Solidarita musí porazit sobectví, zaznělo na zahájení kampaně ČSSD a Zelených

Zástupci pražské ČSSD a Zelených dnes zahájili kampaň do podzimních komunálních voleb pod názvem Solidarita 2022. Jejich kandidátem na primátorku je bývalá ombudsmanka a mluvčí Charty 77 Anna Šabatová. Orientovat se chtějí na bydlení, životní prostředí, dopravu či sociální oblast.

Ve volebním programu se strany zaměří na bydlení, budou chtít využít zákonodárně iniciativy Prahy a předložit návrhy změn zákona, které by usnadnily vybudování bytů. Další oblastí jsou sociální služby, kdy je podle Šabatové důležité aktivní poradenství, protože existují lidé, kteří mají nárok na příspěvek na bydlení, ale neřeknou si o něj. Důležitá je podle stran také doprava a životní prostředí, v němž se chtějí zaměřit na boj s horkem. Věnovat se budou také energetice. Konkrétní program představí v červnu, kdy podepíšou koaliční smlouvu a následně zahájí kampaň. »Solidarita musí porazit sobectví,« řekla Šabatová.

FOTO – iportaL24.cz/Zbyšek Kupský

Na zahájení kampaně před Obecním domem přišli společnou kandidátku podpořit za vedení obou stran místopředseda ČSSD Tomáš Petříček a spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis.

Na kandidátce se budou za Šabatovou střídat sociální demokraté a zelení. Dvojkou bude předseda ČSSD Prahy 10 Miroslav Dvořák, třetí zastupitel Prahy 3 Matěj Michalk Žaloudek (Zelení), čtvrtý Lukáš Ulrych (ČSSD) a pátá Anna Junková (Zelení). Na kandidátce je i bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD) nebo exministři Tomáš Petříček (ČSSD) a Jiří Dienstbier (ČSSD). Ti jsou však na nevolitelných místech, a to na 28., 38. a 18. Podle Šabatové to znamená, že potlačili svá ega a jsou garanty mladších kandidátů před nimi. Zelení i ČSSD shodně uvedli, že v uplynulých měsících prošli generační obměnou.

Ve volbách chtějí získat dvouciferný výsledek. Povolební spolupráci vylučují s ODS a SPD, naopak jako potenciální koaliční partnery označili STAN, Piráty či Prahu Sobě.

Spolupráce se rozšiřuje rovněž na některé městské části. Obdobné memorandum strany podepsaly v Praze 2, Praze 10 a i v Praze 8.

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy