Home Názory Asociální vlády Česka a Slovenska myslí jen na to, jak by lidem...

Asociální vlády Česka a Slovenska myslí jen na to, jak by lidem ještě více škodily!

Česká vláda Petra Fialy je spolkem bezcitných a nenažraných asociálů. Dnes vám vysvětlím proč!

Před pár dny italská Unie Nazionale Consumatori spočítala, že díky letošnímu zdražení cen potravin v Itálii o 13,5 % bude muset Ital zaplatit o 761 eur (19 025 Kč) za jídlo více než loni. A italská vláda, aby Italům pomohla drahotu přežít, oznámila, že zruší výběr DPH u potravin. Itálie dosud vybírala u potravin DPH ve výši pouhá čtyři procenta!

V Česku letos potraviny zatím zdražily o 22 %! DPH na potraviny je v Česku 15 %, o 11 procentních bodů vyšší než v Itálii! (Slovensko vybírá 10 %!) Lidojed Fiala ovšem oznámil, že daň na potraviny jeho vláda snižovat v žádném případě nebude! Každé české dítě tak má nadále české vládě ze svého jídla platit nejvyšší výpalné v Evropě. Aby bylo na válku na Ukrajině. Aby bylo na zbrojní programy madam Černochové. A aby měl Bartoš na 140tisícové platy pro své nové úředníky-špehy-piráty, které voliči vykroužkovali, aby se nedostali do Parlamentu. Celkem za nové úřední špehy hodlá ministr Bartoš utrácet jednu miliardu ročně – tedy částku, kterou představuje roční výpalné za základní potraviny vyždímané Piráty a spol. od půl milionu českých dětí!

Itálie dokonce vybírá jen 4 % DPH z nových bytů, a z rekonstrukcí bytů! Fiala se neštítí v době, kdy zdražují hypotéky, a první nešťastníci už padají do dluhové pasti, protože mají problémy se splácením, a v době, kdy lidé nemají na bydlení, vybírat 15 % z ceny bytu nebo 20 % za jeho rekonstrukci! Hlavně, že Koala před volbami slibovala snížení daní na bydlení! Po volbách je všechno jinak, a místo snížení daní bude Koala z výpalného na nové byty a rekonstrukce starých bytů rekonstruovat Ukrajinu a platit nové úředníky, které se tam už chystá vyslat! Sumy jsou to astronomické – Itálie vybere od kupců z každého jednoho milionu ceny postaveného bytu 40 000, ale Fiala 150 tisíc! U rekonstrukce za milion Fiala kasíruje dokonce 200 tisíc! To všechno je vlastně výpalné z dětí, protože hlavně mladí lidé toužící založit si rodinu potřebují naléhavě koupit nový byt anebo rekonstruovat starý! Fiala tak kasíruje desítky miliard ročně z prodeje a rekonstrukcí bytů, zdražuje svou rekordní inflací hypotéky, energie a potraviny. Čím větší drahota, tím větší výpalné ODS, Piráti, KDÚ-ČSL a TOP-09 vybírají. Řešením je proto snížit daně a osekat zbytečné státní výdaje! Jedině tak rodiny s dětmi přežijí současnou krizi.

Od současné české vlády nemůžete čekat snížení daně z bytů a z rekonstrukcí bytů. Byl to totiž Kalousek (TOP 09), kdo v Česku daně za byty a rekonstrukce bytů zvýšil z původních pěti procent. Tehdy v roce 2008 Kalousek mazaně vysvětloval lidem, že se to musí udělat, protože v EU je zakázáno mít na byty a rekonstrukce bytů nižší sazbu DPH 5 %! Jak vidíte, opět platí okřídlené heslo Bruxelae: Co je na východě EU zakázáno, je na západě EU (v Itálii) dovoleno (4 % DPH), když se to Západu vyplatí.

Každé české dítě musí navíc nenažranému lidojedovi Fialovi ročně zaplatit výpalné nejen za bydlení, za energie, ale i za základní potraviny, to je za výrobky z masa, mléka, brambor a mouky, které nutně potřebuje, aby mohlo vyrůst! Každé české dítě tak ročně platí Fialovi výpalné za potraviny ve výši 2000 Kč, a to díky 15% DPH, kterou Fiala z těchto potravin vybírá. Celkově tak z těchto základních potravin Fiala ročně ode všech Čechů vybere 21 miliard korun!

A to se to potom celé fialové koale rozhazuje! Třeba za jediný den 31. října, kdy koala juchala v Kyjevě, tam vyletělo na Ukrajinu z české státní kasy 1,5 miliardy korun! Už 30. září Fiala oznámil Čechům, že nebude rušit vybírání DPH z potravin, protože by to znamenalo menší příjmy do státního rozpočtu, a tak by byla omezena možnost vlády pomáhat! Tedy, jak vysvětlil Fiala, bez výpalného od dětí by nebylo dost na kyjevské juchání.

Podle Fialova vysvětlení tak musí české děti platit ročně 2000 korun za DPH uvalenou na základní potraviny, protože bez této daně by česká vláda nemohla nikomu pomáhat! Protože stejné výpalné ze základních potravin platí všichni Češi – důchodci, invalidé, nezaměstnaní, matky samoživitelky, a protože základní potraviny konzumují hlavně chudší lidé, je tak jasné, komu chce celá Fialová koala vybíráním výpalného z potravin pomáhat, a komu chce škodit.

Zbytky ze sněmovních hostin odneste chudým, nařídila parlamentním kuchařům Markéta Pekarová Adamová, stejně jako staří feudálové házeli zbytky ze svých opulentních žranic šaškům a psům, aby se pobavili, jak spolu o jídlo zápasí. Že by chudým pomohla tím, že od nich přestane vybírat výpalné 15 % z ceny základních potravin, ji ani nenapadne, protože by už asi nezbylo ani na parlamentní hostiny.

Hlavní český Pirát přezdívaný »Pelmeň« před pár dny varoval Petra Fialu, aby se nepokoušel s novou italskou vládou Giorgie Meloniové spolupracovat, protože jsou to fašisté, a protože už teď je (Pelmeňovi a Pirátům) jasné, že Bratři Itálie premiérky Giorgie Meloniové mají v plánu za každou cenu podkopávat evropské hodnoty. Zrušení DPH na základní potraviny, které zlevní nezbytnou základní stravu pro chudší Čechy a rodiny s dětmi, je tak podle Pirátů fašistická politika, která podkopává evropské hodnoty. No, nedivte se potom, že Fiala odmítá toto výpalné ze života českých dětí zrušit.

Česko má nejvyšší DPH na základní potraviny (15 %) v EU. Itálie ho plánuje ze 4 % snížit na 0 %. Polsko také má 0 % na základní potraviny. A dokonce i Němci mají jen 7 % na základní potraviny. Snížením DPH u základních potravin na 0 % pomůže hlavně nejchudším lidem. Je jednoduché na byrokracii. A jak uvádí ekonomové, také pomůže českým zemědělcům a výrobcům potravin, protože zvýší spotřebu domácích potravin. Pokud chce vláda podporovat Ukrajinu, ať přestane nejdřív vybírat výpalné ze života českých dětí. To je přece jasné!

Itálie vybírá 4 % DPH nejen ze základních potravin, včetně ovoce a zeleniny, ale také za jídlo v restauracích a jídelnách, a hlavně za nový byt nebo dům, pokud je postaven »na venkově« anebo pokud jde o »první koupi nemovitosti za život«. Fiala dře z lidí 15 %! Češi se pak diví, proč mají drahé potraviny i byty. Itálie dokonce vybírá 4 % DPH také z hnojiv a z krmiv pro zvířata. Češi mohou jen závidět, mají nižší platy a vyšší daně. Škoda, že politika není fotbal, vyměnit Pekarovou Adamovou za Meloniovou by byl přestup roku a Češi by zase po letech mohli hrát první světovou ligu, jako tomu bylo po většinu minulého století. Jen bychom se museli o Meloniovou nejspíš porvat se Slováky, protože ti by mohli na výměnu nabídnout svoji prezidentku. A to je ještě »těžší bruselská váha«.

Rychlejší však je přijít na demonstraci 26. listopadu, a požadovat snížení DPH na základní potraviny a na koupi prvního bytu anebo na jeho rekonstrukci, a to na 5 %! A třeba se najde i nějaký politik, který pochopí, že mladí lidé potřebují byty, aby mohli mít děti. Politik, který snížení těchto daní braní, určitě nemá rád děti. A takového politika je lepší nevolit, protože ten má rád jenom sebe.

Michal Svatoš

Předchozí článekMinisterstvo vnitra rozhodlo. O Hrad se bude ucházet jen devítka kandidátů
Další článekDevítiletá dívka z Jihlavy věnovala své vlasy na paruky nemocným, je rekordmanka