Home Zahraničí Ukrajinky využívají »milostné pasti« k získávání informací od ruských vojáků

Ukrajinky využívají »milostné pasti« k získávání informací od ruských vojáků

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V rámci zpravodajské operace, která probíhá již více než rok, používají ukrajinské ženy mazanou taktiku na seznamovacích aplikacích, aby vlákaly ruské vojáky do milostných vztahů, a to vše s cílem získat důležité informace, které by Kyjevu pomohly v probíhajícím konfliktu proti Moskvě, napsal zpravodajský server BNN.

Tyto virtuální vztahy slouží podle serveru jako prostředek k diskrétnímu sledování ruských vojáků a k získávání důležitých informací o jejich vojenských jednotkách, vybavení, úspěších či problémech.

S využitím obrazů vytvořených umělou inteligencí a vydávajíce se za ženy ve věku kolem dvaceti let, které mají zájem o milostný vztah, se seznamují s ruskými vojáky, pozorují jejich činnost na ukrajinských územích pod ruskou kontrolou a získané informace předávají ukrajinským zpravodajským službám.

Během své tajné mise noří do virtuálního světa seznamovacích aplikací a strategicky se zaměřují na ruské vojáky s cílem získat cenné informace. Jak se jejich virtuální vztahy s vojáky rozvíjejí, ženy z nich obratně získávají klíčové podrobnosti, včetně údajů o počtech jednotek, o ruské vojenské technice a informací o výsledcích různých vojenských operací. Pozorně také sledují, jak se vojáci potýkají se zásobováním potravinami a problémy souvisejícími s vybavením.

Tyto »milostné pasti« zahrnují citovou manipulaci, protože vojáci si ke svým virtuálním společnicím vypěstují hlubokou náklonnost a někteří z nich jim během několika dnů či týdnů dokonce navrhnou sňatek. Za těmito fasádami ukrajinské ženy pečlivě shromažďují důležité zpravodajské informace.

Technika používání »milostných pastí« není ve zpravodajských kruzích neobvyklá a spočívá v používání romantických nebo sexuálních lákadel k získání přístupu k citlivým informacím. Ačkoli svět špionáže je s podobnými taktikami obeznámen již dlouho, vývoj v oblasti shromažďování zpravodajských informací v digitálním věku dodává celému »oboru« zcela nový rozměr.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here