Třinec prohrál, mistr zatím není znám

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté Třince zatím počtvrté za sebou extraligový titul nezískali. Ve druhém zápase doma si neporadili s Hradcem Králové, když po 34 sekundách prodloužení dostali gól a ve finálové sérii tak vedou 3:1 na zápasy. Série se vrací na východ Čech, další utkání se odehraje ve středu od 17 hodin.

První třetina nabídla v prvních minutách opatrný hokej, mnoho střeleckých příležitostí jsme nesledovali. V desáté minutě se uvolnil ke střele na ose třetiny Roman a byla to první situace, kterou bychom mohli nazvat šancí. Podobnou příležitost měl následně o půldruhé minuty později ještě i Vrána. Oceláři pak nevyužili přesilovku po faulu Zachara a zhruba dvě minuty před první sirénou přišel jediný gólový zápis do kroniky dnešního utkání. Jank se opřel na modré čáře do puku po buly vyhraném v útočném pásmu a Kacetl poprvé po zhruba 126 minutách hry ve finálové sérii inkasoval.

Hosté byli v prvních minutách druhé třetiny aktivnější. McCormack poslal dva nebezpečné puky na branku, kde byli nepokrytí hráči hostů. Perret zatáhl puk do útočné třetiny, ale za brankou jej hosté ztratili. Na druhou stranu se snažil prokličkovat Daňo, ale při poslední stahovačce mu hosté další postup zarazili. Ve 23. minutě Daňo získal puk u levého mantinelu a poslal jej skrz brankoviště na volného Nestrašila, který ale kotouč nepřevzal. Hra byla přerušená následně poté, co Vránův pokus schoval Machovský do lapačky. Ve 25. minutě od levého mantinelu putoval puk křížně na modrou čáru, odkud zapadla do Machovského brány střela Adámka – vyrovnáno 1:1. Další děj na třineckém ledě přinesl hlavně spoustu emocí. Bylo k vidění několik vyloučení, z nichž se dala většina vyhodnotit jako nikterak tvrdé či zákeřné zákroky, ale jasné fauly. Postupně šli za katr Marcinko, Smoleňák, Smith, Rosandić a Lev a mezi polovinou šesté a koncem patnácté minuty se moc času v plném počtu nehrálo – konkrétně asi minuta a půl.

V polovině třetí třetiny hosté chybovali v útočném pásmu, kam zatáhl puk Miškář. Puk propadl do střední třetiny, kde jej sebral Hudáček a upaloval sám na Machovského. Potáhl si brankáře do strany, ale měl už komplikovanou pozici na zakončení. Poté ještě hledal kolegu zpoza branky před odkrytou klecí, ale domácí se už ke střele nedostali. V 53. minutě hosté zle zatopili domácím před jejich brankou, ale k vyložené šanci se nakonec nedostali. Domácí dokázali zahustit prostor před svou brankou a hosté pouze nahazovali, resp. stříleli od modré. V závěru běžné hrací doby to bylo dost napínavé. Obrovské šance před Machovským. Nejprve po Marcinkově a Růžičkově přihrávce byl sám před gólmanem Daňo a následně ještě střílel Růžička. Kotouč orazítkoval zadní mantinel. Vrána zablokoval na modré Kalinu, ale puk zůstal ve třetině a za brankou s ním míchal Klíma. Následně střílel od modré Blain, ale těsně vedle levé Kacetlovy tyče. Poté puk vypadl z hřiště. Hráli samozřejmě také hosté, kteří se dokázali držet v útočném pásmu, často i dlouhá střídání, ale vyložených šancí moc neměli. Třetí třetina nerozhodla.

Hned po několika vteřinách prodloužení získal Pavlík puk ve středním pásmu poté, co Marinčin zlomil hůl, importoval jej rychle do útočné třetiny. Pak přišla střela z levé strany, která orazítkovala tyč a následovala dorážka z předbrankového prostorou za bezmocného Kacetla. Domácí si vyžádali trenérskou výzvu k posouzení situace z hlediska hry vysokou holí, ale nebyla úspěšná.

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Marian Adámek (L. Hudáček, D. Voženílek) – 19. Jank (Jergl), 61. R. Pavlík (Jank). Rozhodčí: Hribik, Šír – J. Svoboda, J. Ondráček II. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:1.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Čukste, Kaňák, Marian Adámek, M. Doudera – M. Růžička, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Miloš Roman, Dravecký – Daňo, D. Voženílek, Nestrašil – Hrňa, P. Vrána, L. Hudáček. Trenér: Moták.

Hradec Králové: Machovský – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel – Zachar, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Werek, Kevin Klíma, Okuliar – Smoleňák, Lev, Eberle. Trenér: T. Martinec.