Home Názory Co potkalo Izrael, může v budoucnu potkat i nás

Co potkalo Izrael, může v budoucnu potkat i nás

Historie bojů Palestinců s Izraelci (Židy) získala další krvavý díl. Ten právě začal a jediné, co je jisté, že bude hodně drastický.

Máme za sebou první dějství – mladíci z Hamasu zavraždili stovky neozbrojených lidí, dětí, žen, starců, včetně hanobení těl zabitých. Vedle toho, že se asi všem normálním lidem zvedl z brutality žaludek, vidíme i přímé dopady na nás – stoupá cena ropy a plynu. I když válčiště není zdrojem těchto surovin, jejich producenti a překupníci využijí každou příležitost ke zvýšení svých zisků. Naše geniální vláda se na rozdíl od Slovenska, Maďarska a dalších dobrovolně odstřihla od levného ruského plynu proudícího k nám plynovodem, abychom kupovali mnohem dražší ruský zkapalněný plyn přes překupníky. Tím, že je zkapalněný a překupníci si na něm dost přirazili, tak asi už není z Ruska. To je nejspíš úvaha Fialovy party.

Velkým poučením ze sadistického útoku Hamasu je skutečnost těžkého soužití skupin různého náboženského a sociálně-kulturně civilizačního okruhu. Lidé různých pohledů na svět a život mohou v míru a klidu žít spolu jen při splnění velmi složitých podmínek. První takovou podmínkou je, že drtivé většině z nich se daří a žijí tak, že jsou se svou životní úrovní – se svým životem zcela spokojení a nechtějí riskovat jeho ztrátu. Pokud spojíte frustraci z vlastní chudoby s fanatickou ideologií nebo náboženstvím, vzniká třaskavá směs ústící v brutální násilí. Chudoba a nespokojenost s vlastním životem lidi přímo žene do náruče různých fanatiků, u nichž hledají náplň svých bídných životů. V arabských zemích se často uchýlí k fundamentálnímu islámu. Totéž se dnes děje v řadě zemí EU. Hodně ve Francii, růst vidíme v Německu a děsivý je vývoj ve Skandinávii. Donedávna Švédsko takřka bez kriminality je po zaplavení islámskými migranty ohrožováno rostoucím počtem vražd a brutálního násilí.

Izrael je v situaci, do které by se Evropa neměla nikdy dostat. Podobně děsivé je sledovat vývoj v Libanonu, kdysi prosperující zemi, ke které občané Československé socialistické republiky vzhlíželi s obdivem a závistí. Tehdy tam v míru a prosperitě žili stejně početní křesťané, šíité se sunity. A dnes? Křesťané ze země postupně uprchli během válek a násilí. Ekonomicky jde o rozvrácený stát. Vše během pár desítek let. Nic z toho nechce špička EU vidět. Přitom usilovně vytváří stejně třaskavou směs. Nebrání rychlému růstu kulturně odlišných menšin, kde bují fundamentalismus, fanatismus a kultura násilí. Neschopnost politických elit vede k poklesu životní úrovně většiny Evropanů. Rychle roste počet lidí propadajících se na sociální dno, zvlášť v menšinových komunitách. Chudne a zmenšuje se střední třída, tradiční stabilizátor excesů, fanatismu a násilí. Za pár desítek let tak třeba Francii může potkat osud dnešního Libanonu a nás zase problémy současného Izraele.

Myslíte si, že to není možné? Podívejte se na počty migrantů a porodnost v evropských islámských komunitách. Za pár minut s kalkulačkou zjistíte datum, kdy bude dosaženo bodu zlomu. To porovnejte s trajektorií postupného poklesu životní úrovně Evropanů a růstem počtu lidí žijících v chudobě.

Jiří Paroubek

2 KOMENTÁŘE

  1. Do Evropy si imigranty natahaly vládnoucí „elity“, vzpomeňme Merkelovou jako jednu z mnoha. Jakou pro to měly motivaci, to si můžeme domýšlet.

    Naopak Židé se do své pravlasti nakýblovali sami, aniž se náležitě vyrovnali se současným obyvatelstvem. Půdu v podstatě „kupovali“ od tureckých feudálů, žijících v Istanbulu. Velmoci pak po druhé světové válce situaci nezvládly…

  2. V Severní Americe prý BĚLOŠI vyháněli domorodce z jejich půdy, mrzačili je a vraždili, ničili jejich tábory a potraviny a tím je vraždili.
    V Paleltině to vypadá, podle mne, podobně
    –NA Havajských ostrovech obsadili VELKOSTATKÁŘI z USA půdu domorodců , mrzačili prý je – muže, ženy, děti, staré, mladé a vyvraždili jich tolik, že si přivezli dělníky ? na plantáže z Japonska
    –NA Filipínách Usáci obsadili půdu a přírodní zdroje Ty Filipínce, kteří nemohli ze své půdy a domů odejít – neměl kam- Usáci oběsili. Obrázky věšení byly , za 1.republiky, v časopise SVĚTOZOR.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here