ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: My a oni

Ceny všeho možného rostou, mnoho z nás dostalo rozpis, kolik nás bude stát topení plynem. Mnohdy je to sedmkrát více než před rokem. Ceny elektrické energie jsou v ČR úplně nejvyšší v rámci celé EU. A to jsme jedním z hlavních výrobců elektrické energie, dalo by se říct energetická mocnost. A teď se dozvídáme, že i vodné a stočné se má příští rok zvýšit o 18 %. O růstu cen základních i jiných potravin a všeho možného zboží ani nemluvě.

Mám takový dojem, že se všichni snaží vyždímat z našich lidí všechno, i to, co už nemají. Nejenom vyždímat až na kost, jak se říká, ale i tu kost rozdrtit na prášek. Kdekdo v EU i jinde využívá slabosti naší vlády. Zvláště ta záležitost s elektrickou energií je naprosto skandální. Jakákoliv jiná vláda by bouchla do stolu a okamžitě vystoupila z Lipské burzy. Vláda pořád jedná ve shodě se všemi státy EU a neuvědomuje si, že každý stát, ať už je vůči nám přátelsky či nepřátelsky naladěn, jedná ve svůj prospěch a o nějaký jiný stát mu vůbec nejde. Němci například podporují 200 miliardami eur své podniky. To znamená, že získávají neuvěřitelnou konkurenční výhodu. Naše vláda, místo aby proti takové věci protestovala, tak mlčí.

Vlastně nemlčí. Zdražování všeho druhu ji asi tolik nepálí. Z vyšších cen, které zaplatí občané, budou také vyšší daně, vyšší DPH a tím vyšší příspěvky do státní pokladny. Tak to je takové lišácké mlčení. Co jí je do občanů, svou úlohu již splnili, ve volbách dali vládní koalici tak velký mandát, většinu 108 poslanců (a nyní vlastně 109, protože jedna poslankyně zvolená za ANO z tohoto hnutí a zřejmě i z poslaneckého klubu vystoupila) a do voleb je daleko, tak občane zalez a nepřekážej. To jsme MY, nadlidé, my si vyšším cenám přizpůsobíme naše už tak vysoké platy. Nás to nepálí. My si i tak budeme létat za státní peníze do ciziny.

V tom jsou experti senátoři, však se také Senátu říká nejdražší cestovní kancelář. Ovšem ty náklady neplatí senátoři, ale zase občané. Co se asi tak mohou přiučit v destinacích, kam létají? Vždyť nám nyní při instalaci nového složení Senátu bylo řečeno, že Senát je tu hlavně proto, aby korigoval ty hrůzy, co přicházejí z Poslanecké sněmovny. To na to musí létat třeba do Španělska či Portugalska? A to v tom lacinějším příkladu. A z jejich pohledu ONI, ten lid, voliči, na které se tak prosebně obraceli před volbami, to jsou teď po volbách jenom »hloupí joudové«, kteří přece ničemu nerozumí a ještě mají tu drzost, že protestují na náměstích.

A nejhorší na tom je, že se každý, který přejde z té množiny ONI, lid v podzámčí, zvolením do množiny MY, zvolený a nyní tedy vyvolený, začne chovat úplně jinak. Najednou se všechno jejich konání převrátí. Jsou důležitost sama. Před kamerami do sebe pálí těžkými střelami, aby pak spolu v klidu a pohodlí ve vzájemné náklonnosti třeba poobědvali či povečeřeli. Patří přece do entity MY a před těmi dole se musí hrát divadlo.

A ještě něco mě napadlo. Tentokrát, ačkoliv jsem to v minulosti ani jednou neučinil, bych šel bez osobních výčitek do lampionového průvodu, který se konal vždy 7. listopadu. Táta měl pravdu, když mi říkal, když jsem jako mladík nadával na režim: »Buď rád, že žiješ teď a tady. Jako kluk z chudé rodiny z Krásného Března a ještě nota bene z chudého Nového světa pod drahou, bys neměl ty příležitosti, jaké máš nyní.« Jo, jo, tati. Zlatá slova.

Petr Hannig, předseda Rozumných a bývalý prezidentský kandidát

Související články

17 KOMENTÁŘŮ

 1. Ano, to jsou projevy plánu totalitní světovlády, který naši politici uskutečňují podle not, které dostávají. Nemusíme se tedy příliš ptát proč se tak děje. Fiala má pravdu, když říká, že jsme ve válce. To je pravda, oni jsou ve válce, ale s občany země, kterou spravují. Stojí na straně zla, ale i opozice má svoje plány, které se údajně uskutečňují.
  https://odysee.com/@Julek:a/J.Tich%C3%BD,-NWO-jako-mocensk%C3%BD-pu%C4%8D-elit—1.d%C3%ADl,-11.8.22:b

 2. Nejhorší na celé situace je to, že se nemůžeme sjednotit a každý si hraje na svým písečku a myslí si, že jako jednotlivec nebo malá skupinka něčeho dosáhne. Není tomu tak, jen ztroskotáme. Proč se nedokážete dohodnout?

 3. Skvěle napsaná úvaha. Karle Brázdo, tak nějak jste se zapomněl zmínit o těch, kteří skutečně byly prominenty minulého režimu (nebo jejich dětmi) a dnes nás vedou (nebo chtějí vést)…Jací jste byli tenkrát vy, kteří jste tuhle partu volili?

 4. Nějak my to připomíná jeden článek, který jsem nedávno četl.
  Víte, co je Meyrinkovo pravidlo? 😎
  “Položím vám otázku, kterou dostávají studenti 1. semestru finančnictví na
  Sorbonně
  v přednášce o politické ekonomii. Víte, jak lze legálně okrást obyvatelstvo
  o veškeré majetky, movité i nemovité, aniž by si všimli, že jsou okrádáni?
  Většina studentů na tuto otázku poprvé nikdy nedovede odpovědět.
  Odpověď je přitom jednoduchá:
  Legálně lze obyvatelstvo okrást pomocí inflace, kterou rozpoutáte
  rozhazováním peněz
  pod nějakou záminkou, v době nějaké krize. Potom stačí jenom inflaci nechat
  běžet a dívat se.
  Neochota současných vlád zakročit proti inflaci v Evropě je součástí
  bouracího kladiva
  Komise 300, která vydala pokyn zbavit obyvatelstvo západních zemí majetků,
  ale tak, aby se lidé nechtěli bouřit.
  Meyrinkovo pravidlo inflačního tunelu, ze kterého obyvatelstvo vyleze
  odrbané úplně o všechen majetek a úspory. Nelze ty majetky sebrat dekretem,
  ani znárodnit, to by vypukly nepokoje.
  Ty majetky se prostě lidem odeberou legálně, tedy obrovskou inflací, kterou
  politici záměrně prohlubují, třeba sankcemi proti Rusku, o kterých ví
  dopředu moc dobře, že dopadnou právě na vlastní lidi a prohloubí dramaticky domácí inflaci. Lidé projdou
  inflačním tunelem zbaveni při průchodu o veškeré své majetky a úspory.
  To je tzv. Meyrinkovo pravidlo. Inflace veškeré úspory znehodnotí,
  celoživotní práce a dřina lidí zmizí v luftu. Všechno zdraží, což vyčerpá
  zdroje domácností. Na konci vyčerpání domácnosti sáhnou nakonec na své
  nemovitosti a začnou je masově prodávat, ale jejich cena bude klesat,
  protože nebude nikdo, kdo by si je mohl dovolit koupit.”
  A dovětek: pak přijde nabídka těch super bohatých elit, které úmyslně způsobily inflaci,
  že odkoupí náš majetek doslova za pusinku, a my budeme rádi, protože lepší vrabec v hrsti
  než holub na střeše.
  To je jejich cíl, jak přijít zadarmo k dalšímu a dalšímu majetku a my budeme
  šťastni, že to vůbec někdo koupil!
  Tak, jak se píše výše: oberou nás o majetky, aniž by se obávaly nepokojů, a my jim ještě za to budeme vděčni!
  Na tomhle článku podle mě určitě něco je.
  Mám obavu, že to je syrová pravda, a že je to právě dnes spuštěno.

  • Vynikající hodnocení. Ano, tak to je. Ti, co si říkají My (tam nahoře) si své zisky zhodnotí adekvátně k inflaci) Pro ně jsme pouze oni, ti tam dole.

 5. Velmi dobře napsaný komentář k situaci v česku – zvláště pak úvod cituji “Kdekdo v EU i jinde využívá slabosti naší vlády. Zvláště ta záležitost s elektrickou energií je naprosto skandální. Jakákoliv jiná vláda by bouchla do stolu a okamžitě vystoupila z Lipské burzy”
  …je to tak….přesně.

 6. Pan Hannig záměrně opomněl říci, že také migrace z množiny MY do ONI doprovází určitá ustálená pravidla. Tyto skupiny lidí mají totiž většinou tendenci vychvalovat svoji činnost a házet špínu na aktuální vládnoucí garnituru. I pan Hannig patřil za minulého režimu k prominentům. Bude nám sice tvrdit, že vše si zasloužil svojí kvalitní prací a ani k tomu nemusel být ve straně. O to je to podezřelejší. Všichni víme, že v minulém režimu, ač se tak tvářil, nebylo zadarmo nic.

  • Jedno z pravidel čtyř dohod říká: Nedělejte si představy. Platí to i pro Vás. Pan Hannig v různých diskuzích jasně sdělil, že nepatřil v minulém období k prominentům režimu.Víte?

  • Nejenom, že jsem nebyl ve straně, ale nikdo z mé rodiny i příbuzenstva. Také jsem nebyl v žádných seznamech, ani Cibulkových, ani v těch MVČR. Nevím, co jste byl Vy, nebo Vaši rodiče. Prostě jsem uměl psát jak pro pop, tak symfonie. A to se cenilo i ve Velké Británii, když jsem tam jako aranžér spolupracoval s tehdejšími špičkami. Vy si prostě, jak Vás zde sleduji musíte rýpat do všeho, pane Brázdo.

  • Dobrý den, pane Brázdo,
   buďte tak laskav a osvěžte prosím paměť starcovu:
   V čem konkrétně spočívala páně Hannigova prominentnost v době tzv. reálného socialsmu?

 7. Zlatá slova – to souhlasím to je to A ale chybí to B – jak to změnit.Nejprve je nutné změnit vládu a to nebude jednoduchý proces.Obávám se,že sociální smír se blíží do kritického bodu.Ale bez toho prvního kroku – změna vlády – nelze prosadit rozumné úvahy pana Hanniga.Jaké by to byly kroky ? Moje a to je jen zlomek nejen mých nápadů. Zastavím se u Číny – myslí si někdo,že německý kancléř jel gratulovat generálnímu tajemníkovy Komunistické strany Číny k jeho třetímu jmenování do čela Zločinecké organizace ? (tak je u nás definovaná KSČ)
  Když v Číně mající nad miliardu obyvatel stačí stačí 7 lidí + předseda ,proč nezačít zákonem,že parlament i senát budou v ČR poloviční ? A i to je až až. Teď se budou zvyšovat platy těm nejlépe placeným lidem ČR . Proboha proč ? Přidává se úředníkům – vláda vždy vystartuje,že v tom jsou i učitelé,policisté atd.Ostatní úředníky cudně zamlčí. Žádné zvýšení 6 % ale snížení 6 %. A již vidím ty davy úředníků všech možných státních institucí jak dávají výpověď a běží do fabrik pracovat rukama a vstávat v 5 hodin ráno. Já tak pracoval většiínu let svého života.Tu menší část mi také nemusíte závidět – začal jsem pracovat na směny abych měl vyšší výdělek.A dnes se pracuje převážně v úkolových mzdách nebo běží pásová výroba. Místo výjezdů do zahraničí by měli členové parlamentu a senátorů mít exklurze do výrobních továren.Z těch žijí !
  Variantu B bez prvního kroku nelze provést.A vláda ? Ať si každý píše na E mail co chce – tedy i velmi dobré rady a jsme u toho článku pana Petra Hanniga – My (Některým to po volbách došlo pozdě) a Oni .
  A ONi sami sebe nezruší přesně dle slov Adamové Pekarové – Opozice má sedět v koutě a šoupat nohama. My přeci máme 108 pohodlnou většinu v parlamentu a senát ovládáme prakticky celý.
  Bohužel . (Já na rozdíl od Zemanových bonmotů) používám přísloví.Je v nich skrytá mnoholetá zkušenost.
  V tomto případě bude platit ” Musí být ještě hůř aby mohlo být líp ! ! Jiří Semerád , sklář
  PS – Podívejte se kam České sklářství za této vlády spěje.

  • Velmi případné a vzácné, od člověka, který svou prací rukama zanechal za sebou dílo. Všimněte si, že ti, co něco dokázali, si váží druhých, co něco dokázali. Děkuji, pane Semeráde.

 8. Poděkujme všem, kdo 5kolku volili. Takový “ÚSPĚCH”
  jistě nečekali. Do takového marastu nás dosud žádná vláda nezavedla. Hůř už být nemůže. Blahopřeji jim k přidání platů za toto úsilí.

  • Bohužel může. Ještě se k převaze pětikoalice v Poslanecké sněmovně a v Senátu může přidružit i pětikoaliční prezident, či spíše prezidentka.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy