Home Domácí »Vláda na nás všech páchá zlo!« Odpůrci kabinetu se sejdou v neděli...

»Vláda na nás všech páchá zlo!« Odpůrci kabinetu se sejdou v neděli na Letné

Přátelské setkání na Letné. Takový název nese akce, kterou svolává hlavní organizátor Martin Štěpán na nedělní 11. hodinu na Letenskou pláň. Nepůjde tedy o klasickou demonstraci, přesto je evidentní, že se akce nese v duchu úspěšných značek »Česká republika na 1. místě« či »Česko proti bídě«. Tématem je odpor proti vládě Petra Fialy (ODS) a zúčastní se jí odborníci z nejširšího spektra.

»I přesto, že jsem svolavatel, je to bráno jako celostátní občanská iniciativa, bez jakýchkoliv vůdců. Jsme si přece všichni rovni,« uvedl Štěpán na webu nazvaném stylově Cesta k normálu. »Je to akce všech lidí naší vlasti, a jediným cílem je demise vlády, která páchá na nás všech to největší zlo,« dodal Štěpán.

Vítáni jsou všichni lidé, kteří už mají dost všech těch nesmyslů, »co vláda páchá na občanech této naší milované vlasti a národa«. »Občané této země, zveme vás na toto setkání, kde vám podáme informace o tom, co se zde skutečně děje a jaké jsou konkrétní možnosti, jak to můžeme společně změnit. Na akci vystoupí ti, kteří mají zájem se spojovat a naši nabídku neodmítli a kteří se uplynulé roky podíleli na aktivním občanském odporu vůči konání vlády. Jedná se o odborníky, občanské iniciativy a jednotlivce, kteří mají pro vás důležité informace. Společně jsme našli řešení, co můžeme v této situaci udělat. Jedná se o snahu iniciativ i jednotlivců informovat lidi o důležitých skutečnostech a také propojit co nejširší část občansky aktivních v tématech,« uvádají pořadatelé.

Konkrétních témat je šest. V prvé řadě požadují organizátoři demisi vlády a následné předčasné volby, dalším bodem je ukončení zbrojení a finanční podpory Ukrajině. S tím souvisí třetí bod, kterým je apel na českou vládu na iniciování rychlého zahájení jednání o míru, a koneckonců i čtvrtý, jímž je »nezúčastněnost ČR v mezinárodních konfliktech«. Bod číslo pět nese název »zákaz jaderných zbraní« a »šestkou« je »pravda o ekonomické situaci v ČR«. Jde o to, nastínit řešení ekonomické a energetické situace v ČR, která je důsledkem rozhodnutí vlády – především ohledně výběru partnerů na odběr energií a dotování zbrojařského průmyslu, namísto neutrality a apelu na příměří a následná mírová vyjednávání.

Mezi řečníky budou mj. bezpečnostní experti David Bohbot a David Tygr Ploc, expert na dopravu a vodohospodářství Jan Skalický z Národní rady obnovy, Vladimíra Vítová za České mírové fórum, Antonín Baudyš z Hnutí Cesta, ale i právnička Daniela Šenarová či baletní mistr Petr Zuska. Stejně jako na loňské demonstraci na Václavském náměstí vypustí Iva Rosická holubice míru.

»Vnucování války je podobným zvěrstvem jako válka sama. Lidé, kteří nesouhlasí se systémem podsouvanou lží, jsou označeni za CHCIMÍRY! Na světě nejsme pro západní globalistické hry, které jsou poslední dobou tak amorální, že se nezastaví ani před válkou. Člověk je zde pro to aby žil, ale bohužel, tento fakt si naši prozápadní poskoci neuvědomují nebo spíše nechtějí uvědomit. Pro naše prožití času, který nám byl dán, potřebujme žít v míru. Nechceme žádné války, chceme mír,« uvedl pro iportaL24.cz jeden z řečníků David Tygr Ploc, jinak předseda strany DOMOV a koordinátor spolku Nespokojení z. s.

Řečníci se na pódiu představí podle plánu od 12 do 14 hodin, předtím se o »ántré« postarají hudebníci Tomá Ortel, Petr Mazel, Pepa Nos a Jiří Koběrský. Pořadatelé slibují i další jména s dodatkem »nechte se překvapit«.

Na Letenské pláni se konala větší protivládní demonstrace naposledy loni v listopadu, kdy ji jménem Národní rady obnovy uspořádal aktivista Jiří Havel. Ten stál za největšími loňskými demonstracemi v září a v říjnu na Václavském náměstí a pořádal je spolu s jiným aktivistou Ladislavem Vrábelem. Ten po rozpadu dvojice pokračoval několika akcemi na »Václaváku«, ale například i před budovou České televize na Kavčích horách. Letos se nejvíce skloňují tzv. celonárodní setkání Česko proti bídě pořádaná v březnu a v dubnu stranou PRO Jindřicha Rajchla, na které naváže plánovaná akce Česko proti vládě naplánovaná na 16. září.

Ještě předtím plánuje tzv. Stávkový výbor hodinovou výstražnou stávku na 12. září. Její organizátoři rovněž nebudou chybět v neděli na Letenské pláni a o její podobě i dalších plánech promluví publicista Václav Hrabák. »Kdo by se chtěl potkat a popovídat si, společně se tam setkáme,« řekl Hrabák na aktuálním videu. V neděli 3. 9. zároveň bude na webu Stávkového výboru spuštěna virtuální pochodeň, kterou budou moci občané kliknutím zapálit. Od neděle se tedy začne ukazovat, kolik lidí se zapojí do stávky, která nebude hospodářská, jak opakovaně zdůrazňují organizátoři.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Marcela Špičková

4 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here