Když ještě byly časy normální, nebyl covid a hysterie s ním spojená, jako umožnění přístupu do kaváren, restaurací jen těm, kteří měli doklad o tom, že prodělali očkování, když bylo v podstatě v jednu chvíli zakázáno cestovat mezi okresy a další úkazy dříve nepochopitelné, to jest někdy v devadesátých letech, kroutil jsem hlavou nad mnoha věcmi, které se teď v podstatě stávají i u nás běžnými.

Tehdy jsem slyšel, že na Ukrajině spousta důchodců nedostává své zasloužené důchody. Že tamní stát jim je nedokáže vyplatit, i když mají na ně podle zákona nárok. A navíc, že při inflaci důchodci nedokáží pokrýt ani ty nejzákladnější životní potřeby. Zdálo se mi to naprosto nepochopitelné. Vyplácení důchodů bylo za minulého režimu u nás naprosto bezproblémové, důchod ve své většině stačil na pokrytí životních nákladů, jako bylo bydlení, strava, ale i kulturní vyžití.

Po převratu, v devadesátých letech, důchodový systém pokračoval celkem bez problému, s jedinou výjimkou. Po rozdělení Československa nastala hluboká nespravedlnost v tom, že ve smíšených manželstvích česko-slovenských, při přestěhování jednoho z manželů do ČR, toho s místem narození v ČR, tak druhý z manželů, ten nebo ta, co měl/a místo narození na Slovensku, ačkoliv přispíval ve společném státě vzhledem k výdělkům naprosto stejnou částkou, tak vlivem rozdělení měny a jejího propadu na Slovensku dostával výrazně menší důchod než ten, který se narodil v ČR. A stát těmto postiženým nevyšel vstříc žádnou částkou, která by dorovnala tuto nespravedlnost.

Pomiňme tyto věci, o kterých většina našich občanů nemá žádné povědomí. Ti, kterých se to dotklo, to však vnímají jako hlubokou nespravedlnost. Rozdělení státu proběhlo pouze za účasti politických reprezentací a stále velká spousta lidí považuje toto rozdělení ČSR, státu T. G. Masaryka, Edvarda Beneše, Karla Kramáře, Aloise Rašína a dalších mužů 28. října, za protiústavní, protože občanům společného státu nebyla dána možnost vyjádřit se o této zásadní věci v referendu.

Ale zpět k tomu, co jsem v názvu označil jako ukrajinizaci ČR. Myslíte, že bylo v minulých dobách, a to nemyslím jenom v minulém režimu, ale i do doby zcela nedávné, obvyklé, aby nedostali svůj zasloužený důchod ti, kteří na něj mají nárok a řádně svůj nárok v čase, který vyhovuje všem zákonným předpisům, písemně vyjádřili? Přes tři tisíce lidí, ačkoliv splnily veškeré zákonné podmínky pro výplatu důchodů, svůj důchod už několik měsíců nedostávají. Navíc musí platit sociální pojištění, jako kdyby byli zaměstnaní, a dostávají upomínky a pokuty, že tak nečiní.

Co je jim platné, že úřady nestíhají. Stát, respektive ministerstvo práce a sociálních věcí, má učinit nápravu stávajících problémů. Má navýšit počet pracovníků na příslušném úřadě tak, aby úřad byl schopen činit to, co má činit ze zákona. Navíc v rámci úsporných opatření vlády chce ministr Jurečka naopak snížit stav zaměstnanců úřadů spadajících pod ono ministerstvo. To je přímo na jeho demisi. Evidentně nestačí zvládat tak náročný úkol, jako je řízení komplikovaného ministerstva práce a sociálních věcí.

Ale jak jsem slyšel od některých svých přátel, farmářů, nestačil ani na řízení oboru, který byl jeho životní náplní, to jest na řízení ministerstva zemědělství. To se pak člověk nemůže divit, že strana, jejíž je předsedou a jejímiž voliči jsou ve velké míře i důchodci, KDU-ČSL, má tak mizerné preference. Řada lidí si myslela, že nemůže být ministrem tohoto ministerstva někdo horší, než byla Jana Maláčová z ČSSD (SD). A ejhle. Zase se potvrzuje heslo »a bude hůř«.

Petr Hannig, předseda strany Rozumní

17 KOMENTÁŘE

 1. Přátelé, tak jsem dnes ráno konečně článek „Ukrajinizace ČR probíhá mílovými kroky“ našel. Protože mi spousta přátel psala, že při kliknutí na odkaz jim internet píše: „Webová stránka je blokována…zřejmě cenzura schovaná za antivirus“ či: „Webová stránka byla zablokována
  Na této webové stránce se může nacházet nebezpečný obsah, který by mohl útočníkům umožnit vzdálený přístup do infikovaného zařízení, způsobit únik citlivých dat ze zařízení nebo jej jiným způsobem poškodit.
  Přístup na webovou stránku byl zablokován.“
  Napsalo mi to mnoho mých přátel. Jsem tedy rád, že jsem konečně svůj článek našel na iportaL24.cz v přehledu ostatních názorů.

 2. Inými slovami povedané, FAŠIZÁCIA. Videli sme to už aj v Kanade!!! To čo sa odohralo v Kanadskom parlamente je hrôza!!! Kde sú teraz všetky tie Židovské organizácie? To ich netrápi, že Žid Zelenskyj tam vzdával poctu fašistovi ktorý vraždil Židov v koncentračnom tábore? NESKUTOČNÉ!!! Kedy sa niečo podobné stane v Čechách a na Slovensku? Banderovský fašistický pozdrav sme už mali možnosť počuť u úst poniektorých našich politikov. Tak, že tak!!! Mysleniu zdar!!! Svetu mier!!!

  • Vidíte, to mě nenapadlo. Kde jsou židovské organizace? Jak to, že neprotestují proti fašistickým znakům, pozdravům? Proti rehabilitaci Banderovských pohlavárů, kteří prováděli vyvražďování židů během války na Ukrajině? Proč mlčí?

   • Bandera vrazdil nejen zidy, ale jeho nacistictí kumpáni zabili bestiálne vice nez 100 tisíc polákú a také mensí pocet nasich ceských a slovenských lidí, kterí tam zili, usazení od dávného veku. Kdyz písi bestiálne tak tím myslim nejen zastrelení puskami, ale masakrováni kosami, kladivy, srpy, zeleznými tycemi, nozi, proste co meli po ruce, hotový masakr a etnická cistka. To je pod názvem Volynsky masakr a delo se to za druhé sv. války za nemecké okupace Ukrajiny v roce 1943 a 1944. Paradox je, ze sami nemectí okupacní vojáci, kterí temto masakrúm jenom prihlízeli nemohli pochopit, ze lidská bytost je schopná tak bestiálne vrazdit jiné lidské bytosti, kdyz byli svedky temto masakrúm muzú, zen a detí. Proc to vlastne zminuji? Protoze nemohu pochopit, ze dnesní polská vláda zrejme zapomnela na tento brutální a bestiální masakr svých polských krajanú a z nenávisti vúci Rusku podporují ukrajince penezmi a zbranemi, zatímco ukrajinci hajlují a volají Sláva Ukrajine a glorifikují tohoto vraha a dokonce mu staví i pomníky.

    • Však se Poláci rozhoupali. Žádají o vydání toho 98letého vraha z Kanady, kterému aplaudovali nejenom Zelenský a jeho žena, ale i kanadský premiér a jejich parlament. Dalo by se říct, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Problém ovšem je, že kdyby si nestěžovaly židovské organizace, tak by to přešlo mlčením

  • Ten internetový odkaz je k ničemu. Musel byste sem dát své přístupové údaje do Vaší emailové schránky, tedy Vaše jméno a heslo, což asi nejde. Takovéto odkazy do své internetové pošty sem dáváte zbytečně.

 3. Tuhle čtu, že mistr hluboké orby M. Jurečka (nezůstane po něm v Česku kámen na kameni), společně s premiérem Fialou přesvědčovali slovenskou pravici o potřebě spojení politických stran proti SMER – sociální demokracie. Nepovedlo se, stejně jako se nevede to, co provádí jako ministr práce. Jedna bota za druhou, už jich má Jurečka za dva roky vagon.

  • Jeden můj známý farmář, dokonce člen KDU, a dokonce z Moravy, mi kdysi říkal, že to je nejhorší ministr zemědělství. A to mu ten obor šel ještě trochu lépe než ten nynější.

 4. V tomto nešťastném státě se už nedivím ničemu. Zvláště když je vidět politické zaměření Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla.
  Petr Pavel ve funkci prezidenta republiky dělá ostudu v zahraničí rozbitému Československu. Pavlovi je lhostejné, že tuto zem poškozuje svými politickými eskapádami. Pavel je politický primitiv vláčený svými loutkovodiči z USA a domácí proamerickou kolaborací. S tímto primitivem se ještě máme na co těšit.

 5. Za mě vidím ukrajinizaci spíše v tom vyvěšování ukrajinských vlajek na obecních úřadech,můzejích a jiných veřejných budovách,vidím ukrajinizaci v té přehnané bezbřehé podpoře Ukrajiny s obrovskou korupcí,vidím ukrajinizaci každý den ve zprávách televize a v doslova nekontrolované podpoře všech co přišli z Ukrajiny,placení ubytování,školy,studia,zdravotní poj.,soc dávek,přidělování státních bytů,léky atd.atd. – řekl bych že to prostě přeháníme.Nemám nic proti pomoci uprchlíkům,ale to co děláme se prostě….nedá se to slušnými slovy pojmenovat….
  To že nedostalo 3000 lidí včas důchody bych spíše označil jako neschopnost státní zprávy plnit to za co jsou placeni,což je ostuda.

 6. Proč se článek jmenuje ukrajinizace…jedná se pouze o neschopnost Jurečky a jeho družiny! A o ukrajinizaci jinak samozřejmě není pochyb, protože my, český stát, vyplácí starým Ukrajinkám takové sociální dávky, o který se jim nikdy ani nezdálo! Pochopitelně, že se tady zabydlují a využívají náš systém na 150%.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here