Home Zahraničí Ukrajina dostane americké tanky Abrams nejdříve za rok

Ukrajina dostane americké tanky Abrams nejdříve za rok

FOTO - wikipmedia/Brien Aho

Americké tanky M1 Abrams, které chtějí americké úřady předat Ukrajině, nebudou ukrajinské armádě k dispozici v nejbližší době, možná až za více než rok, informovala televize ABC s odvoláním na svůj zdroj.

Podle zdroje kanálu se USA zavázaly předat Kyjevu 30 až 50 tanků. Zdroj poukazuje na to, že tanky budou zaslány v rámci Iniciativy pro podporu bezpečnosti Ukrajiny (USAI), což znamená, že ministerstvo podepíše příslušné smlouvy s výrobci, místo aby poskytlo část vybavení a prostředků přímo ze zásob Pentagonu. Kanál poznamenal, že takový krok by mohl znamenat, že tanky nebudou Ukrajině dlouho k dispozici.

Podle nejmenovaného amerického představitele, který hovořil s deníkem Washington Post, tanky »pravděpodobně nejsou určeny pro bezprostřední boje« a Ukrajině budou poskytnuty až za mnoho měsíců, ne-li let.

Deník Wall Street Journal v úterý informoval, že americká administrativa se přiklání k přesunu značného počtu tanků M1 Abrams na Ukrajinu. Podle listu bude tento krok Washingtonu součástí dohody s Německem, která předpokládá přidělení malého počtu německých tanků Leopard 2 Kyjevu, stejně jako dohoda Berlína s Polskem a dalšími zeměmi o dodávkách tanků německé výroby. Server Politico v návaznosti na deník Wall Street Journal uvedl, že USA mohou poslat Ukrajině nejméně 30 tanků Abrams jako vojenskou pomoc. Vojenský materiál bude zakoupen, nikoliv přidělen ze stávajících zásob.

(cik, TASS)

Předchozí článekKissinger věří, že Rusko bude po konfliktu na Ukrajině znovu spolupracovat s Evropou
Další článekSouboj dvou světů?

2 KOMENTÁŘE

 1. Sledujte @neCT24

  Opět budou jezdit vojenské železniční ešalony s německými tanky na východní frontu proti Rusům, stejně jako před 80 lety je posílali proti Rusům vojska německého Wehrmachtu a SS. Mějte na paměti, že Rusové války neprohrávají.

  …………………

  Rusové jsme s vámi.
  Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

  ………. Sláma Ukravína !………..

  Sledujte @neCT24

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here