Home Názory Budu mít za jedna, nebo skončím v koutě na hanbě?

Budu mít za jedna, nebo skončím v koutě na hanbě?

Pojďme si zahrát takovou hru. Dostal jsem ve 4. ročníku na střední škole za úkol, abych z běžně dostupných informací vypracoval referát na téma Jak Vláda ČR pomáhá v této nesnadné době občanům. Sedl jsem si večer k počítači a za půl hodinky jsem měl hotovo. Jen si nejsem jist, zda vyučující bude s obsahem spokojen, zda mě za trest nevyšle do kouta na hanbu. Já si totiž za zdroj informací vybral dezinformační aeronet.news.

Na svoji obhajobu ale uvedu, že ony sdělené (dez)informace jsou k dispozici i na oficiálních, provládních webech – jen v jiných souvislostech. Pročež jsem se rozhodl, že ty souvislosti jen lehce naznačím a že jejich hromadné posouzení ponechám vaší schopnosti a vašemu chtění (ne)vidět je v tom správném světle, z toho správného úhlu pohledu.

A cože jsem to vlastně zplodil?

název školy:

Střední škola globálního oteplování

studijní obor:

Globální chudobou za svobodu a demokracii

název referátu:

Jak Vláda ČR pomáhá občanům

třída: 4. A

vypracoval: Jan Čech

Evropská unie v čele s Evropskou radou pod vedením Petra Fialy plánuje tento týden ve středu předložit v EU návrh nové pomoci Ukrajině ve výši 18 miliard EUR, za které má Brusel ručit Evropské centrální bance svým vlastním unijním rozpočtem v podobě tzv. garančního fondu, což znamená zaručení těchto peněz jednotlivými vládami 27 zemí EU, které tento úvěr potom budou splácet z daní, jež zvýší vlastnímu obyvatelstvu, a to hlavně těm nejvíce zranitelným.

Lidovecký ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka oznámil, že plánuje snížit podporu v nezaměstnanosti lidem propuštěným na dlažbu poté, co podniky a živnosti začnou propouštět lidi kvůli vysokým cenám energií. Pro česká média uvedl, že snížení a rovněž zkrácení podpory, na kterou si přitom lidé v ČR platí dopředu ze svých daní a mezd, by nemělo nikomu vadit, protože práce je prý dost. Lidem, kteří přijdou o práci, doporučil, aby si našli rychle jinou, protože práce je prý dost.

Zatímco Fialova vláda cupuje státní rozpočet a tuneluje peníze z rozpočtu ve prospěch ukrajinské junty, která peníze obratem převádí na Bahamy (viz. Zelenský a Pandora Papers), tak mezitím se hledají cesty, jak snížit deficit. A našli skupinu lidí, která se neumí bránit. Nezaměstnané a důchodce.

Ministr Jurečka konečně napodruhé prosadil ve Sněmovně snížení důchodů lidem, kteří před rokem 1989 působili ve vysokých politických funkcích, či v řadách StB, SNB, u Pohraniční stráže nebo v Hlavním štábu Lidových milicí. Za každý rok ve funkci mají mít snížený důchod o 300 Kč a týká se to prý má asi 3000 lidí s průměrným věkem nad 90 let.

Zákon je samozřejmě protiústavní, protože zavádí sankce na bázi výkonu funkce pro stát, přičemž v roce 1990 byla zachována kontinuita práva, takže Jurečkův návrh je v rozporu s Ústavou a jedná se o diskriminaci na bázi politického klíče. Problém je v tom, že Fialova vláda, která se chová jako junta, schvaluje ve Sněmovně zákony, namířené proti vybraným skupinám obyvatel na bázi ideologického klíče.

Vláda ČR rovněž schválila, že přidá všem uprchlým Ukrajincům na ubytování v ČR dalších 100 Kč navíc na každý den, protože kvůli inflaci a růstu cen energií už majitelé ubytoven křičí, že těch 300 Kč na den, které dostávali ze Strakovy akademie na každý den, na pokrytí cen ubytování prostě nestačí. V České republice je v současné chvíli ubytováno 433 488 běženců. Protože příspěvek dostává každý Ukrajinec, včetně dětí, tak přidání stovky na den vyjde český státní rozpočet každý měsíc na více jak 1,3 miliardy korun! Každý měsíc! Ukrajinci tak v úhrnu dostanou 400 Kč na ubytování na hlavu a den, což představuje celkový náklad 5,2 miliardy korun na ubytování Ukrajinců každý měsíc! Za rok ubytování to máme 62,5 miliardy korun.

Závěr?

Drahota je důsledkem sankcí EU proti Rusku a důsledkem odstřihnutí se EU od laciných ruských energií a jejich nahrazení předraženým šmejdem z USA! Ano, je to šmejd, lidé upozorňují, že LNG plyn nějak divně hoří, nemá takovou výhřevnost. Musí pustit sporák na vyšší výkon než obvykle, aby uvařili jídlo. Všímají si toho hlavně hospodyňky. Je to kvůli menšímu obsahu uhlovodíků v rozředěném LNG po zpětném uvedení do plynného skupenství v přístavním LNG terminálu v Evropě. LNG má menší výhřevnost než nezkapalňovaný zemní plyn.

Tak co myslíte, povedl se mně ten referát? Budu mít za jedna, nebo skončím v koutě na hanbě?

Jan Čech

3 KOMENTÁŘE

  1. Proruský dezinformátor Čech neuvádí ze zřejmých důvodů, jak ta drahota konkrétně v číslech u nás vypadá a takto udělám za něj. Nepotřebuji k tomu žádný aeronet ani ČT, ale pouze vlastní skutečnost.
    Jako důchodce mi byl valorizován důchod od začátku letošního roku o cca 4000 Kč, manželce přes 3000 Kč, celkově tedy o více než 7000 Kč měsíčně více.
    Elektřinu platím jednak v bytě, jednak na chalupě. Právě jsem dostal obojí vyúčtování. Na chalupě, kde jsme přes léto byla spotřeba 3560 Kč. Příspěvek od státu 3500 Kč. Čili za elektrickou energii na chalupě jsem zaplatil celých 60 Kč !!! Příspěvek 3500 Kč od státu přišel i na spotřebu elektrické energie v bytě. Celkově jsme tady skončili v přeplatku 4400 Kč.
    Ano tak špatně jsme na tom my čeští senioři. Čech nám určitě zdokladuje, že důchodci v něm obdivovaném Rusku jsou na tom nepoměrně lépe.
    I já kritizuji vládu. Ale za to, že nešetří a rozhazuje peníze plnými hrstmi na úkor našich dětí a vnoučat. Proto ty přeplatky v mém případě okamžitě končí u nich.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here