Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Někdy je lepší být opodál, abyste nemuseli tleskat

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Někdy je lepší být opodál, abyste nemuseli tleskat

Asi naposledy jsem byl pozván u příležitosti 28. října na Hrad. Sice tentokrát ne do Vladislavského, ale »jenom« opodál, do sálu Španělského, čemuž jsem byl rád, protože ne všem vyznamenaným bych mohl s čistým srdcem vyjádřit svou podporu tleskáním. A to vlastně poprvé. Dřív jsem vlastně skoro s každým vyznamenaným byl srozuměn, i když třeba ne úplně nadšen, ale nic by mi tolik nevadilo tak, jako letos.

28. říjen jsem předtím, než jsem v roce 2018 kandidoval na prezidenta České republiky, slavil v Teplicích, kde důstojné, vlastenecké oslavy organizoval nositel řádu svatých Konstantina a Heleny, rytíř Pavel Svoboda.

Bohužel, právě on byl jednou z prvních obětí nastupujícího covidu, kdy ještě nebyla vakcinace, ale bylo nařízení nosit roušky v uzavřených místnostech a on byl jedním z prvních bojovníků proti těmto nařízením. Já jsem už od prvopočátku byl zastáncem toho, že někdy je třeba nařízení státu, týkající se např. zdravotnictví, dodržovat. Ve své »bezrouškové« restauraci se nakazil a za pár dnů na to zemřel. To bylo v roce 2020. Od té doby už nikdy žádná vlastenecká setkávání – k 7. 3. výročí narození T. G. Masaryka, 6. 7. upálení Mistra Jana Husa a 28. 10. založení samostatné ČSR – nikdo v Teplicích nepořádá.

Proto jsem byl jedním z mála vlastenců, kdo byl zajedno s vládou Andreje Babiše v boji proti pandemii a byl jsem zastáncem očkování. Dalších 21 přátel, většinou z vlastenecké fronty, zemřelo proto, že byli proti vakcinacím a nenechali se očkovat. Myslím, že můj přístup k očkování z vlastenecké fronty sdíleli se mnou pouze filozof Petr Hampl a biolog Martin Konvička. Proto jsem tak úplně nemohl souhlasit s některými řečníky při demonstracích na Václavském náměstí.

Ale vraťme se k letošnímu 28. říjnu. Byl jsem též pozván organizací Český svaz bojovníků za svobodu (dříve Český svaz protifašistických bojovníků) na 12 hodinu do Míčovny pražského hradu. Tato organizace už nyní nedostává vůbec žádné finance ze státního rozpočtu (už je asi svoboda dostatečně vybojována a žádní fašisté na obzoru nikde v Evropě nejsou). Přesto tato oslava státního svátku byla nanejvýš důstojná.

Svůj vynikající projev k našemu nejdůležitějšímu státnímu svátku přednesl bývalý prezident Václav Klaus. A musím dodat, že právě takové projevy v den 28. října postrádám u současného prezidenta Miloše Zemana, který se soustřeďuje pouze na to, proč tu či onu osobnost dekoruje státním vyznamenáním. Zvláště v dnešní době, kdy mladí už nevědí, co bylo 17. listopadu 1989, devátého, či dnes slaveného 8. května 1945, je nanejvýš nutné, aby hlava státu upozornila na to, proč jsou státní vyznamenání udělována právě 28. října.

Dovolte mi, abych zde odkázal na projev Václava Klause: https://www.iportal24.cz/featured/cesta-ke-zmene-je-zahalena-v-mlze-musime-vsak-po-ni-co-nejdrive-uz-vcera-bylo-pozde/.

A když na závěr slavnostního aktu zazněla píseň Ktož sú Boží bojovníci, prožil jsem skutečně ten správný pocit, že jsem účasten něčeho velice důstojného.

Petr Hannig, bývalý prezidentský kandidát a předseda politické strany Rozumní

3 KOMENTÁŘE

 1. Pěkné řeči, i když nejsou nejdůležitější, se i pěkně poslouchají.
  Ale odpovězte si každý sám.
  Je něco důležitější než můj jedinečný vlastní život ? A život našich blízkých ?
  A na to se stále zapomíná a o tom se nemluví !

  Jak lidem a firmám pomoci snížit náklady – a jak to vadí ministerským úředníkům…
  Ušetřete až 15 % na provozu Vašich motorů

  MOŽNOSTI ÚSPORY NA PHM AŽ 15% A ZASTAVENÍ A SNIŽOVÁNÍ INFLACE
  Toto není „zastropováno“ – toto je celostátně „ZAPODPODLAHOVÁNO“ už 9 let !!!
  9 LET MLČENÍ, ne jen v ČR! Tyto možnosti úspor, MŮŽETE POUŽÍT TEĎ HNED !

  Moc si vážíme Těch, kteří chtějí lidem a firmám pomoci, ale také i Sobě a Vašim blízkým !
  Ne tak ministerstvo dopravy, které se nás snaží umlčet názory z minulého tisíciletí,
  bez ohledu na to co Vás, občany to stojí a kolik životů bychom mohli zachránit.

  Doufáme a věříme, že nikdo, kdo je od nás informovaný a už zná tyto možnosti,
  se nechce stát součástí „ligy“ za zbytečná úmrtí v ČR – 11tisíců našich spoluobčanů ročně.
  (v Evropě 400 000, celosvětově 7 000 000 !!!)

  Zároveň už máme u výrobce domluvenou rozumnou slevovou akci,
  aby jste měli dobrou motivaci aditivum vyzkoušet.

  Když nám Stát nepomáhá, Vy pomozte Sobě a Vašim blízkým.
  Ušetřete až 15 % na provozu Vašich motorů.
  Napište si o tyto možnosti na 1bartos@seznam.cz

  PS: Nižší spotřeba = méně emisí = více zdravého života

 2. Ze všech projevů se mi líbil jenom ten Václava Klause. Také proto ty jiné nezmiňuji. Jenom snad Kateřina Konečná se dotkla toho důležitého. Zmínila to, že je narozená v Československu.
  Kritizujete, aniž byste na té akci byl, pane Brázdo. To je skutečně to bolševické typu zaprodanci a ztroskotanci. Nebýt u toho, ale vědět jak to potopit. Koukám, že tu jste tzv ďáblův advokát. Vyjadřující se ke všemu.

 3. Ano, ti opravdoví vlastenci vymírají a ti zbylí jsou současnou vládní garniturou ostrakizováni a aby si mohli připomenout odkaz 28. října jsou nuceni tak učinit v nedůstojných prostorách Míčovny Pražského hradu. I přes tyto klacky pod nohy je ale vidět, že když se chce, tak to jde. A ideologie musí jít v takových případech stranou. Na akci pořádané tajným esenbákem Jaroslavem Vodičkou tak promluvili bývalý pravicový ekonom Václav Klaus, komunistka Kateřina Konečná, členové SPD Ivan David a Jiří Kobza. Člověk nemusí mít vysoké IQ, aby se dopátral, co tyto obskurní obchodníky se strachem spojuje. Blaho naší republiky to určitě není. V případě Václava Klause mi ale stejně stále vrtá hlavou, co na něj v tom Rusku mají.

Comments are closed.