Home Zahraničí Vláda USA je prý »prostředníkem« v mnohamiliardové operaci obchodování s dětmi migrantů

Vláda USA je prý »prostředníkem« v mnohamiliardové operaci obchodování s dětmi migrantů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Podle statistik Celní a pohraniční ochrany se počet dětí bez doprovodu, které dorazily na hranici USA, zvýšil z 33 239 v roce 2020 na více než 146 000 v roce 2021 a 152 000 v roce 2022. V roce 2023 se zatím »našlo« více než 70 000 dětí bez rodičů, informovala ve své reportáži televize Fox News.

Když se dětští migranti dostanou až na hranice, jsou předáni do péče zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) a poté spojeni se sponzorem – obvykle rodičem nebo rodinným příslušníkem, který se již nachází v USA.

Bidenovou administrativou však otřásla řada zpráv o tom, že úředníci nebyli schopni navázat kontakt s více než 85 000 dětskými migranty; a nedávno úředníci administrativy údajně ignorovali známky »explozivního« nárůstu vynucené dětské práce. Řada z dětí byla nucena k nevolnictví, aby se proplatily náklady pašerákům, přičemž pracovaly v hrozných podmínkách.

Tara Lee Rodasová, whistleblowerka z HHS, která dříve pracovala v úřadu generálního inspektora, varovala před problémem, který vznikl ještě před nástupem administrativy, ale během nedávné migrační krize výrazně zesílil. »Dnes budou děti pracovat na noční směny na jatkách, v továrnách, v restauracích, aby zaplatily své dluhy pašerákům a překupníkům. Dnes budou děti prodávány za účelem sexu,« upozorňuje.

»Myslela jsem si, že budu pomáhat umisťovat děti do milujících domovů. Místo toho jsem zjistila, že děti jsou kupovány prostřednictvím sofistikované sítě, která začíná náborem v jejich domovské zemi, pašováním k hranicím USA a končí, když se předá dítě sponzorovi – někteří sponzoři jsou ale zločinci a obchodníci s lidmi a členové nadnárodních zločineckých organizací. Někteří sponzoři považují děti za zboží a majetek, který má sloužit k výdělku,« konstatuje Rodasová.

»Ať už záměrně, nebo ne, lze tvrdit, že vláda USA se stala prostředníkem v rozsáhlé, mnohamiliardové operaci obchodování s dětmi,« uzavřela Rodasová.

(cik)