Niccolo Machiavelli napsal: »Lidé rychleji oželí ztrátu otce než ztrátu dědictví po něm.« Jak příznačné k následujícímu sdělení: Nemalá pronacistická část Ukrajinců také rychleji oželela ztrátu »otce« Bandery, avšak dědictví po něm se nevzdala. O tom, kdo a na čí straně byl a co páchal Stepan Bandera, jsme popsali již mnoho internetového prostoru. Tudíž nepovažuji za smysluplné totéž opakovat znovu.

Teď trošku vybočím – na první pohled bez souvislosti s propíraným Banderou – druhý pohled vám ovšem onu souvislost zobrazí. Jistě znáte tu andělskou scénku z filmu Dědictví aneb…, kdy se u bazénu smutnícímu Bohumilovi zjeví anděl »Peca«…

Anděl Peca: Kouříš?

Bohuš: Tož sem tam si dám. Startky, no.

Anděl Peca: Piješ?

Bohuš: Tož, někdy, dyž je příležitost. Tož si dám sklénku. Vypálit červa, ne? Však dajte si, to je moja, to sem dělal sám.

Anděl Peca: Hovoříš pravdu?

Bohuš: Ne, to sa tak říká, sám, pomáhali mi, Lojzek s Jurú. My si tak pomáháme.

Slibovaný druhý zobrazující pohled:

To ukrajinská celebrita in memoriam byla proti Bohumilu Stejskalovi hotový vzor ctnosti – nekúřila, nepila a stmelila Ukrajinu. Aspoň podle deníku Metro, jenž před týdnem v pondělí napsal: Kontroverzní Stepan Bandera nekouřil, nepil a stmelil dnešní Ukrajinu. On vlastně, jak se dál dozvídáme, ani nepálil, nevraždil, nezabíjel. Tahle zvěrstva páchal určitě taky nějaký Lojzek s Jurú, kteří se k němu hlásili. Oni si tenkrát takhle pomáhali, víte?

Jak se dále dozvídáme z citovaného »metrového« rozhovoru prý s historikem a prý expertem na ukrajinský nacionalismus Davidem Svobodou, jenž na dotaz – Po válce se hranice razantně posunuly, západní Ukrajina připadla Sovětskému svazu. A poválečným Československem se přesouvala i vlna banderovců mířících na Západ. Jaký vztah to mělo k samotnému Banderovi? – odpověděl: »Spojitost kladená mezi Banderu a takzvané banderovce na našem území je zavádějící a povrchní. Mnoho z těch bojovníků, kteří přes Československo putovali na Západ, se za stoupence vzdáleného vůdce, který se nyní pohyboval ilegálně v zahraničí, ani nepokládalo. Jejich přesun měl ovšem obrovský ohlas ve svobodném světě, který se tolik lišil od ‚protibanderovské‘ psychózy, kterou u nás rozdmýchali komunisté. Když malá část povstalců zdárně dorazila do americké okupační zóny, Bandera se snažil z jejich úspěchu politicky těžit, aby podtrhl prestiž vlastního politického křídla, a přetahoval se o něj se svými konkurenty.«

Řeknu to asi takhle, kdyby tehdy žil Babiš, mohl by za to Babiš. Protože ten se ale narodil až v roce 1954, onu »protibanderovskou psychózu« přišil prý historik Svoboda komunistům (jak jinak, že?). Máte-li žaludek v pořádku a chcete-li na vlastní oči poznat, jak se z vraha vyrábí demokratická, vlastenecká celebrita (petiční podporovatelé metálu pro Mašínovy bratry se tu zřejmě inspirovali), rozhovor z Metra máte zde.

A jeden děs-běs na závěr – naposledy cituji slova prý historika Svobody: »Právě v souvislosti s válkou se pro ukrajinskou veřejnost stal z kontroverzní postavy hrdina. Hned 74 procent dotázaných jej loni označilo za kladnou osobnost, což je trojnásobný nárůst oproti předešlým letům. Polsko či Izrael, kritizující tento trend, nepochopily, že se v něm dnes skrývá jediné poselství: Svět nebude svobodný, dokud bude existovat ruské impérium. A právě to Bandera i jiní ukrajinští patrioti hlásali.«

Pročež volejme slávu Banderovi a jeho nacistickým pohrobkům, kteří dodnes poctivě »hospodaří« s dědictvím, které tu toto ukrajinské vraždící monstrum po sobě zanechalo. Hlavně zahubit ruské impérium, které na oltář budoucích generací obětovalo 28 miliónů mrtvých.

O dnešním světě se už ani nedá říct, že existuje naruby… Dnešní svět se zbláznil a jednou za to bude pykat způsobem, o němž se mu nezdá ani v těch nejdivočejších snech.

Marie Krejčíková

3 KOMENTÁŘE

 1. Ruské impérium zaniklo v roce 1917, bylo nahrazeno federací rovnoprávných národů. Šlo o natolik úspěšný projekt, že velká většina občanů podpořila v referendu v roce 1991 jeho pokračování, což mocipáni „demokraticky“ ignorovali.

  „Výzkumy“ veřejného mínění na územích okupovaných banderovskou diktaturou nelze brát vážně, kdo by se odvážil mínit něco „nesprávného“, špatně by dopadl. Takže se nikdo neodvažuje.

 2. 🏴‍☠️Nový díl pořadu na Ukrajině není nacismus.

  Na Ukrajině vznikla petice, která vyzývá prezidenta Zelenského, aby posmrtně udělil neonacistovi Olegu Fadějenkovi, který před několika měsíci byl zlikvidován u Bachmutu, titul Hrdina Ukrajiny. Petici podepsalo již více než 25 tisíc Ukrajinců a podle všeho jim vůbec nevadí, že byl zarputilý nacista, stačí se jen podívat ne jeho sociální sítě.

  Fadějenkov byl členem jednotky Nord Storm. To je další nacistický prapor stejně jako Azov nebo Ajdar, ale na rozdíl od nich o něm mainstream moc nepíše. Vojáci jednotky rádi pózují s vlajkou Třetí říše a nosí nášivky s hákovým křížem.

  🤔Tak co si myslíte přátelé, udělí Zelenskyj tomuto náckovi titul Hrdina Ukrajiny? Nedivili bychom se, kdyby dostal ještě nějaké vyznamenání i od Fialčenka a Pávka…

  👉Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here