Co že to nechápu a nikdy nepochopím?

»Česká televize doplatí bývalému generálnímu řediteli Petru Dvořákovi část ročního bonusu za rok 2020 ve výši 822 800 korun. Radu ČT o tom ve středu informoval nynější generální ředitel Jan Souček. Podle stanoviska právního útvaru, které si vyžádal, již není nutné žádné další rozhodování v této věci.« Informaci vrhla do veřejného prostoru ČTK.

Nezpochybňuji samotný fakt, že je dostal. Dostal je podle nějakých regulí, které někdo schválil, čili potud je vše v pořádku. Zda si tyhle peníze zaslouží, resp. zda si onu část zaslouží v plné výši, neboť ona mu v plné výši vyplacena jest, to by bylo na jinou debatu.

Mně jde jako obvykle o princip. Na jedné misce vah ČT omezuje výrobu, nemajíc ji z čeho financovat, na druhé misce vah vyplatit 800 tisíc není problém, jakkoli jsou dle stanovených pravidel legální. Kdyby vás to zajímalo, jde o 5674 měsíčních koncesionářských poplatků (822 800 : 145 = 5674).

Jsem si docela jista, že kdybych přišla na Kavčí hory coby např. i renomovaná dokumentaristka s nabídkou nějakého projektu, aniž by o jeho zajímavosti, vhodnosti a potřebnosti pro veřejnoprávní médium bylo sporu, a s rozpočtem 800 tisíc korun, šéfproducent by mě odkázal do patřičných mezí se slovy – »Super nápad, když si peníze seženeš jinde, my ti to rádi odvysíláme, klidně v prime time v neděli večer. Ale sorry, peníze nemáme.«

Ptám se po iksté: Kde je zakopaný pes? Opravdu je hlavní problémem české ekonomiky nedostatek peněz? Ale kdeže… Nebuďte bláhoví. Peněz je, kolik chcete, jen na obyvatelstvo se hraje tahle habaďura s jejich nedostatkem, aby si ho vládnoucí establishment udržoval v poslušnosti. Např. armáda nás všechny bez milosti okrádá ročně o stovky miliard, blafujíc o jakési obranyschopnosti země, a důchodcům se berou peníze s odůvodněním, že státní rozpočet není nafukovací (další sloky téhle písničky zpívat nebudu, nakolik je obehraná a každý z vás znáte její slova nazpaměť).

Nebo aby si 15 vrcholných manažerů ČT mezi sebe rozdělilo na ročních mzdách a odměnách 50 milionů korun? A kameramani sportovních přenosů jezdí točit po republice za pár stovek? A jen trochu kvalitnější techniku si ČT pronajímá, poněvadž do ní roky neinvestovala? Myslíte, že ten pronájem je za pár šušňů, pro krásné oči Kavčí? Zbytečné pokračovat.

Já k tomu mám jednoduchou teorii, ovšem ta by dávala smysl jen v případě, že nebudu obyvatelstvo nebudu vlastnit jako otroky, poněvadž právě tak se celosvětově již po staletí děje. Čili ta moje teorie: Natisknu peněz tolik, aby všichni měli dostatek. Lidi budou více kupovat, čili vracet peníze do oběhu, a ty se zase budou dál investovat ku prospěchu společnosti – bude se více vyrábět a lidé budou mít práci, a co by nám chybělo? Akorát že by skončilo to zotročování lidstva, které tato má teorie neobsahuje, ba přímo vylučuje. Že by skončily tanečky s inflacemi, schodky, propady, zápornými bilancemi, deficity, dotacemi – prostě se všemi těmito rádoby vznešeně a učeně se tvářícími ekonomickými pojmy, které ve skutečnosti nejsou ničím jiným než nemilosrdným bičem na obyvatelstvo. Proč se však obyvatelstvo tímhle bičem nechá s takovým gustem mrskat, to jsem nikdy nepochopila a nikdy nepochopím.

Marie Krejčíková

PS: Mimo téma… Zemřel Horst Fuchs, legenda teleshoppingu – sice prý už v červenci, ale média s tím přišla až teď. Zbožňovala jsem ho. Jemu bych byl bývala na pohřeb šla… Myslím, že i Václav Klaus by posunul lyžovačku v Krkonoších…

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy