Totalita vs. svoboda bude demonstrací za mír

Jako vyvrcholení série protestních akcí na různých místech republiky (Ústí nad Labem, Ostrava, Liberec, Olomouc, Brno, Jihlava, Český Krumlov, Tábor, Plzeň, Karlovy Vary) se zítra od 13 hodin na Václavském náměstí v Praze koná protestní shromáždění se závěrečným pochodem před sídlo vlády, kde bude zapálena svíčka za všechny oběti vlády.

Na této akci vystoupí bývalý premiér Jiří Paroubek, představitel rady organizace Národní domobrana Marek Obrtel, předseda Volného bloku Lubomír Volný, za KSČM předsedkyně Kateřina Konečná a Josef Skála, předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová, místopředseda Národní demokracie Jan Sedláček nebo novinářka Jana Lorencová.

»V přímém přenosu vystoupí (anglický konspirační teoretik a bývalý profesionální fotbalista) David Icke, který má zákaz vstupu do EU. Politici se obávají, že kdyby přijel, lidé by vyšli do ulic a EU by se začala rozpadat,« uvedl na Facebooku pořadatel Ladislav Vrábel a dodal, že kdo nechce do války, jede v sobotu na Václavák.

»Generál NATO motá mladým lidem na náměstích hlavu, pojďme společně ukázat, že Češi do války nejdou. Ani za Zelenského ani za Bidena. Chceme pro naše děti mír. A svobodu. Chystají na nás zákon proti dezinformacím, tedy zákaz mluvit proti současné politice EU, proti globalistickým elitám, proti válce, proti povinnému očkování, proti předraženým energiím, proti digitalizaci, atd. To vše je dnes považováno za proruskou propagandu či dezinformace, tudíž to bude zakázáno. Čeká nás totalita mnohem horší, než za kovidu. Máme poslední šanci se proti tomu postavit. Po přijetí zákona proti dezinformacím, rozvracení demokratických principů a ohrožení státu bude podpora Plánu Česká republika na 1. místě! trestným činem. Povolena bude jen destrukce, globalizace, likvidace národních států a ekonomik, dělení lidí na elity a chudáky bez možnosti odporu a válka. Proti Rusku, proti všemu, co je národní, proti tradičním hodnotám, proti lidem,« uvedl Vrábel.

O hudební stránku akce se postarají Jozef Kupčík a Tomáš Ortel.

Významnější protivládní akce odstartovaly loni statisícovou demonstrací na pražském Václavském náměstí, kde 3. září zaznívaly výzvy k demisi Fialova kabinetu. Pořadatelé Ladislav Vrábel a Jiří Havel následně zaplnili náměstí ještě 28. září, na svátek svatého Václava, a poté, po rozkolu dvojice stojící za demonstracemi pod heslem »Česká republika na 1. místě«, dokázal první jmenovaný totéž i 28. října. Sedmnáctého listopadu pak Vrábel podnikl pochod z pražské Opletalovy ulice k budově České televize na Kavčích horách, kde marně žádal o vysílací čas ve veřejnoprávním médiu. Pod visačkou Národní rada obnovy pak uspořádal listopadovou manifestaci i Havel, a to na Letenské pláni. Protivládní akce loni na podzim svolala například i Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) pod vedením Josefa Středuly či separátně i politické strany a hnutí jako SPD, PRO, KSČM či Chcípl PES.

(zmk)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy