61,78 aneb O myší šedi

To číslo je délka hodu Nikoly Orgodínkové ve finále oštěpu na atletickém ME, což stačilo na 5. místo, a ta myší šeď je, nejen její, ale českého sportu obecně, jakési pohodlné uspokojení s průměrem. Kdyby takhle (ne)daleko standardně házela Bára Špotáková, asi by kariéru ukončila hodně před časem, než ji na vrcholné úrovni ve skutečnosti dala sbohem.

»Zabojovala jsem a myslím, že páté místo je dobré,« zhodnotila se Orgodníková. Tak jo, jen nevím, kam a zda vůbec ji tohle uspokojení posune. Ani slůvko o tom, že hodila podprůměrně, jen pár lehce kritických poznámek k technice, ale to říkají obvykle všichni házeči, vrhači a skokani. Ale nechme Nikolu Nikolou, je to její věc, její přístup, její kariéra.

Jde hlavně o to, že tenhle šedomyší přístup se děje v českém sportu všude. Vezměte si Rulíkovce. Fajn, zlato dobré, ale od nikoho jsem neslyšel »hele, chlapi, sice ok, zlato po iks letech, ale nebyli tam Rusové a bez TOP hráčů z NHL je tenhle turnaj pořád světovým šampionátem druhé kategorie«. V té neadekvátní euforii se Pastrňák strašně diví, že NHL jaksi opomenulo českou repre na ten turnaj ČTYŘ (USA, Kanada, Švédsko, Finsko), přičemž důvod je jasný, racionální a oficiálně sdělený – Česká republika by z hráčů NHL prostě nesestavila kompletní čtyři pětky a Rulík by musel sáhnout do nižších kanadsko-amerických soutěží – nicméně o tom tenhle turnaj NENÍ. Ten je výhradně o hráčích NHL, aby měl TOP kvalitu, TOP úroveň, TOP účast.

Jenže český nároďák je teď pupek světa, poněvadž vyhrál druhou ligu. Vlastně je v tom odraz české politiky jako takové. Fialova vláda je rovněž jediná minimálně v Evropě, která všemu rozumí a nad ní není. Papežštější než papež – geneticky vrozená vlastnost tohoto národa, neboť s tím pupkem světa se producíruje i značná část obyvatelstva.

Závěr toho? Otázka: Co měla říct Orgodníková? »Ok, pátá v Evropě, nic moc a hlavně za ten výkon se fakt stydím.« A Pastrňák? »Až získáme titulový hattrick a v NHL budeme mít 50 hráčů v prvních dvou lajnách a deset kluků v první padesátce kanadského bodování, teprve pak s námi bude TOP světový hokej počítat.« Proč se takto ani jeden z nich a mnozí další pupci nevyjádřili? Proč? Protože ten pupek světa. Blbě, blbě, blbě… Nám myší šeď stačí, ba co hůře – nestydíme se ji bujaře slavit a zapíjet, ale sportovní svět to vidí jaksi jinak, reálně.

Martin Kalous

Související články

7 KOMENTÁŘŮ

 1. Fialův ordner Brázda se snaží rozbíjet diskuse na iportaL24, tak jako němečtí Hitlerovi ordneři s klacky v Německu napadali a rozbíjeli demonstrace komunistů. Skončilo to pak plynovými komorami a vražděním lidí v německých koncentračních vyhlazovacích táborech. Fašizace Německa začala taky pozvolna, tak jak se pozvolna fašizuje ČR vydatnou pomocí takových Brázdů.

 2. Kalousi, už píšete článek o šedé myši Vadlejchovi ? Nebyli tam přeci vaši kamarádi z nacistického Ruska. Tak vítězství je potřeba zpochybnit. JInak nebudou vaši loutkovodiči z východu spokojeni. 😀

 3. ❗️🎉🇷🇺Role zemí BRICS ve světových záležitostech rychle roste a atraktivita her BRICS bez politických zásahů bude také růst, uvedl ruský prezident Vladimir Putin při slavnostním zahájení her BRICS 2024 v Kazani.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

  Všechny olympijské hry a mistrovství světa s diskriminací Rusů si může celá EU, NATO a USA strčit do pr**le, až jim tam přestanou jezdit státy BRICS a ostatní svět.

 4. Pravda a láska skončila v Československu úderem listopadu 1989. Od té doby vládne v Československu, které bylo rozbito a zničeno, jen kapitalistická lež a nenávist. Lidem je to v rámci lhaní ála válečný zločinec Havel vydáváno za pravdu a lásku.
  V rozbitém Československu dnes vládne průměrnost a podřadnost. Nic jiného už dnes Češi nemají ve státě zdevastovaném finančně a morálně.

 5. Kalousi a vy se spokojujete s čím. S tím, že píšete to téměř nikým nečteného iportalu24? Tak to je teda kariéra. Čeho jste ve svém profesním životě dosáhl, že si opovažujete kritizovat ty, kteří dosáhli 1000x více než vy. A to vše z pozice obdivovatele ruského nacizmu. Kalousi, vy nejste ani ta šedá myš, vy jste jen obyčejná nula. 0️⃣0️⃣0️⃣

  • Pane Brázdo, a čeho jste dosáhl Vy, že se opovažujete kritizovat ty, kteří dosáhli 1000x více než Vy? To jsem citoval Vaši celkem nelogickou otázku – jak můžete vědět, že někdo dosáhl 1000x více než ten, kterého kritizujete, že je obyčejná nula? Víte, kolik je 1000×0??? 🙂
   Matematika je svinstvo 🙂

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy