Sparta na prahu bojů o Ligu mistrů. Na úvod islandský Vikingur, nebo irský Shamrock

Island, nebo Irsko. Takové budou první kroky fotbalové Sparty v cestě za vysněnou Ligou mistrů. Los ve švýcarském Nyonu dnes rozhodl o tom, že český šampion se ve 2. předkole milionářské soutěže utká s vítězem dvojduelu mezi islandským Vikingurem Reykjavík a irským Shamrockem Rovers.

O soupeři bude mít Sparta jasno 17. července, kdy je naplánována odveta prvního předkola Ligy mistrů. Druhé předkolo je naplánování na hrací dny 23./24. a 30./31. července. Přesné termíny zápasů budou oznámeny do 26. června, přičemž Letenštní začnou své dvojutkání venku.

Český vicemistr Slavia vstoupí do bojů o Ligu mistrů o kolo později než konkurenční Sparta, ovšem je součástí tzv. nemistrovské části, tudíž ji čekají těžší soupeři z předních evropských lig.

I k Baníku Ostrava byl dnešní los přívětivý, ve druhém předkole Konferenční ligy bude jeho protivníkem buď estonský Tallinna Kaleva, nebo arménský FC Urartu. Mladá Boleslav už má jasno v tom, že ve stejné fázi soutěže změží síly s litevským Transinvestem.

Sparta dnes byla mezi nasazenými, i tak ji mohl čekat například kosovský mistr Ballkani, tomu se však, coby papírově nejtěžšímu sokovi, pražský celek vyhnul.

»Los jsme sledovali společně s klukama na Strahově. Samozřejmě jsme věděli, koho můžeme dostat. Nevybírali jsme si, protože každý z těchto soupeřů bude nepříjemný. Čeká nás těžký dvojzápas, který chceme zvládnout. Kdybych měl říct jednoho, radši bych jel na Island,« uvedl na klubovém webu stoper Filip Panák.

»Dozvěděli jsme se to teď po prvním společném tréninku. Věděli jsme užší okruh soupeřů, které můžeme dostat. Je úplně jedno, na koho narazíme. Každý tým, který se kvalifikuje do Ligy mistrů, má obrovskou kvalitu. Chceme postoupit do dalšího kola a být o krok blíže základní skupině,« doplnil záložník Lukáš Sadílek.

S týmem dnes na Strahově losování nesledovali reprezentanti, kteří jsou momentálně na mistrovství Evropy. Spartu tam zastupují Jan Kuchta, Martin Vitík, Qazim Laci, Veljko Birmančevič a Lukáš Haraslín.

Úřadující český šampion, který nehrál skupinovou fázi Ligy mistrů od roku 2005, potřebuje kromě postupu přes druhé předkolo zdolat ještě další dva soupeře. Letošní ročník evropských pohárů se bude oproti zvyklostem lišit, zrušeny jsou skupiny a Liga mistrů, Evropská liga i Evropská konferenční liga se budou hrát ve všech třech případech jako jedna soutěž s jednou tabulkou pro všechny účastníky.

Sparta vstoupí do nové sezony s výraznou změnou na postu trenéra. Úspěšného dánského kouče Briana Priskeho, který vyslyšel vábení prestižního nizozemského Feyenoordu Rotterdam, vystřídal na lavičce jeho dosavadní asistent Lars Friis. Navíc bude obhájce českého titulu výrazně oslaben o kapitána Ladislava Krejčího, jenž se upsal španělské Gironě, a tudíž si Ligu mistrů tutově zahraje, zatímco jeho bývalí parťáci se o ní teprve budou muset poprat…

(koz)

FOTO – sparta.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy