Home Pel mel Kultura Zpívat z balkónu se bude tentokrát na podporu nemocné dívky Lilli. Jandu...

Zpívat z balkónu se bude tentokrát na podporu nemocné dívky Lilli. Jandu střídá Maxa

Martinové France a Maxa

Již potřetí se sejdou ve středu 23. srpna 2023 od 18.00 hodin účinkující na benefičním koncertu Zpívání z balkónu českolipské radnice 2023, tentokráte na podporu malé dívky Lilli, kterou postihl Crouzonův syndrom (specifický tvar hlavičky).

Koncert, který již potřetí podporuje město Česká Lípa, v čele s jeho starostkou Jitkou Volfovou, která dala koncertu zelenou a navíc ho i slavnostně zahájí, se uskuteční na náměstí T. G. Masaryka 1 v České Lípě opravdu přímo z balkónu radnice.

Jeho bonusem pro diváky je vstup zdarma s tím, že mohou přispět případnou finanční částkou v rámci dobrovolného příspěvku, který bude vystavěn ve formě kasičky přímo pod balkónem radnice. Akce se osobně zúčastní malá Lilli i její maminka a na konci koncertu převezmou finanční šek z této akce. Více o její nemoci zde.

Oproti původním plakátům, kde byl kromě ostatních interpretů uveden jako hlavní hvězda koncertu Dalibor Janda s jeho dcerou Jiřinou, kteří se ve finále omluvili a na koncert nepřijedou, se pořadatelům podařilo na poslední chvíli oslovit jiné interprety. A tak se na letošním balkónu místo již zmíněného Dalibora Jandy objeví legendární pěvecké duo Kamelie alias Hana Buštíková a Dana Vlková, které se představí na závěr koncertu jako hlavní hvězdy a zazpívají své největší hity. A nové pozvání přijal i svalnatý kytarista a písničkář, původním povoláním tělocvikář Martin Maxa, který by rád na balkóně představil i svoji houslistku, která ho doprovází v rámci jeho koncertů po ČR.

Poprvé z českolipského balkónu též přispějí svým vystoupením i herec a zpěvák Petr Batěk a také mladý, ovšem hlasem překvapující zpěvák Tomáš Ringel. No a potřetí se na akci objeví dva zpívající českolipáci a to blonďatá dračice s kovově pevným hlasem Zuza Nová a producent tohoto koncertu a zpěvák v jedné osobě Martin France.

Pro diváky je připraveno i jedno malé překvapení a celou tuto show bude také již potřetí moderovat mladý imitátor a moderátor Zdenek Barnet.

(mac)

FOTO – archiv Zpívání z balkónu

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here