Včera začal druhý ročník Týdne zodpovědného hraní (TýdenZH), který – jak již název napovídá – bude trvat až do neděle 13. listopadu. Jedná se o iniciativu napříč odvětvími na podporu bezpečnějšího hraní hazardních her v České republice, která je organizována v rámci projektu Zodpovědného hraní, pod záštitou Institutu pro regulaci hazardních her (IPRH).

Cílem Týdne zodpovědného hraní je informovat veřejnost o zodpovědném přístupu k sázení, otevřít dialog o hazardních hrách jako o druhu zábavy, podpořit prevenci i nabídnout pomoc rizikovým hráčům.

Institut pro regulaci hazardních her v rámci projektu Zodpovědné hraní nabízí (nejen) hráčům možnost zúčastnit se webinářů, debat a dnů otevřených dveří v poradenských centrech.

Díky jednoduchým seberegulačním tipům dostanou hráči konkrétní návod, jak si k hraní hazardních her zachovat zdravý postoj a neztratit nad ním kontrolu. 

První ročník TýdenZH se konal v roce 2021. Ve srovnání s prvním úspěšným ročníkem na veřejnost v tom letošním čeká ještě více zajímavých aktivit. Více informací se zájemci dozví zde.

V projektu Zodpovědné hraní hraje významnou roli tzv. harm reduction přístup. Přeloženo do srozumitelného jazyka pro všechny jde o prevenci zaměřenou na snižování rizik a minimalizaci škod způsobených sobě nebo okolí vlivem nadměrného hraní. Není to zákaz hazardu, ani odsouzení těch, kteří hrají ve volném čase pro zábavu. Jde o to, aby zůstalo u zábavy a hraní hazardních her nepředstavovalo osobní nebo celospolečenský problém.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here