Home Zahraničí Záplavy v Austrálii mají první oběť, tisíce lidí byly vyzvány k evakuaci

Záplavy v Austrálii mají první oběť, tisíce lidí byly vyzvány k evakuaci

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Rozsáhlé záplavy na jihovýchodě Austrálie si vyžádaly první oběť – stal se jí 71letý muž, který byl nalezen mrtvý na zaplavené zahradě svého domu ve státě Viktorie. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Ve státech Viktorie, Nový Jižní Wales a Tasmánie úřady vydaly nařízení či výzvu k evakuaci pro tisícovky lidí. Na severu státu Viktorie se ale dnes situace zhoršila a pro některé obyvatele už je příliš pozdě na to, aby své domovy opustili, protože je povodeň odřízla od okolního světa, sdělily úřady.

V evakuovaných oblastech byla rozmístěna policie, aby zabránila rabování, uvedl zástupce policejního šéfa státu Viktorie David Clayton.

Do dnešního dne velká voda poškodila více než 460 domů a asi 500 obydlí bylo odříznuto od okolí. Mezi oblasti zasažené záplavami patří i desítka předměstí Melbourne, které je metropolí státu Viktorie. Záchranářům se podařilo dostat do bezpečí na 350 lidí, kteří byli velkou vodou bezprostředně ohroženi. Jednalo se zčásti o lidi, kteří se navzdory výzvám k evakuaci rozhodli zůstat doma, zčásti o ty, kteří zůstali uvězněni ve svých vozidlech.

(čtk)