Home Sport Wimbledon komplikuje déšť i ekologičtí aktivisté. Postoupili Lehečka, Krejčíková, Veselý a Kvitová

Wimbledon komplikuje déšť i ekologičtí aktivisté. Postoupili Lehečka, Krejčíková, Veselý a Kvitová

FOTO - wimbledon.com

AKTUALIZOVÁNO

Pořadatelé Wimbledonu dnes chtěli dohnat zpoždění zaviněné úterním deštěm. První kolo londýnského grandslamu by mělo dohrávat sedm českých tenistů, Kateřina Siniaková má nastoupit už k zápasu druhého kola. Jako první si zahrál Jiří Lehečka, který si poradil s Rakušenem Sebastianem Ofnerem třikrát 6:4. Postoupili také Barbora Krejčíková, Jiří Veselý a Petra Kvitová.

Úterní program narušil na většině kurtů déšť. Duely Jiřího Lehečky, Barbory Krejčíkové, Karolíny Muchové, Petry Kvitové, Karolíny Plíškové, Lindy Noskové i Jiřího Veselého organizátoři přesunuli na dnešek.

Lehečka postoupil na travnatých dvorcích v All England Clubu poprvé do druhého kola. Jednadvacetiletý tenista vyhrál utkání, které dvakrát přerušil déšť, za hodinu a 42 minut. Rodák z Mladé Boleslavi měl nastoupit proti Ofnerovi v úterý, program však přeložilo deštivé počasí. To v Londýně ovlivnilo i dnešní duel. Organizátoři museli natáhnout plachty už v prvním setu za stavu 4:4 a 30:30 při servisu Ofnera. Rakušan po návratu na kurt game nedopodával a Lehečka získal první set. Přerušen byl také druhý set a i v něm Lehečka zvládl návrat na dvorec lépe. Dál si držel stoprocentní bilanci na servisu a sadu získal díky brejku v páté hře. Čtvrtfinalista letošního Australian Open už soupeře do ničeho vážného nepustil, brejkl jej ještě na začátku třetího setu a využil první mečbol. Dvaasedmdesátý hráč světa Ofner měl jen dva brejkoboly, které nevyužil. Lehečka proměnil tři z deseti a zahrál 22 vítězných míčů. Český tenista vyzve v dalším kole turnajovou osmnáctku Argentince Francisca Cerúndola.

Odložený vstup do turnaje zvládla také turnajová desítka Krejčíková. Domácí Watsonovou porazila na kurtu číslo 1 za hodinu a 35 minut a postoupila do 2. kola Wimbledonu potřetí za sebou. Soupeřku předčila v poměru vítězných míčů 22:10, neztratila ani jednou servis a vyzve buď Rusku Mirru Andrejevovou, nebo Číňanku Wang Si-jü.

Nečekaně dohrála Plíšková. Světová devatenáctka získala proti srbské kvalifikantce Stevanovičové jen pět gamů. V 1. kole Wimbledonu vypadla teprve podruhé v kariéře a poprvé od roku 2012. Rodačka z Loun prohrála šestý ze sedmi posledních zápasů. Plíšková nezískala v duelu s 225. hráčce světa ani jeden brejk, o servis naopak třikrát přišla. První set ztratila po nevydařené koncovce, kdy od stavu 2:2 prohrála všechny čtyři zbývající hry. Nevyšel jí ani úvod druhého setu, kde brzy prohrávala 0:3 a i přes pět odvrácených mečbolů už manko brejku nesmazala. V 1. kole grandslamu vypadla podruhé za sebou.

Veselý prošel prvním kolem Wimbledonu i podeváté. Loňského osmifinalistu a 22. nasazeného Kordu přehrál 7:6, 4:6, 6:2 a 6:3. Přerušil tak sérii pěti porážek.

Kvitová zahájila oblíbený grandslam stejně jako před rokem proti Paoliniové a znovu ji porazila ve třech setech. Původně měly hrát už v úterý, ale deštivé počasí zavinilo odklady. Nakonec si dnes zahrály na centrálním kurtu.

Duely Karolíny Muchové a Lindy Noskové byly stejně jako zápas 2. kola Kateřiny Siniakové s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou odloženy na čtvrtek.

Výsledky českých tenistů:

Watsonová – Krejčíková 2:6, 5:7; Ka. Plíšková – Stevanovičová 2:6, 3:6; Veselý – Korda 7:6, 4:6, 6:2, 6:3; Paoliniová – Kvitová 4:6, 7:6 a 1:6.

V pondělních zápasech úvodního kola uspěly vedle Siniakové ještě Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová a turnajová dvaatřicítka Marie Bouzková. Ty by měly hrát ve čtvrtek.

Wimbledon komplikuje nejen deštivé počasí, ale dnes ho narušili i tři ekologičtí aktivisté, kteří přerušili dva zápasy. Členové skupiny Just Stop Oil (Zastavme ropu) vběhli na kurt číslo 18 a na chvíli zastavili bulharského tenistu Grigora Dimitrova s Japoncem Šo Šimabukurem, navíc na trávník naházeli oranžové konfety. Ochranka muže a ženu rychle zpacifikovala a skončili v rukou policie. Zadržen byl i muž, který narušil následující utkání na stejném kurtu mezi domácí Katie Boulterovou a Dariou Savilleovou z Austrálie. Muž na trávník také naházel konfety, na jejichž úklidu se poté podílely i obě tenistky. Na stejném dvorci hrála Karolína Plíšková zápas prvního kola proti Nataliji Stevanovičové ze Srbska.

Organizátoři přitom kvůli podobným protestům, které v poslední době nejsou v Británii ojedinělé, posílili bezpečnost. Minulý týden aktivisté ze stejné skupiny narušili zápasy v kriketu a ragby.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here