ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V Česku se v týdnu udrží nadprůměrné teploty, v první polovině týdne by někde mohlo být až 14 stupňů Celsia. Často se ale také objeví mlhy, meteorologové očekávají inverzní ráz počasí. Ve středu a ve čtvrtek ovlivní počasí zvlněná studená fronta od západu, na většině území se objeví přeháňky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Za dnešní okluzní frontou se oblačnost protrhá a místy se ukáže slunce, k večeru se ale budou tvořit mlhy a nízká oblačnost. Zítra (v úterý) nás čeká inverzní ráz počasí. Odpolední teploty dnes a zítra do 14 stupňů Celsia, při nízké oblačnosti kolem osmi stupňů Celsia,« uvedli meteorologové.

Ve středu bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy. Na západě a severozápadě se postupně objeví přeháňky nebo slabý déšť, na Moravě ojediněle mrholení. Nejvyšší denní teploty se udrží mezi deseti až 14 stupni Celsia, na Moravě bude chladněji, kolem devíti stupňů. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až čtyřmi stupni, na jihu Čech kolem dvou stupňů Celsia.

Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i ve čtvrtek, kdy se ale mírně ochladí. Přeháňky a občasný déšť se objeví na většině území. V pátek se nejnižší noční teploty budou pohybovat mezi šesti a dvěma stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti až kolem nuly. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi osmi až 12 stupni Celsia. Na víkend by se pak ještě mělo dál mírně ochladit.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here