Home Názory Co je to žena?

Co je to žena?

Na Rumunsko jsme si zvykli nahlížet jaksi z patra, opovržlivě, chcete-li. Když někde v něčem pozoruje extra velký bordel, často užíváme příměru – to je jak v Rumunsku. Mnohokrát jsem se setkal i s tím, že někdo projížděl zanedbanou vesnicí a tento zážitek ohodnotil podobně, řka – jako v Rumunsku. Jinak se o téhle zemi v současnosti vůbec málo hovoří. Občas se sice vzpomene Nicolae Ceaușescu, kterého pro jistotu popravili bez soudu, aby nevypovídal o zrůdnostech, které tam zejména ve druhé polovině 80. let minulého století páchaly světové finanční instituce v čele s MMF a SB, a toť vše. Ceausescu pochopitelně ve světle vražedného diktátora, nikoli jako ten, kdo chtěl Rumunsko vyrvat ze spárů Sorosovy lichvy.

Ani v souvislosti s Ukrajinou není o Rumunsku slyšet. Zdání však klame. Někteří rumunští politici o sobě dávají hlasitě vědět, akorát nikoli v módu kolektivního Západu. Nedivme se potom, že Romania jako by přestala být. Jeden příklad jistě za mnohé další…

Cristian-Vasile Terheș je čtyřiačtyřicetiletý rumunský politik, v současnosti poslanec Evropského parlamentu za Křesťanskodemokratickou národní rolnickou stranu (PNȚ-CD). Tenhle do této chvíle i mně neznámý chlapík promluvil v EP na téma »co je to žena«. Ne KDO ale CO – to je mnohem výstižnější. Bohužel. Pochopíte hned.

Courovou zbožňuje jak osinu v zadku… Do tvrdého sporu se dostali např. loni v červnu ohledně očkování proti covidu. Na které straně stál názorově Terhes, snad nemusím zmiňovat… a stranu té fešandy s nepříčetným pohledem taky ne (zrovna u ní bych o tom ženství docela i pochyboval, což?). Sakra, koukám, hned v prvním slově mám překlep. Stane se, no… Pardon. (Foto: X Terhes)

Souhlasím, na první dobrou nic neobvyklého hovořit o ženách, kdyby si však nevzal na paškál perverzitu Istanbulské smlouvy, podle které… cituji Terhese: »Už gender nesouvisí s biologickým pohlavím. Tvrdit, že ženství není realita sama o sobě, ale něco tak proměnlivého, relativního a nejistého, že se ostatní – tedy společnost – musí dohodnout, co je nebo ‚považuje za vhodné‘, je prostě absurdní.«

Jak stojí na serveru rumble.com, Cristian Terhes bravurně ustál výměnu názorů s progresivistickou tureckou europoslankyní Evin Incir na již zmíněné téma »Co je to žena«.

Video, dokumentující výtečnou Terhesovu argumentaci, doporučuji vidět a slyšet – o čas vás určitě nepřipraví, má jen tři a půl minuty. Ovšem je to hodně zdravá výživa…

Jan Čech

4 KOMENTÁŘE

  1. Je velkým úspěchem buržoazní propagandy, že podobné absurdity (původně dobré myšlenky) jsou obecně spojovány s levicí. „Zásluhu“ na tom mají i různí ti modernizátoři, progresivisté atd., kteří si místo hájení zájmů pracujících našli tuto zábavu.

  2. Paní Jourovou nemusím, ale tento body shaming vůči ženě, to je opravdu hnus. Podle četnosti příspěvků všech těch různých Čechů, Votrubů, Fishů a Krejčíkových ale redakce iportalu24 těmto hovadům zjevně fandí.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here