyn nesmí být redistribuován do ČR, což by byla nebetyčná katastrofa.

Proto jsem také dvojkou na kandidátce číslo 2, PRAHA NÁŠ DOMOV, do Zastupitelstva hlavního města Prahy, která má v programu separátní jednání s Gazpromem o dodávkách plynu do Prahy. Není to utopie. Starosta nizozemského Haagu už uvažuje o tom, že takovou smlouvu pojede vyjednávat do Moskvy, když vláda země, a celé EU (až na výjimky) je s Ruskem na kordy.

I Senát se musí změnit. Pokud máte v těchto čtvrtích známé, povězte jim o mých názorech a přesvědčte je o tom, že nejlépe vyjádří protest proti současné vládě touto protestní volbou. Že demonstrace sama nestačí. Neúspěch vládních stran ve volbách je tím nejjasnějším hmatatelným důkazem, který může vést k pádu vlády.

Petr Hannig, kandidát na senátora ve volebním obvodě 25 (Dejvice, Vokovice, Veleslavín, Ruzyně, Liboc, Břevnov, Zličín, Nebušice, Přední Kopanina a Lysolaje)

Předchozí článekVenezuela a Kolumbie obnovily diplomatické vztahy
Další článekGeopolitika izolace jejich rivalů Washingtonu vybuchuje do tváře

12 KOMENTÁŘE

 1. Pan Hannig má pravdu, je to uvážlivý člověk. Dle mého jsou nebezpečím pro politiku dnes (a nejen u nás) bezdětné ženy. Chybí jim cit a zodpovědnost k dětem (vnoučatům) a proto pro ně není problémem případně zmáčknout i to jaderné tlačítko. Jména našich političek tohoto typu si jistě dosadíte sami. Z těchto MONSTER, jak já je nazývám, mě mrazí. Hezký den.

 2. A prosím Vás, jak by to ten starší, rozumný člověk zařídil, že by Rusové z Ukrajiny odtáhli. A pokud jde o papeže – zdá se, že je nedostatečně informován, protože podle všech dostupných zpráv o nevinnou dívku nešlo!

 3. „Speciální vojenskou operaci“, jíž jsme se zúčastnili povolením přeletů útočících letadel přes území ČR, vedlo NATO proti Srbsku, takže nic nového pod Sluncem. A bylo jasné, že ji neprohraje.

 4. Je to spíš o hloupých a chytrých lidech a nejen u politiků se to jasně takto projevuje. A plivání hned na autora článků je jen ubohost.

 5. Pokud někdo začne tvrdit, že mladí do 45 let nemají právo na názor, je to začátek jeho konce. I proto autor, který proslul jako prznitel populární hudby 80. let skončil s Paroubkem v náručí komunistické sebranky, která po krachu Haló novin založila toto obskurní médium. Jenom pro informaci autora – 70% nositelů Nobelovy ceny za fyziku ji obdrželo za objevy, které učinili do 30 let.

  • Blábol. Autor nic takového netvrdí a vaše jedovaté plivnutí je tedy naprosto zbytečné, i když chápu, proč to děláte. Měl byste se zbavit iracionální nenávisti, což je možné, pokud je člověk moudrý. Takže bohužel, máte smůlu. Mimochodem, Zelenský chtěl naplnit Minskou dohodu, ale Jaroš, tento oddaný nacista, mu přes noviny vzkázal, že bude viset, pokud tak učiní. To je rozdíl mezi ním a našimi „politiky“.

  • Proč to obskurní médium čtete? Máte to jako stranický úkol? Nebo jste přímo jako dozor zaměstnán?
   Já například ani okem nezavadím o Fórum. V tom je mezi námi rozdíl. Nevím, kolik Vám je let, pane Brázdo, čili nemohu se domnívat, že jste třeba po Listopadu zahodil stranickou knížku a stal se nejtužším bojovníkem proti bolševikům, kterým jste dřív sloužil, ale můžete být z komunistické rodiny, takovou rétoriku mají ti, co mají v sobě bolševické geny. Já jsem nebyl ani v KSČ, ani v SSM ani v ČSM a dokonce ani v pionýru, což Vám může signalizovat, že ani moji rodiče nebyli v KSČ, ba ani prarodiče.

   • Právě proto, že nedokážete vstřebat jakýkoliv odlišný názor než je ten Váš, se zařazujete nejen technicky, ale i myšlenkově do stejného šiku s pisálky z bývalých Haló novin. Vaše tvrzení, že existuje jakási korelace mezi věkem a moudrostí je naprosto absurdní. A to říkám zodpovědně, i když jsem již senior. Posuzování moudrosti je navíc čistě subjektivní záležitost.
    A k té politické angažovanosti za minulého režimu. Můžete stokrát tvrdit, že jste nebyl členem KSČ, ba dokonce ani pionýra. Že jste ale za minulého režimu byl protěžovaná osoba, je nadmíru jasné. A všichni víme, že to tehdy nebylo jen tak.

 6. Zajímavý názor.Že “ mladí“ 45 letí politici jsou nebezpeční.
  Hmm myslím si,že to s věkem souvisí jen částečně.Spíš záleží na tom co je ten člověk zač a čím si prošel.Zvláštní kategorie jsou humanitní vysokoškoláci co si myslí, že naučené na „výšce“ je zjevená pravda.A tím nemyslím jen absolventy VUML.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here