Až generace příští zruší Památku zesnulých

Říká se, že zdraví je na prvním místě. Dosud jsem si myslela, že toto rčení je dogma, že neexistuje žádná výjimka, která by ho jakkoli narušila. Teprve vláda Petra Fialy mě naučila uvažovat jinak. Ta totiž koncem minulého roku (14. 12.) přijala usnesení (č. 1044) o úvěrovém financování vybraných výdajů vynakládaných ze státního rozpočtu a systému veřejného zdravotního pojištění v souvislosti s konfliktem na Ukrajině na pomoc uprchlíkům z prostředků Evropské investiční banky.

V bodu II. se praví: »Vláda souhlasí s přijetím úvěru ministerstvem financí za Českou republiku od Evropské investiční banky na spolufinancování vybraných výdajů vynakládaných ze státního rozpočtu a systému veřejného zdravotního pojištění v souvislosti s konfliktem na Ukrajině na pomoc uprchlíkům v celkové výši ekvivalentu až 200 miliónu eur.«

V přepočtu na koruny se jedná, bratru, o »krásných« 5 miliard Kč. Myslíte si, že tuto vysokou sumu budou splácet ministři Fialova kabinetu? Sic nejsem znalkyně přes úvěrovou politiku, ale v tomto případě si bez problémů troufnu za odborníka se vydávat a suše konstatovat – ani omylem, splátky vyždímají z nás, řadových občanů.

Winston Churchill ve své době prohlásil, že »Diktátoři jezdí na tygrech, z nichž se neodvažují slézt. A tygři se stávají hladovými.« Kdyby výraz »více než stoprocentně« dával smysl či nebyl protimluvem, seděl by na počínání současné Vlády ČR jako vyšitý. Fiala a spol. se od počátku vládnutí chovají přímo vzorově diktátorsky. Aktuálně jezdí na Ukrajině, slézt se neodváží, ani nesmí, a tygr Ukrajina je stále hladovější!

Občan je pro ně pouhou rohožkou, o níž si utírají své zaneřáděné boty vždy, když potřebují »očistit« své protinárodní skutky. Nejdříve ohledně pomoci uprchlíkům spustili masovou politicko-mediální hysterii, kterou jim značná část veřejnosti nejen spolkla i s navijákem, ona se dokonce stala jejím nadšeným spoluúčastníkem. Takže nyní si vláda už může dělat, co se jí zlíbí, a sice bez obav z protestů obyvatelstva, jež si o sebe dobrovolně nechá čistit ty Fialovy (a spol.) zaneřáděné boty. Třeba zadlužit státní kasu dalšími pěti miliardami. Samozřejmě plus úroky, které však ono citované vládní usnesení z loňského 14. prosince pro jistotu nezmiňuje.

Ptám se Petra Fialy: Pane předsedo, kdo vám dal mandát k tomuto kroku a proč za úvěr neručí svým majetkem sama Ukrajina, ale český občan? Server aeronet.news k tomu dodává: »Tohle samozřejmě není jediná pomoc na úvěr a na dluh, protože koncem minulého roku se evropské země zavázaly za záruky mamutího úvěru pro Ukrajinu na evropské úrovni. Jedná se o úvěr ve výši 18 miliard EUR pro Ukrajinu a úvěr vyjednalo evropské předsednictví Petra Fialy, přičemž za tento úvěr, který poskytne Evropská centrální banka, budou ručit členské země EU. Takže si představte, že když dojde ke zhroucení Zelenského vlády v Kyjevě a ke státnímu převratu na Ukrajině, který se očekává dříve či později v důsledku neochoty Ukrajinců dál bojovat v beznadějné válce, tak ten úvěr přijde do defaultu, Ukrajina se dostane do insolvence a evropské státy budou muset ten úvěr za Ukrajinu sanovat ze svého.«

Přesně takhle to dopadne, přesně s tímhle »vyčůraní« bankéři kalkulují. Představte si českou zemi jako starou krávu, která za oněch 33 let už pomalu přestávala dojit, neb již byla vydojená. A jak republiku připravit o ten zbytek zůstavšího, jak ji dostat na kolena úplně? Přece skrze úvěry na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Moji milí, každý z nás zaplatíme tuto »srandu« do poslední koruny. Co už my, ale hlavně naše děti, vnuci i pravnuci a zřejmě i prapravnuci. Budou nás chodit proklínat na hřbitovy a na 2. listopad zruší Památku zesnulých.

Dochází vám ta hrůza aspoň trochu, aspoň v základních obrysech? Ne jedna, ale hned několik generací dalších, které se ještě ani nenarodily, budou tyto dluhy splácet. Ekonomika České republiky nemá v mnoha příštích letech sebemenší naději na restart, poněvadž si s sebou potáhne gigantické zadlužení z minulosti. Nic z toho nemuselo nastat, kdyby veřejnost byla svéprávná a nenechala se zaslepit protiruskou nenávistí.

Marie Krejčíková

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Soudružko jistě si vzpomenete na vybírání peněz na “známku solidarity” a to i od dětí, jisker a pionýrů a bez jakékoliv evidence, tak mlčte neb zmizte do země svých snů, i když to je asi tady v EU, co byste si na východě počala….

    • Však to bylo správné. A kdo nechtěl dát, tak prostě nedal. Zatímco tady teď se podporuje nelegitimní pučistická diktatura. Kde zůstaly pokrytecké fráze o demokracii, svobodě a lidských právech?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy