Home Názory Bojím se, že mi ho exekučně zabaví, dlužím totiž…

Bojím se, že mi ho exekučně zabaví, dlužím totiž…

Taky dlužíte jako »moje« Market? Heleďte, dluhy na hypotéce jsou prdlajs proti těm, co 18. května ve 2.36 PM otevřeně přiznala na Twitteru tahle novodobá buldočka české politické scény (zlatá Maruška Kabrhelová…). Čtěte věrně citované: »Budu nadále pracovat tak, aby bylo manželství pro všechny schváleno. Vedla jsem a dále povedu celou řadu jednání, protože jsem bytostně přesvědčena, že máme vůči stejnopohlavním párům dluh, který chci splatit. Mrzí mě, když vidím tweety, které na mě bez znalosti věci útočí, avšak důležitý bude výsledek. Politika se nedělá prohlášeními na Twitteru.«

Ježíšmarjá… celý život se úpěnlivě, až s chronickou posedlostí vyhýbám tomu, abych kdekoli cokoli komukoli dlužil. Jsem tak předpodělaný, že když mně kamarád zapálí sirkou, při nejbližší příležitosti mu ji vrátím… Ne tu jednu, hned celou krabičku, abych měl před prahem zameteno. A teď mě veřejně odhalí taková celebrita. Taková morální autorita. Že i já dlužím (vždyť přece píše v množném čísle… »máme« – taková hanba). Dlužím buzničkám. Homouškům a lesbičkám, všem těmhle lidičkám… Že pořád ještě nemají manželství. Abych se teď studem propadl a nevycházel z domu. Ono se to na vás prý pozná, když dlužíte. Nevím sice jak, ale jo.

Co teď se mnou bude? Propadnu se do insolvence? Skončím v exekuci? Seberou mně pindíka? Děsím se, že se jednoho rána probudím s opáskovaným pindíkem a nápisem »exekučně zabaveno«.

Já to takhle syrově říkám schválně, aby vyzněla ta absurdita toho celého. Víte, co tou absurditou je? Že většinou jsou nechutnými označeni ti, kteří nepřirozenost nepřirozeností pojmenují. Nikoli její nositelé a šiřitelé (původně jsem chtěl napsat »zvrhlost zvrhlostí«, ale nechci zbytečně čeřit vodu). Sláva demokracii! Sláva Markét! Sláva stejnomanželům!

Pohřbíváme přirozenost a do nebes vynášíme vše nepřirozené, té přirozenosti navzdory. Platón po sobě kromě jiného zanechal i tato slova: »Nedostatek aktivity ničí přirozený stav člověka, zatímco pohyb a fyzická námaha ho vylepšují.« Což si takhle pořídit činky a večer co večer spolykat pár kilometrů v náročném kopcovitém terénu? Ony by vás ty roupy rychle přešly. A gel byste si pak nanášeli výhradně na zmožená svalstva… Myslím stehenní a lýtková. A o stejnopohlavním »sobáši« by se vám ani nezasnilo, jak tvrdě, byvše ztýráni terénním klusem a činkami, byste prospali noc.

Tak to vidím já. Dlužník od Markétky… boží. To je pitomost, ale »blbé« se zase nerýmuje. Hezký den. Zvláště vám, kteří dlužíte a odmítáte splácet… A posilujte a běhejte. A vytrvejte! Za naše děti. Aby »maminko« neříkali vousatému tatínkovi v tangách a »tatínku« mamince na vysokých podpatcích v minisukni. Možná se teď smějete, ale ujišťuji vás, že tohle je ze všeho nejméně právě ta sranda.

Martin Kalous

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here