Home Názory Ambulantně to už nejde. Svět musíme hospitalizovat

Ambulantně to už nejde. Svět musíme hospitalizovat

Pavel Votruba

Předevčírem jsem byl zase po dlouhatánské době opravdu šťastný. Čert vezmi nějakou válku. Jak nicotná je proti tomu tlející společnost, jak směšné jsou všechny ty naše přízemní starosti, co s námi bude dnes, zítra, za pár týdnů… Karlos a Lela se přece vzali. Neodtrhl jsem oči od internetu, aby mně ze svatebního obřadu neunikla ani vteřina, ani ždibíček téhle fajnovosti. Všechno »lajf«… Skvělá investigativní práce novinářské obce. Z pohledu budoucnosti se už v přítomnosti jednalo o historický moment. Dvě TOP celebrity si řekli ANO. Megahvězdy. Společně ustávali vztahové krize tak dlouho, až jim došlo, že jeden bez druhého nemohou být. Svazek manželský stvrdila dvě duchovna nebývalé hloubky. ON – prototyp statečného bijce bez centrální nervové soustavy, ONA – luxusní prototypka umělé generace 23. století. Značka IDEÁL.

Šlechta ukázala poddaným, jak se hoduje. Hlavně, co pro to udělat. Že stačí někoho umlátit a nechat se nafouknout.

Já blbec se celou dospělost živím prací… No jo, proto mě taky neoddával Krampol v bílém. Pane Jiří, prosím, proč? Netvrdím, že si žijete nad poměry, ale neříkejte mně, že jste všechny úspory utratil a na stará kolena zblbnul… Mrzí mě to na vás.

Narazil jsem v kontextu naší veselky na roztomilý citát jistého brazilského spisovatele Varella, o který se s vámi musím podělit. Tomu prostě neodolám. Drauzio Varella pravil: »V dnešním světě se na silikonové přípravky pro ženy vydává pětkrát tolik, co na léky proti Alzheimerově chorobě. Vycházeje z toho, budeme mít za pár let spoustu starých žen s velkými kozami, ale žádná z nich si nevzpomene, k čemu jí jsou dobré.«

Já jsem na tom podstatně hůře, poněvadž už v přítomnosti = včera při live přenosu, jsem si nemohl vzpomenout, proč se vlastně na celý ten bizár dívám. 

Abych to na závěr jak se patří opentlil: Lela byla Karlosem svatebně obdarována opičkou. Milé, že? Možná inspirace pro rodiče, majíce doma vdavek chtivou dcerku – jen ten bude ti dobrým mužem, kdož opicí tě obdaruje, nejen ložem…

Svět nebyl nikdy normální, ale pořád si vystačil s ambulantní léčbou. Co však předvádí teď, to už je na hospitalizaci.

Pavel Votruba

Předchozí článekJeště před rokem hrál přebor, teď ozdobil Urbanec svůj debut dvěma góly Plzni
Další článekJan Klán: Korupce se už stala součástí naší kultury a dostáváme se do stádia systémové korupce

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here