Home Názory SPORTOVNÍ TÝDEN PETRA KOJZARA: Davide Svobodo, držte se!

SPORTOVNÍ TÝDEN PETRA KOJZARA: Davide Svobodo, držte se!

Svoboda je žhavé téma. Svoboda slova vždycky, Svoboda David teď. V rozhovoru pro Českou televizi řekl svůj názor na účast ruských a běloruských sportovců v mezinárodních soutěžích a olympiádě. Jinak, než zaznívá oficiálně po ČESKU. Proč zdůrazňuji po ČESKU? Protože po ČESKU šířené PROTI pod vedením Černochové, Lipavského, Pavla, Fialy, Haška a spol. se pomalu, ale jistě stává osamělým výkřikem zvrhlých projevů prachobyčejné primitivní lidské nenávisti.

Černochová chce Svobodu dokonce trestat a nepochybně to i udělá – páky na něho má, neboť David je zaměstnancem armádní Dukly Praha, čili ministerstva obrany. Právě v těchto hodinách pátrá po nejpřísnějším možném způsobu. »Prověřuji možnosti,« uvedla. Zřejmě lituje, že byl zrušen trest smrti.

Ztrestá krvavá Jane i šéfa Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha, jenž před pár dny pravil: »Pokud by vlády převzaly rozhodování, kteří sportovci se mohou účastnit jakých soutěží, byl by to konec světového sportu, jak ho dnes známe.« Bach rovněž nařkl evropské politiky z používání dvojího metru. »Neviděli jsme jediný komentář k jejich postoji k účasti sportovců ze zemí, které se účastní dalších 70 válek a ozbrojených konfliktů po celém světě.« Právě tato věta je v Bachově stanovisku tou nejpodstatnější. Měří se totiž dvojím metrem, padni komu padni neplatí.

Servítky si nebere ani bývalý výtečný hokejista, mnohonásobný reprezentant ČSSR, Slovák Igor Liba: »Toto téma opravdu ještě někoho baví? K čemu je toto dobré? Je to cirkus a nic jiného. Neuznávám světový šampionát bez Rusů. To nejsou žádná mistrovství světa. Jsou? Nejsou! Teď bylo MS v krasobruslení v Japonsku, ale můžeme my vůbec mluvit o nějakém sportovním vrcholu? Pokud tam chybí nejlepší, pak asi ne. Taková je politika, politici rozhodují o všem, škoda mluvit.«

Racionální postoj ohledně zákazu reprezentovat pro české hráče z KHL zaujímá repektovaný kouč Vladimír Vůjtek, který toho v Rusku odtrénoval nemálo a je tamní legendou: »Byl tam silný tlak politiků, jinak to asi ani nešlo. Hokej je sport, a pokud hráči na to mají výkonnost, asi by na mistrovství světa měli jít. … Hokejový život je velmi krátký a když se hokejisté chtějí zajistit a mají tam dobré podmínky, pak je nedokážu odsoudit. Každý ví, že jsem tam odtrénoval několik sezon, dnes bych tam nešel. Je to však osobní věc každého.«

Řekl snad David Svoboda něco jiného než Vladimír Vůjtek? Dokonce nebyl ani tak striktní jako Igor Liba. Posvítí si na pana Vůjtka česká Albrightová? Bude žádat onu pomyslnou šibenici i pro ty mezinárodní sportovní instituce a soutěže, které účast ruským a běloruským sportovcům povolují? Mezinárodní tenisová federace, Mezinárodní federace stolního tenisu, juda, šermu, boxu, cyklistiky a samozřejmě hokejová NHL – zaútočí na ně Černochová rovněž?

Cožpak lze trestat někoho, kdo si jen dovolí vyjádřit jisté pochybnosti, kdo de facto jen prezentuje od těch vládnoucích ČESKÝCH odlišné postoje, notabene postoje oficiálních mezinárodních federací včetně autority nejvyšší – Mezinárodního olympijského výboru? Ničeho jiného se David Svoboda »nedopustil«. Že se v tom vzápětí po rozpoutaném pekle začal dost nešikovně plácat, to mu nezazlívám a lidsky ho naprosto chápu. Ono padnout v nemilost Medelaine Černochové není žádný med. Je nenávistná, krutá, mstivá, bezcitná – ví se to o ní. Davide, držte se. Cením si vaší statečnosti.

A čtenářům se tímto omlouvám, že dnešní SPORTOVNÍ TÝDEN byl tak monotematický…

Takže sportu zdar – a úspěšný víkend všem sportovcům i nesportovcům.

7 KOMENTÁŘE

  1. Svobodu je třeba řádně vytrestat a potrestat – 3 miliony pokuty, 12 let natvrdo, zabavit majetek, rodinu vyházet z práce, zabavit byt, degradovat a zbavit titulů.
    Je nutno připomenout Svobodovi zač je toho loket a že si nebude ve svobodě a demokracii vybojované Havlem pouštět hubu na špacír. Černochová, ta strážkyně čistoty armády, už se o to postará. Svoboda si musí uvědomit, kde je jeho místo.

  2. Že těm bolševikům není hanba. To si opravdu myslíte, že mi ostatní máme tak krátkou paměť? Stačí si vzpomenout na Emila Zátopka, čtyřnásobného olympijského vítěze a též příslušníka ozbrojených sil, kterého jste vy komunisti vyhodili po roce 1968 z armády jen za to, že svobodně vyjádřil kladný názor na pražské jaro. Dokonce jste ho odmítali zaměstnat kdekoli jinde a tak musel jezdit potupně v maringotce vrtat studně. Hnus. A mohli bychom pokračovat třeba s Věrou Čáslavskou.
    Svobodu nic takového nečeká. Z armády ho nikdo nevyhazuje, dostal trapnou důtku a v rámci výcviku pojede na Libavu, aby se seznámil se skutečnými vojáky, kteří bojují proti ruskému agresorovi. Aby příště nežvanil nesmysly.

    • Karle, musí být člověk bolševik, aby si po přečtení Vašeho výplodu nevzpomněl, kde a kdy se křičelo: „NEJSME JAKO ONI!“ ?

    • Správně Brázda, svobodu a demokracii si mírovými štváči ála Svoboda nenecháš rozvracet! Ještě se musíš připojit k nějaké petici za potrestání toho zlosyna který si dovolil nedržet hubu. Brázda, držím ti palce, ty tady ten tvůj boj se Zápotockým a Husákem stejně jednou vyhraješ, věřím ti.

Comments are closed.