Strana DOMOV překvapila: Naším cílem je vstup ČR do BRICSu

Strana DOMOV již dlouhodobě kritizuje Evropskou unii za její nedemokratické přístupy k jednotlivým státům i snahu nařizovat jim, jak mají řešit své vnitrostátní problémy. Poslední kapkou je podle jí zveřejněné tiskové zprávy snaha o přerozdělení migrantů podle tzv. kvót.

»Země, které si dobrovolně nabíraly obrovské množství migrantů i ze zemí, kde nebyla válka ani žádný humanitární problém, a tvrdily všem, že jsou na takový počet nových obyvatel i s jejich velmi odlišným náboženstvím a kulturou připraveny, dnes chtějí problém, který jejich nezodpovědné vlády zavinily, přehodit na ty, kteří nikdy migraci nepodporovali. To je klasický diktát Bruselu. Proto má strana DOMOV dlouhodobě ve svém programu odchod z EU,« uvádí se v tiskové zprávě, kterou má iportaL24.cz k dispozici.

»Nechceme být ale jen negativní, chceme nabízet našim občanům i řešení jak dál. To vidíme v perspektivním uskupení BRICS,« řekl předseda strany David Tygr Ploc. Dodal, že BRICS je uskupení opravdu svobodných států, které spolu chtějí obchodovat jako suverénní partneři bez příkazů a zákazů nějaké nevolené organizace, jakou je Evropská komise. Jedná se o země, které by určitě ocenily naše kvalitní průmyslové výrobky, jako jsou traktory, kombajny, nákladní automobily a další. »Proto máme zájem, pokud uspějeme ve volbách okamžitě požádat o vstup do BRICSu. Ostatně řada evropských zemí už po členství v tomto uskupení potajmu pošilhává,« dodal Ploc.

»Dovolil bych si takové velmi ostré, ale dle mého názoru přesné přirovnání. Chceme vyměnit umírající kulhavou kobylu, za mladého perspektivního hřebce. A přejeme té kobylce klidné a bezbolestné umírání,« ukončil místopředseda strany DOMOV Radek Nováček.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy