Čína se připravuje na válku – tak to již pokolikáté zaznělo z úst televizních moderátorů. Chyběl vždy jen vztyčený ukazováček. Nešlo tedy o vulgární, ale varovné znamení. V neděli jsme uslyšeli dodatek k uvedené zprávě: Proti komu? Jakoby, tedy podle televizních všeznalců, svět byl naprosto v klidu, nikde se nestřílelo, nikdo se stále více nezásoboval zbraněmi a ani se nesnažil přiblížit co nejblíž ke svému konkurentovi, aby na rakety útočníka nemohla přijít odpověď.

Také nás se však ona »televizní otázka« týká. Jsme přece ve válce, jak prohlásil uspávajícím hlasem premiér Fiala a jak stvrdila svým podpisem na veliké mnohamiliardové dohody ministryně obrany ČR při svých jednání s USA. Budeme nejvyzbrojenější zemí světa a snad i sami budeme moci zaútočit na potenciálního nepřítele. Tedy toho na východě od nás nebo dokonce na příliš vzdáleném východě.

Televizní všeznalec nám zprávu doplnil dokonce údaji. Prý Čína nedosahuje, pokud jde o zbrojení, ani na polovinu toho, co USA dávají na zbrojení. Mohl dodat: tak co vlastně ČLR chce? Kdyby bylo na nás, Čecháčcích, už by dávno neexistovala, zavládla by tam »svoboda a demokracie«. Mohl dodat: Vrátila by se tam, kde byla před »kulturní revolucí«. Jenže za tu dobu se mnohé změnilo. Tengova politika, v níž zdárně pokračuje Si, vyšvihla ČLR na místo druhé nejsilnější ekonomiky světa. Není země, kde bychom nenalezli její moderní dodávky. Od hraček, po elektroniku, fotovoltaiky až po fungující jaderné elektrárny. Její technika je schopna »se posadit« na odvrácenou stranu Měsíce a vrátit se zas zpátky. Je jedno, zda má o tolik a tolik raket méně než Spojené státy, když jedna jediná dokáže srovnat se zemí třeba i celé aglomerace.

Jenže Čína, na rozdíl od expanzívních Spojených států, nepotřebuje politicky a mocensky vládnout světu. Musí však být připravena. V okamžiku, kdy USA začnou klesat svým významem, lze očekávat cokoli, zvláště když v jejich čele bude stát senilní ambiciózní prezident. Nedivím se, že každý potenciální chytrý protivník USA musí být proto na všechno připraven. Nepochybujme o tom, že by Siova ČLR nepatřila mezi chytré, zvláště když se v blízkosti čínských břehů pohybují silné americké námořní síly a čínské u amerických nikoli.

Jde ovšem o onu televizním všeznalcem položenou otázku s dodatkem: Proti komu? Poněkud bych jí však upravil: Před kým?

Podle toho, jak byla položena, světové společenství, tedy seskupení západních států, je mírové, kdežto Čína nikoli. Provokuje. Jenže za posledních dejme tomu třicet let nikoli Čína vedla válku v Zálivu, v Afghánistánu, bombardovala Jugoslávii a ke svému prospěchu vytvořila nový stát Kosovo, podporovala zbraněmi syrské prezidentské odpůrce, čímž rozvrátila Sýrii, vyzbrojila Islámský stát, aby se ten nakonec obrátil proti ní, rozložila Libyi, nedodržela ústní dohodu z Malty a NATO se rozšířilo až k ruským hranicím, atd. Za tím vším jsou Spojené státy a jejich vojenskoprůmyslový komplex. Nic vymyšleného marxistickou propagandou. Zájmů tohoto komplexu se báli i ministři amerických vlád.

Nedivím se Číně, že se připravuje na válku. NATO v čele s USA je na ni už dávno připraveno. Zatím však nikoli americké a světové veřejné mínění a tak se čeká na záminku. Čínská lidová republika to ví. Proto se řídí slavným výrokem: Kdo chce mír, připravuje se na válku. Tedy na obranu před potenciálním agresorem. Navíc, když tohoto agresora zná.

Jiří Vábr

6 KOMENTÁŘE

  1. Rusi Považovali a stále většinou považují Čechy a Slováky za přátele. Vypadá to, že cílem kapitalistů zejména USA a Britanie je urážet, pomlouvat, napadat LID Ruska a tím vyvolat v lidu Ruska nepřátelské pocity vůči LIDU ČR.
    –Důležitý prostředek k vyvolání nepřátelských postojů mezi lidmi je ,mimo jiné, kapitalistická televize , cenzura, nebo odpojení webů, které by přinášely objektivní informace o tom,co se děje ve světě, včetně Ruska -pozoruhodný je NIC.CZ. Jednání tajných policistů, státních zástupkyň , zástupců, soudkyň a soudců, hlídačů vězňů, lidí kteří řídí státní a veřejnou správu tedy těch kdo se dostanou do INFORMAČNÍHO nebo spíše DEZINFORMAČNÍHO prostoru může vyvolávat dojem že dost Čechů a Slováků zaujímá vůči LIDU Ruska kritický postoj. To ale NENI PRAVDA. Přesto, že lidé, kteří informují o Ukrajině, Rusku riskují propuštění ze zaměstnání, uvěznění , mučení, poižování a oloupení a to i jejich rodin,, považuje většina Čechů a Slováků LID RUSKA, Ukrajiny, Běloruska za naše SLOVANSKÉ BRATRY

  2. Z DEZINFORMAČNÍHO webu :
    Mezi finským obchodníkem s plynem ,GASUMEM a ruským GAZPROMEM byla uzavřena smlouva podle které Gazprom dodá a Gasum odebere nějaké množství plynu. Pokud Gasum neodebere sjednané množství plynu, stejně ho bude muset, podle smlouvy, zaplatit . Ve Švédsku proběhla ARBITRÁŽ , která platnost smlouvy potvrdila. Smlouva platí do r.2031 a určuje stabilní cenu plynu. Cena plynu z Ruska je 4x nižší než cena plynu z USA. Vláda Finska rozhodla, že Finsko nebude kupovat pln z Ruska, ale zhruba 4x dražší plyn LGN jehož cena kolísá a určuje ji několik spekulantů.Podle Gazpromu může Gasun prodat laciný plyn z Ruska a vydělat na tom.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here